Новини
Управління Держпраці у Хмельницькій області надає роз'яснення стосовно випадків коли звернення не підлягають розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року № 393/96-ВР (із змінами) письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Крім того, згідно із ч. 7 ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року № 393/96-ВР та ст. 1 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» від 02.07.2015 року № 577-УІІІ щодо електронного звернення та електронної петиції» у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями.

На підставі вищевказаного, якщо у зверненні відсутня інформація про місце проживання заявника та даних, з яких можливо встановити авторство заявника — таке звернення громадянина є анонімним та розгляду не підлягає.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Вимоги до звернень громадян

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад