А.1.3.2 Альтернативні випробовування: у тих випадках, коли застосовано випробовування, альтернативні щодо еталонних, деталі альтернативних випробовувань і процедур разом з їх кореля­цією до еталонних випробовувань треба зареєструвати, вони мають бути доступними на запит за­цікавленими сторонами.

А.1.3.3 Устатковання: випробовувальне устатковання, яке має вплив на результати випробо­вування, потрібно відкалібрувати відповідно до національних або міжнародних стандартів, при­датних для контролювання.

Виробник повинен мати придатні пристрої, устатковання і персонал, які дають йому змогу виконувати потрібні перевіряння і випробовування. Він може виконувати ці вимоги, укладаючи субпідрядну угоду з однією чи більше організаціями або особами, що мають необхідні навички і устатковання.

Виробник повинен калібрувати або повіряти вимірювальне або випробовувальне устаткован­ня і підтримувати його у відповідному експлуатувальному режимі незалежно від того, належить воно йому, чи ні, щоб довести відповідність виробу його технічній документації.

Відповідні калібрування треба виконувати за допомогою визначених вимірювальних і контрольно- вимірювальних приладів відповідно до стандартів або випробовувальних процедур виробника.

Устатковання потрібно використовувати відповідно до технічних умов або випробовувальної еталонної системи, на яку є посилання в технічних умовах.

А.1.4 Узгоджений до А.1, А.2 і А.З (для відповідного використання)

А.1.4.1 Звіти: дані, разом з подробицями і результатами інспектування, перевіряння і випробо­вування під час фабричного контролювання виробництва, мають бути зареєстровані. Ці звіти по­трібно зберігати протягом 10 р.

Описи виробу, дату виготовлення, придатний випробовувальний метод, результати випро­бовувань, критерії приймання або відхилення треба вказувати за підписом особи, що відповідає за контролювання.

А.1.4.2 Оцінювання результатів: у тих випадках, коли це можливо і застосовно, результати інспектування, перевіряння і випробовування, потрібно інтерпретувати статистичними характер­ними ознаками або відхилами, щоб визначити, чи відповідає виробництво вимогам і зазначеним величинам для виробів.

А.1.4.3 Єдність вимірювання: систему єдності вимірювання і контролювання проектів, матеріалів, що надходять, використання матеріалів треба подавати в настанові. Систему складського контролю­вання виготовлених виробів треба вказувати в настанові.

А.1.4.4 Коригувальні заходи для невідповідних матеріалів і виробів: потрібно описати і зареєстру­вати безпосередні заходи, які будуть вжиті, якщо матеріали або вироби, що надійшли, не відповідати­муть зазначеним вимогам. Ці заходи мають охоплювати кроки, необхідні, для усунення недоліків, зміни настанови, якщо необхідно, ідентифікування та ізолювання неякісних сировини або матеріалів і гото­вих виробів, і визначення, чи повинні вони бути забракованими або чи зроблені поступки за відповід­ними технічними умовами.

А.1.4.5 Персонал: виробник повинен гарантувати, що персонал, залучений до процесу, від­повідно навчений. У настанові треба надати опис роботи і визначати відповідність оперативних працівників.

А 1.4.6 Управління якістю: у настанові потрібно описати заходи щодо гарантування того, що всіх зазначених вище вимог дотримуються.

А.2 Настанова щодо оцінювання системи фабричного контролювання виробництва (ФКВ)

Примітка. Цю настанову розроблено для маркування СЄ, але її можна використовувати для системи добровільної сертифікації.

А.2.1 Загальні положення

Систему фабричного контролювання виробництва можна застосовувати тільки для однієї ділян­ки виробництва. У разі декількох ліній виробництва на тій самій ділянці, треба перевірити усі.

Результати аудиту за настановою системи сертифікації якості (наприклад, ISO 9001:2000 щодо сертифікації) можна взяти до уваги, хоча така сертифікація необов’язкова. Фабричний контроль ви­робництва може охоплювати ряд відповідних виробів на тій самій ділянці виробництва. Кожний виріб, щодо охоплення фабричним контролем виробництва, треба чітко визначити.

Щоб додати новий виріб до визначеної номенклатури, виробнику необхідно надати резуль­тати типових випробувань нового виробу для розширювання системи фабричного контролю ви­робництва. Це потрібно взяти до уваги під час наступного інспектування.

У разі нового виробничого процесу виробнику потрібно звернутись до нового відвідування інспекцією.

Наступні інспектування потрібно проводити не менше одного разу на рік.

Усі питання у цій настанові необхідно перевіряти на початку інспектування і за кожним на­ступним інспектуванням.


А.2.2 Настанова

Пункти, позначені знаком «Е», розглядають як найбільш важливі, тобто потребують необхід­ного коригування, якщо не дотримано вимог.

Оцінювання можна орієнтувати на А-, В- або С-типи зауваг:

  1. необхідність негайного коригування;

  2. коригувати треба протягом 3 міс.;

  3. коригувати треба перед наступним інспектуванням.

Якщо не проведено коригування зауваги В-типу протягом тривалого часу, вона стає А, якщо не проведено коригування зауваги С-типу протягом тривалого часу, вона стає В.

Питання

Відповідає

Коментар

1 Проектування

1.1 — Чи має виробник перелік вимог щодо проектування і ви­значання критеріїв ідентифікації, перевіряння, контролювання та оновлення одноманітних і відповідних для використання у виробі та технічних умовах на нього?


