Новини

на цьому наголосив перший заступник Голови Держгірпромнагляду Віктор Шайтан у перший день роботи семінар — наради на тему підвищення ефективності діяльності експертно-технічних центрів та якості експертних обстежень.

Семінар організовано за ініціативи Держгірпромнагляду з метою удосконалення державного нагляду шляхом підвищення ефективності роботи технічних експертів.

На зібранні зазначено, що серед нагальних питань у сфері охорони праці на сьогодні є посилення контролю за якістю експертних висновків та упорядкування нормативно-правової бази експертної діяльності.

За словами першого заступника Голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки, належний стан промислової безпеки та охорони праці на підприємстві можливий за умов отримання роботодавцем позитивного експертного висновку та дозволу на роботи й обладнання підвищеної небезпеки. Але сьогодні зустрічаються непоодинокі факти ведення діяльності суб'єктами господарювання без дозволу Держгірпромнагляду або за наявності прострочених дозвільних документів.

Нерідко, щоб їх отримати, роботодавці надають наглядовим органам недостовірну інформацію про матеріально-технічну базу та напрями діяльності підприємства. Всі ці фактори сприяють виникненню нещасних випадків та надзвичайних ситуацій на виробництві.

З метою підвищення якості державного нагляду, експертних обстежень та створення суцільного технічного контролю за станом безпеки виробництва на семінарі запропоновано: посилити співпрацю територіальних управлінь та експертно-технічних центрів; підвищити рівень професійної підготовки експертів; розробити нормативно-правові акт щодо експертної діяльності тощо.

Найголовніше, щоб якісний експертний висновок став гарантією безпеки праці та експлуатації обладнання на підприємстві.

У роботі семінару взяли участь керівники експертно-технічних центрів, начальники управлінь Центрального апарату Держгірпромнагляду, представники асоціації «Укрексперт», ДП «Головний навчально-методичний центр Держгірпромнагляду».

Семінар продовжить свою роботу до 15 лютого цього року.


Інформаційний центр Держгірпромнагляду УкраїниДжерело:
Територіальне управління Держгірпромнагляду України у Черкаській області


До списку новинВпередНазад