Новини
Фахівцями Управління Держпраці у Хмельницькій області на базі торгівельного приватного підприємства «Дюна» (м. Полонне) проведено інформаційно-консультативний семінар з питань додержання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Під час зустрічі зауважено, що відповідно до вимог ч. 5 ст. 97 Кодексу Законів про Працю України та ч. 3 ст. 15 Закону України «Про оплату праці», оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються власником або уповноваженим ним органом після виконання зобов'язань щодо оплати праці.

Роз'яснено, що на даний час при проведенні індексації заробітної плати працівників слід керуватися Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078, з урахуванням внесених до них змін. Зазначений Порядок поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Зазначено, що Законом України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» індексація визначена державною соціальною гарантією, що надається населенню з метою підтримки купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.

Наголошено, що статтею 15 Закону передбачено, що за порушення законодавства про індексацію грошових доходів населення винні особи притягаються до відповідальності відповідно до закону.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад