Новини

Нещодавно на адресу територіального управління Держгірпромнагляду у Черкаській області надійшов лист від депутата міської ради, в якому він повідомив про факт облаштування дитячих ігрових майданчиків на території кількох черкаських СУБів. Здавалося б, нічого поганого у цьому немає, та пильний чиновник поцікавився, хто, де і на підставі якої нормативної документації виготовляє найпростіше атракціонне обладнання, до комплекту якого, зокрема, входять гойдалки. Адже і депутат, і чимало городян чули про трагедію на Житомирщині, де на подарованому благодійником дитячому майданчику впала балка гойдалки, в наслідок чого загинула дитина.

Пересторога депутата не була даремною. Як з'ясувалося в ході перевірки, здійсненої посадовою особою територіального управління, одне з підприємств Черкас в рамках партнерської угоди бізнесу і влади й справді встановлює в місті дитячі ігрові майданчики власного виробництва. На перший погляд за таку турботу можна лише подякувати, та, нажаль, свідомо, чи ні, але при монтажі обладнання було допущено цілу низку технічних порушень.

Тож, були порушені вимоги Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, а саме: на момент перевірки не надано технічні умови на виготовлення, узгоджені з органом нагляду за охороною праці; не узгоджено програму і методику приймальних випробувань обладнання дитячих ігрових майданчиків; в проектній документації під час розрахунків міцності конструкції помилково вибрані значення номінальних навантажень; не витримано відстань між елементами підвішування в місцях кріплення шарнірів для забезпечення стійкості сидінь гойдалок; на гойдалці використано жорсткі елементи кріплення. Усі ці та інші порушення підпадають під конкретні пункти зазначених Правил, тож про упередженість сторони, що здійснювала перевірку не йдеться.

За її результатами тимчасово зупинено виробництво чотирьох гойдалок, до адміністративної відповідальності притягнуто одну посадову особу. Залишається сподіватися, що у подальшому бажання робити, безперечно, хорошу справу, виробничники будуть узгоджувати з вимогами безпеки. Інакше такою її навряд чи можна вважати.

Джерело:
Територіальне управління Держгірпромнагляду України у Черкаській області


До списку новинВпередНазад