Новини
У серпні поточного року комісією з розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання, яку очолює представник відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Хмельницький області з'ясовано причини виникнення випадку професійного захворювання у молодшої медичної сестри по догляду за хворими, одного із закладів охорони здоров'я Хмельниччини.

За результатами розслідування було встановлено, що в процесі трудової діяльності впродовж багатьох років на працівника впливали небезпечні та шкідливі фактори (чинники біологічного походження та безпосередній контакт з хворими) та наявність у хворого супутнього захворювання.З метою запобігання виникненню професійного захворювання серед персоналу закладу, адміністрацією ЗОЗ виконано запропоновані заходи комісією з розслідування причин виникнення хронічного професійного захворювання у повному обсязі.

Зокрема, в закладі посилено контроль за виконанням наказу Міністерства охорони здоров'я України від 18.08.2010 №684 «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю за туберкульозом в лікувально-профілактичних закладах, місцях довгострокового перебування людей та проживання хворих на туберкульоз». Забезпечено проходження двічі на рік рентгенологічного обстеження працівників, які працюють в зонах з високим ризиком захворювання на туберкульоз. Встановлена домовленість про перевірку ефективності роботи припливно-витяжної вентиляції легенево-хірургічного відділення. Забезпечено виконання наказу МОЗ 30.04.2014 №293 «Про затвердження Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я». Проведено ремонт в кімнаті для збору брудної білизни. Скореговано ведення документації щодо проходження працівниками медичних оглядів у відповідності до порядку та форм наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 р.

Також забезпечено працівників в достатній кількості засобами індивідуального захисту. Закуплено 4 506 шт. респіраторів з Хепа-фільтрами. Проведено позачергове навчання з медперсоналом з питань дотримання протиепідемічного та дезінфекційного режиму, в тому числі правил використання засобів індивідуального захисту органів дихання.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад