1. стіна не повинна мати залишкової деформації;

  2. пружна деформація повинна бути не більше ніж 15 мм.

  1. Для засклених стін необхідно використовувати ламіноване скло і, додатково, такі стіни повинні витримувати випробовування маятниковими ударами, описаними в додатку J.

Після випробовувань захисна функція стін повинна залишитися без зміни.

Стіни кабіни зі склом, розташовані нижче ніж 1,10 м від підлоги повинні мати поручні на висоті вщ 0,90 м до 1,10 м. Ці поручні повинні бути закріплені незалежно від скла.

  1. Кріплення скла повинне утримувати його в стіні так, щоб воно не вислизнуло навіть за йсго опускання в кріплення.

  2. Скляні панелі повинні мати маркування з такою інформацією:

  1. назва постачальника і товарний знак;

  2. тип скла;

  3. товщина (наприклад, 8/8/0,76 мм).

      1. Стеля кабіни повинна відповідати вимогам 8.13.

    1. Стіни, підлога і стеля не повинні бути з матеріалу, що може стати небезпечним через легку займистість або через склад і кількість газу і диму, який вони можуть створювати.

  1. Фартух

    1. Кожен поріг кабіни повинен бути забезпечений фартухом, що за шириною займає всю ширину у світлі входу в кабіну. Цей вертикальний лист повинен бути спрямований вниз із вигином, кут якого до горизонтальної площини повинен бути більше ніж 60°. Проекція цього вигину на гори­зонтальну поверхню повинна бути не менше ніж 20 мм.

    2. Висота вертикальної частини повинна бути не менше ніж 0,75 м.

    3. Для ліфта з вантажно-розвантажувальними операціями (14.2.1.4) вертикальна частина повинна бути такою, щоб за найвищого положення навантажування або розвантажування кабіни ця частина становила не нижче ніж 0,10 м порогу поверхової площадки.

  2. Вхід до кабіни

Вхід кабіни повинен бути забезпечений дверима.

  1. Двері кабіни

    1. Двері кабіни повинні бути непроникними, за винятком вантажопасажирських ліфтів, у яких можна використовувати вертикально-розсувні двері, які відчиняються вверх і вони можуть бути сітчасті або з перфорованої панелі. Розміри вічка сітки або перфорації не повинні перевищувати 10 мм по горизонталі і 60 мм по вертикалі.

    2. Двері кабіни повинні повністю зачиняти вхід у кабіну, за винятком необхідних зазорів.

    3. У закритому положенні зазори між панелями, або між панелями і стійками, верхньою балкою і порогом повинні бути як найменшими.

Цю умову вважають виконаною, якщо ці зазори не перевищують 6 мм. Через знос цей розмір може досягти 10 мм. Ці зазори вимірюють позаду заглиблень, якщо вони є. Виняток становить вер­тикально-розсувні двері відповідно до 8.6.1.

  1. У випадку навісних дверей, вони повинні упиратися в упори для запобігання їхнього хи­тання ззовні кабіни.

  2. Якщо у дверях шахти є оглядова панель, у дверях кабіни також повинна бути оглядова панель (7.6.2а), за винятком, якщо двері кабіни автоматичні і залишаються відчиненими під час перебування кабіни на рівні поверхової площадки.

Установлена оглядова панель повинна відповідати вимогам 7.6.2а) і бути розташована в две­рях кабіни з візуальним вирівнюванням з дверима шахти, коли кабіна знаходиться на рівні повер­хової площадки.

  1. Пороги, напрямні, підвіска дверей

Вимоги 7.4, щодо дверей кабіни, повинні бути виконаними.

  1. Механічна міцність

    1. Двері кабіни в закритому положенні повинні мати таку міцність, щоб за зусилля 300 Н, рівномірно розподіленому на круглій або квадратній ділянці площею 5 см2, прикладеному під пря­мим кутом до дверей у будь-якій точці зсередини кабіни в зовнішньому напрямку, виконувалися такі вимоги:

  1. не повинно бути залишкової деформації;

  2. пружна деформація повинна бути не більше ніж 15 мм;

  3. під час і після випробовувань захисні функції дверей повинні залишатися без зміни.

  1. Скляні дверні панелі повинні бути встановлені так, щоб зусилля, необхідні за цим стан­дартом, могли бути передані без ушкодження кріплення скла.

Для дверей із склом більшого розміру, ніж зазначено в 7.6.2, необхідно використовувати ламі­новане скло, і такі двері повинні витримувати випробовування маятниковими ударами, описаними в додатку J.

Після випробовувань захисні функції дверей повинні залишатися без зміни.

  1. Кріплення скла повинне утримувати його в дверях так, щоб воно не вислизнуло навіть за його опускання в кріпленні.

  2. Скляні панелі повинні мати марковання з такою інформацією:

  1. назва постачальника і товарний знак;

  2. тип скла;

  3. товщина (наприклад, 8/8/0,76 мм).

  1. Для запобігання втягування рук дітей, автоматичні горизонтально-розсувні двері зі склом більше, ніж зазначено в 7.6.2 повинні бути забезпечені засобами, що зведуть ризик до мінімуму, таких як:

  1. зменшення коефіцієнта тертя між руками і склом;

  2. до висоти 1,10 м скло повинне бути непрозорим;

  3. встановлювання датчика на присутність пальців, або

  4. інші еквівалентні методи.

  1. Захист під час відчинення-зачинення дверей

    1. Загальні положення

Двері і їх компоненти, повинні мати таку конструкцію, щоб зводити до мінімуму ризик ушкод­ження або травми внаслідок защемлення частини тіла людини, одягу або іншого предмету.

Щоб уникнути ризику защемлення під час роботи приводних розсувних дверей, заглиблення або виступи повинні бути не більше 3 мм. Краї повинні мати фаску у напрямку відчинення. Обидва по­ложення не потрібні для перфорованих дверей відповідно до 8.6.1.

  1. Приводні двері

Приводні двері повинні мати таку конструкцію, щоб зводити до мінімуму наслідки защемлення людини дверною панеллю.

Для цього повинні бути виконані наступні вимоги.

Якщо з'єднані двері кабіни і двері шахти працюють разом, виникають наступні вимоги, які є істотними для об’єднаного дверного механізму.

  1. Горизонтально-розсувні двері

    1. Автоматичні приводні двері

      1. Зусилля для запобігання зачинення дверей не повинне перевищувати 150 Н. Цей вимір не повинен бути зроблений у першій третині ходу дверей.

      2. Кінетична енергія дверей кабіни і механічних елементів, жорстко з’єднаних із нею, розрахована або виміряна5> за середньої швидкості зачинення не повинна перевищувати 10 Дж.

Середню швидкість зачинення розсувних дверей розраховують на весь шлях руху, за винятком: а) 25 мм від кожного кінця шляху для дверей із центральним відчиненням;

Ь) 50 мм від кожного кінця шляху для дверей із бічним відчиненням.

  1. Захисний пристрій повинен автоматично повторно відчинити двері у випадку удару пасажира, або його торкання, у момент перетинання входу дверей у разі їх зачинення.

Дія пристрою може бути нейтралізована на останніх 50 мм ходу кожної дверної панелі.

У випадку системи, що від'єднує захисний пристрій після визначеного періоду часу для запо­бігання постійних перешкод під час зачинення дверей, кінетична енергія, зазначена в 8.7.2.1.1.2, не повинна перевищувати 4 Дж під час руху дверей із від’єднаним захисним пристроєм.

    1. Зусилля, необхідне для запобігання відчинення складчастих дверей не повинне пе­ревищувати 150 Н. Цей вимір треба зробити за складених дверей так, щоб суміжні зовнішні краї складених панелей або рам дверей були на відстані 100 мм.

    2. Якщо складчасті двері укладаються в заглиблення, відстань між будь-якими зовнішніми краями складених панелей і заглибленням повинна бути не менше ніж 15 мм.

  1. Неавтоматичні приводні двері

Якщо зачинення дверей відбувається під постійним контролем і наглядом користувача утри­манням кнопки або подібним чином (кнопка постійно натиснута), середня швидкість зачинення па­нелі повинна бути обмежена до 0,3 м/с, якщо кінетична енергія, розрахована або виміряна, як за­значено в 7.5.2.1.1.2, перевищує 10 Дж.

Наприклад, виміряна за допомогою пристрою, який складається з каліброваного плунжера, має пружину з жорст­кістю 25 Н/мм і забезпеченого ковзним кільцем з можливістю виміру положення точки її переміщення. Простий розра­хунок дозволяє визначити величину, яка відповідає фіксованим границям

  1. .Вертикально-розсувні двері

Використовування цього типу розсувних дверей допускається тільки для вантажопасажирських ліфтів.

Зачинення від приводу можна застосовувати тільки за одночасного виконання таких умов:

  1. зачинення проводять під постійним контролем і наглядом користувачів;

  2. середня швидкість зачинення панелей обмежена до 0,3 м/с;

  3. конструкція дверей відповідає вимогам 8.6.1;

  4. двері кабіни зачинені щонайменше на дві третини до початку зачинення дверей шахти.

  1. Реверс у момент зачинення

Якщо двері працюють від приводу, пристрій, що дозволяє реверс в момент зачинення, пови­нен бути встановлений разом з іншим обладнанням керування кабіною.

Пристрій реверсу дверей не треба використовувати, якщо ліфт має обладнання з електричною системою протидії сповзанню.

  1. Електричний пристрій для перевіряння зачинення дверей кабіни

    1. За винятком 7.7.2.2 під час нормальної роботи не повинен бути пуск ліфта або зупинка його руху, якщо двері кабіни (або одна панель дверей із декількома панелями) відчинені. Проте, можна проводити попередні операції для готування руху кабіни.

    2. Кожні двері кабіни повинні бути забезпечені захисними електричними пристроями для перевіряння закритого положення відповідно до 14.1.2, так щоб умови, викладені в 8.9.1 були вико­нані.

    3. Якщо замикання дверей кабіни необхідне (див. 11.2.1 с), замок повинен мати конструкцію і працювати аналогічно замку дверей шахти (див. 7.7.3.1 і 7.7.3.3).

  2. Двері з декількох механічно взаємозалежних панелей

    1. Якщо розсувні двері складаються з декількох механічно взаємозалежних панелей, до­пускається:

  1. розмістити пристрій (8.9.2):

  1. на одній панелі (швидка панель у випадку телескопічних дверей);

  2. на приводі дверей у разі прямого механічного з’єднання між цим елементом і панелями;

  1. у випадку і в умовах, зазначених у 11.2.1 с) замикати тільки одну панель, за умови, що це замикання запобігне відчиненню інших панелей з’єднанням панелей у закритому положенні телеско­пічних дверей.

  1. Якщо панелі з'єднані механічно непрямим шляхом (наприклад, канатами, ременем або ланцюгом), допускається розміщення пристрою (8.9.2) на одній панелі за умови, що

  1. це не панель, на яку передають рух безпосередньо від приводу, і

  2. приводна панель прямо механічно з'єднана з елементом приводу дверей.

  1. Відчинення дверей кабіни

    1. Щоб дати можливість пасажирам вийти з кабіни ліфта, якщо ліфт з будь-якої причини зупиняється близько до поверхової площадки, повинна бути можливість у разі зупиненої кабіни і виключеному живленні дверного приводу (якщо є):

  1. відчинити або частково відчинити двері кабіни з поверхової площадки вручну;

  2. відчинити або частково відчинити двері кабіни разом із дверима шахти, якщо вони зв’язані, вручну з кабіни.

  1. Відчинення дверей кабіни, яке зазначене в 8.11.1, повинне бути можливим щонайменше в зоні відмикання.

Зусилля для їхнього відчинення не повинне перевищувати 300 Н.

У випадку ліфтів, зазначених у 11.2.1с), відчинення дверей кабіни з середини кабіни повинно бути можливим тільки, якщо кабіна знаходиться в зоні відмикання.

  1. Відчинення дверей кабіни під час руху ліфта, номінальна швидкість якого перевищує 1 м/с, повинно вимагати зусилля, більше ніж 50 Н.

Ця вимога не є обов’язковою у зоні відмикання.

  1. Аварійні лкжи та аварійні двері

    1. Допомога пасажирам у кабіні повинна завжди приходити ззовні, що забезпечується за допомогою аварійних операцій, зазначених в 12.9.

    2. Якщо є аварійний люк у даху кабіни для звільнення і евакуації пасажирів, він повинен маги розміри не менше ніж 0,35 м х 0,50 м.

    3. Аварійні двері можна застосовувати у випадку суміжних кабін, за умови, що відстань на горизонталі між кабінами не перевищує 0,75 м (див. 5.2.2.1.2).

Якщо є аварійні двері, вони повинні бути не менше ніж 1,80 м висотою і 0,35 м шириною.

  1. Якщо аварі йні люки або двері встановлені, вони повинні відповідати 8.3.2 і 8.3.3, а також такому:

    1. Аварійні люки і двері повинні бути забезпечені засобами ручного замикання

      1. Аварійні люки повинні відчинятися ззовні кабіни без ключа і зсередини кабіни за допомогою ключа, що підходить до трикутника, зазначеного в додатку В.

Аварійні люки неповинні відчинятися усередину кабіни.

Проекція аварійного люка у відкритому положенні не повинна виходити за межі краю кабіни.

  1. Аварійні двері повинні відчинятися ззовні кабіни без ключа і з середини кабіни за допомогою ключа що підходить до трикутника, зазначеного в додатку В.

Аварійні двері неповинні відчинятися у середину кабіни.