Новини

За ініціативи Міжнародної організації праці 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній День охорони праці. В Україні відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 р. він відзначається як Національний день охорони праці.

У 2014 році девіз за рекомендацією МОП: «Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві». Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

З метою організації та проведення Дня охорони праці в Україні затверджено склад Організаційного комітету. На його засіданні розглянуто проекти плану заходів та звернення оргкомітету до центральних та місцевих органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій.

Метою заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя і здоров'я працівників та формування культури охорони праці в Україні.

У рамках заходів, запланованих Організаційним комітетом, пройде місячник охорони праці, проводитимуться тематичні колегії та зустрічі з трудовими колективами на тему: «Нешкідливі та безпечні умови праці — запорука здоров'я працівників». Планується проведення оглядів — конкурсів з визначення кращого підприємства у 2013 році, а власне на підприємствах — конкурсів на краще робоче місце, виробничу бригаду, дільницю тощо. Кульмінацією стане нагородження кращих працівників та підприємств у сфері охорони праці на державному, галузевому, регіональному рівнях з нагоди Дня охорони праці в Україні.

Планується всебічне висвітлення у засобах масової інформації заходів, що заплановані, та загальних питань щодо реалізації державної політики в галузі охорони праці. За результатами засідання члени Оргкомітету вирішили прийняти за основу проекти звернення та плану заходів, внести до них зміни та доповнення та направити лист до Кабінету Міністрів України щодо отримання доручення для відзначення на державному рівні Дня охорони праці в Україні у 2014 році.


Джерело:
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Тернопільській області


До списку новинВпередНазад