Новини
Тимчасово зупинено експлуатацію 10 котлів, 25 систем газопостачання, 2 шафових регуляторних пунктів, 3 посудин, балонів ЗВГ, 2 автомобільні цистерни зрідженого газу, відсторонено від виконання робіт 2 працівників. До адміністративної відповідальності за допущення вказаних порушень притягнуто 46 осіб, серед яких 4 керівники підприємств. Такі невтішні результати перевірок, проведених на виконання п. 4 витягу з Протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 року № 68.1, доручення Черкаської ОДА до вхідного № 6341/01-01-5 від 11.09.2012 року фахівцями територіального управління Держгірпромнагляду з метою поліпшення роботи підприємств газового господарства Черкаської області та профілактики нещасних випадків на виробництві, в побуті, а також у зв'язку з початком опалювального сезону.

Під час перевірок на підприємствах ВАТ «Черкасигаз», ПАТ «Уманьгаз» та спеціалізованих підприємств газових господарств (далі — СПГГ) виявлено велику кількість порушень, здебільшого — організаційного характеру. Зокрема, не укладені договори на планово-технічне обслуговування внутрішньо-будинкових систем газопостачання багатоквартирних житлових будинків окремих населених пунктів між СПГГ та власниками будинків; не проведено навчання та перевірку знань працівникам у зв'язку з виходом нових нормативних документів (ДБН, Правила будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском) тощо.

Особлива увага фахівців територіального управління була спрямована на перевірку комунальних підприємств теплопостачальної системи області та тих, що утримують, обслуговують та обстежують димові та вентиляційні канали, слідкують за експлуатацією систем газопостачання та газовикористовуючого обладнання. Також було перевірено ряд районних відділів освіти та закладів охорони здоров'я. Найтиповішими порушеннями, виявлені на цих об'єктах, є: непроведення в установлені терміни перевірки димових та вентиляційних каналів котелень навчальних закладів; незабезпечення Державної періодичної повірки сигналізаторів довибухової концентрації газу; непроведення контрольних оглядів газового господарства у визначені терміни; непроведення ремонту та оштукатурювання оголовків димових та вентиляційних каналів; ненадання актів перевірки газоходів.

Слід зазначити, що протягом вересня-жовтня проводилася агітаційно-роз'яснювальна робота через засоби масової інформації з правил безпечного та заощадливого використання природного та зрідженого газу в побуті.
По телебаченню транслювалися ролики «Про безпеку при експлуатації димоходів», «Про безпечне користування газом в побуті». У вересні-жовтні у навчальних закладах, на виконання рішення ради БЖД облдержадміністрації, проведено уроки з правил безпечного та заощадливого використання природного та зрідженого газу в побуті.

Джерело:
Територіальне управління Держгірпромнагляду України у Черкаській області


До списку новинВпередНазад