Популярні документи
Статті
Статті
Рейтинг модных кроссовок Nike в 2019 - 2020 году Тонкости производства Ugg Выбираем лучшую обивку для дивана: кожа или ткань? Аудит охраны труда: минимизация рисков и оптимизация затрат Зачем нужна молниезащита зданий Характеристики метизов, перфорированных крепежей и цепей Премиальный акриловый камень Grandex: преимущества и применение Comics - Книги по вархаммеру Proteinchik - Протеин вей – спортивное питание Soccerstyle - Форма Криштиану Роналду – подарок №1 для фанатов и ценителей футбола Три простых способа почистить угги в домашних условиях Обшивка бани вагонкой своими руками Как заказать кухню: планировка, материалы и особенности организации пространства Электрорубанок и его разновидности Как обустроить помещение в классическом стиле: правила применения гипсовой лепнины 5 стратегий маркетинговых взаимоотношений для малого бизнеса Защита дома и офиса – видеонаблюдение и сигнализация AJAX Контроль осадки зданий Системы мониторинга инженерных сооружений Мебельный щит из дуба под заказ Листы из алюминия: применение и сильные стороны материала Samsung U Flex Headphones: особенности и плюсы гарнитуры От чего зависит стоимость доставки груза? Швейцарская сантехника Geberit: особенности и преимущества изделий ДРЕНАЖНЫЕ НАСОСЫ С ПОПЛАВКОВЫМ ВЫКЛЮЧАТЕЛЕМ - Уникальный Агрегат в наше время!
Новини

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

від 28.08.2014 р. N 3304-05/29761-07

ПАТ «Укртранснафта»
01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7

Державній казначейській службі України
вул. Бастіонна, 6, м. Київ, 01601

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (далі — Мінекономрозвитку), керуючись частиною другою статті 8 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 N 1197-VII (Закон N 1197-VII) (далі — Закон) та Порядком здійснення моніторингу державних закупівель, затвердженим наказом Мінекономрозвитку від 19.10.2011 N 155 (Порядок N 155), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.12.2011 за N 1377/20115 (далі — Порядок), проведено моніторинг закупівлі палива рідинного та газу, олив мастильних (оголошення N 112435 в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» від 28.04.2014 N 34(880)), проведеної ПАТ «Укртранснафта» (далі — Замовник) за процедурою «відкриті торги».

I. Дата початку здійснення моніторингу: 25.07.2014 (лист-повідомлення щодо здійснення Уповноваженим органом моніторингу державних закупівель за власною ініціативою від 25.07.2014 N 3304-05/25428-07).

II. Вид моніторингу: за ініціативою Мінекономрозвитку.

III. Питання, за якими здійснювався моніторинг: згідно з абзацами четвертим та п'ятим пункту 1.5 Порядку (Порядок N 155).

IV. Результати здійснення моніторингу

На підставі наданих Замовником копій матеріалів для здійснення моніторингу встановлено наступне.

Рішення про вибір процедури закупівлі «відкриті торги» та затвердження документації конкурсних торгів на закупівлю палива рідинного та газу, олив мастильних (далі — документація конкурсних торгів) оформлено протоколом засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 17.04.2014 N 48.

Рішення про внесення змін до документації конкурсних торгів оформлено протоколами засідання комітету з конкурсних торгів Замовника від 27.05.2014 N 61 та від 04.06.2014 N 62, та продовжено строк подання та розкриття пропозицій конкурсних торгів до 19.06.2014.

Абзацом четвертим частини другої статті 16 Закону (Закон N 1197-VII) визначено, що замовник може встановлювати такі кваліфікаційні критерії, зокрема як «Наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами)».

Водночас документація конкурсних торгів не містить вимоги про надання учасником звіту про рух грошових коштів на підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію «Наявність фінансової спроможності».

Таким чином, відсутність зазначених вимог в документації конкурсних торгів та відповідної інформації у замовника, яка має міститися в такому документальному підтвердженні відповідності учасника цим вимогам, призводить до неможливості об'єктивного та неупередженого прийняття рішення замовником про відмову учаснику у процедурі закупівлі та обов'язку відхилити пропозицію конкурсних торгів учасника (у разі наявності таких підстав).

Відповідно до реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів та протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів Замовника від 19.06.2014 для участі у процедурі закупівлі запропоновано пропозиції конкурсних торгів наступних учасників:

N
п/п

Назва учасника

Ціна пропозиції, грн.

1

ТОВ «Оптіма-Транс»

39591466,80

2

ТОВ «ВТФ „Авіас“

39051112,80

Відповідно до протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів Замовника від 07.07.2014 N 48/2 до оцінки допущено пропозиції конкурсних торгів ТОВ «Оптіма-Транс» та ТОВ «ВТФ „Авіас“, а переможцем конкурсних торгів на основі критерію „Ціна“ та „Експлуатаційні витрати“ і методики оцінки, зазначених у документації конкурсних торгів, а саме у додатку 2 „Перелік критеріїв та методика оцінки пропозиції конкурсних торгів із зазначенням питомої ваги критерію“ визначено — ТОВ „ВТФ “Авіас», пропозиція конкурсних торгів якого визнана найбільш економічно вигідною та акцептованою.

При розгляді та оцінці пропозицій конкурсних торгів Замовником дотримано вимоги частин четвертої (Закон N 1197-VII), п'ятої (Закон N 1197-VII) та дев'ятої статті 28 Закону (Закон N 1197-VII).

Відповідно до частини першої статті 10 Закону (Закон N 1197-VII) Замовник безоплатно оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Законом, зокрема повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів — протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

Повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів ТОВ «ВТФ „Авіас“ опубліковано в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель від 10.07.2014 N 55(901) за N 142857 та розміщено на веб-порталі Уповноваженого органу.

Відповідно до абзацу третього частини другої статті 31 Закону (Закон N 1197-VII) замовник укладає договір про закупівлю з учасником, пропозицію конкурсних торгів якого акцептовано, не пізніше ніж через 30 днів з дня акцепту пропозиції відповідно до вимог документації конкурсних торгів та акцептованої пропозиції. З метою забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладеним раніше ніж через 14 днів з дати публікації у державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів.

Таким чином, договір на закупівлю палива рідинного та газу, олив мастильних, укладений з дотриманням строку, визначеного Законом (Закон N 1197-VII).

V. Висновок за результатами здійснення моніторингу

За результатами розгляду матеріалів, наданих Замовником по процедурі закупівлі палива рідинного та газу, олив мастильних, Мінекономрозвитку виявлено:

1. Щодо відповідності порядку проведення процедур закупівель вимогам законодавства у сфері державних закупівель:

— Порядок проведення процедури закупівлі відповідає вимогам законодавства у сфері державних закупівель.

2. Щодо відповідності документів замовника вимогам законодавства у сфері державних закупівель:

— при складанні документації конкурсних торгів Замовником не враховано вимоги абзацу четвертого частини другої статті 16 Закону (Закон N 1197-VII).

VI. Рекомендації за результатами здійснення моніторингу

За результатами здійсненого моніторингу Мінекономрозвитку рекомендує урахувати вказані порушення та не допускати їх у майбутньому.

Заступник директора
департаменту державних закупівель
та державного замовлення -
начальник відділу Мінекономрозвитку

С. Пересунько


Джерело:
Document.UA


До списку новинВпередНазад