Для оцінювання у разі, якщо ви­магає виробник

Треба звертатись до документації виробника

1.2 — Чи має виробник інформацію щодо взаємодії проекту з внутрішніми виробничими відділами або зовнішніми субпідряд­никами?


Для оцінювання у разі, якщо вимагає виробник

Треба звертатись до документації виробника

2 Ідентифікація виробу і відслідковування

2.1 — Які засоби використовувані для одноразової ідентифікації будь-якого індивідуального кінцевого виробу?

Е

Треба звертатись до документації виробника

2.2 — Чи наявна можливість ідентифікувати і перевіряти дані, ділянку і загальні умови виробництва (зокрема використання сиро­винного матеріалу) за допомогою ідентифікування кінцевого виробу?

Е

Треба звертатись до документації виробника

2.3 — Чи маркують кінцеві вироби відповідно до EN ISO 10320?

Е


3 Контролювання процесу виробляння

3.1 — Чи наявні документи, в яких визначено параметри процесу виробництва і які можуть вплинути на якість виробу?

Е

Треба звертатись до документації виробника

3.2 — Чи впроваджено стандарти і процедури?

Е

Треба звертатись до документації виробника

3.3 — Чи зареєстровані вказані вимоги, що стосуються правиль­ності виконання процесу, зокрема задіяний персонал і устатко- вання?

Е

Треба звертатись до документації виробника

4 Інспектування і випробовування у разі приймання сировинних матеріалів

4.1 — Чи наявні технічні умови на одержані сировинні матеріали?

Е

Треба звертатись до документації виробника

4.2 — Чи наявні документи, що визначають, як треба діяти у разі невідповідності сировинних матеріалів?

Е '

Треба звертатись до документації виробника

4.3 — Чи наявні опис і відслідковування характеру і частоти пе­ревіряння одержаних сировинних матеріалів?

Е

Треба звертатись до документації виробника

5 Інспектування і випробовування протягом виробляння

5.1 —Чи наявні інспектування та випробування протягом вироб­ництва за визначеними вимогами для одержання результатів?

Е

Треба звертатись до документації виробника

5.2 — Чи наявні документи відносно інспектування та випробу­вання протягом процесу виробництва з вимогами для отримання результатів?

Е

Треба звертатись до документації виробника

5.3 — Чи визначено в них, що потрібно зробити у разі невід­повідності виробів вимогам виробництва?

Е

Треба звертатись до документації виробника



Продовження таблиці

Питання

Відповідає

Коментар

5.4 — Чи ізолюють невідповідні вироби від відповідних виробів у разі виявлення їх протягом виробництва?

Е

Треба звертатись до документації виробника

5.5 — Чи наявна процедура для обробляння невідповідних виробів?

Е

Треба звертатись до документації виробника

6 Кінцеве інспектування та випробовування

6.1 — Чи наявне устатковання і чи є персонал для кінцевого інспектування і випробовування?

Е

Треба звертатись до документації виробника

Ця вимога може бути виконана підписанням субпідрядного догово­ру і погодженням 3 однією чи більше організаціями чи особами, що мають необхідні вміння і устатковання

6.2 — Чи наявні стандарти і методи для кінцевого інспек­тування і випробовування? Чи їх впроваджено?

Е

Треба звертатись до документації виробника

6.3 — Яке випробовування впроваджено (використовуваний стандарт) і на який строк? Краще надати перевагу тим випро­бовуванням, що вказані у згармонізованих стандартах. Огляд подальших випробовувань для одиничного типового випробо­вування не повинен бути частиною наступних інспектувань і стосується тільки повноважних випробовувань. Якщо випро­бовування не виконано за цими європейськими стандартами, чи наявна їх суттєва доказова кореляція між випробовуван­ням^), що використані для фабричного контролювання виробництва і запропонованими EN?

— EN 918 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби. Метод динамічного перфорування (випробовування падін­ням конуса)

— EN ISO 10319 Геотекстиль. Метод випробовування на роз­тяг методом широкої смуги (ISO 10319:1993)

— EN ISO 11058 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю ви­роби. Визначання характеристик перпендикулярної до пло­щини водопроникності без навантаги (ISO 11058:1999)

— EN 12224 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби. Визначання погодотривкості

— EN 12225 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби. Метод визначання мікробіологічної тривкості закопуванням у ґрунт

— EN ISO 12236 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби. Статичне випробовування на проколювання (Випробовування CBR) (ISO 12236:1996)

— EN ISO 12956 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю ви­роби Визначання типового розміру отворів (ISO 12956:1999)

— EN 13719 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби. Метод визначання ефективності довгострокового захисту геотекстилем у разі контакту з геосинтетичними бар’єрами

— EN 14574 Геосинтетики. Визначання опору проколюванню пірамідою підложки геосинтетики

— EN ISO 13438 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби Метод відбраковувального випробовування для визначання тривкості до окиснювання (ISO 13438:2004)

— EN 14030 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби Метод відбраковувального випробовування для визначання тривкості до дії кислотних та лужних рідин (ISO/TR 12960:1998)

— EN 12447 Геотекстиль та віднесені до геотекстилю вироби Метод відбракувального випробовування для визначання опірності до гідролізу

Е

Треба звертатись до документації виробника



Продовження таблиці

Питання

Відповідає

Коментар

6.4 — Чи наявні випробовувані характеристики відповід­ними до заявленої комбінації(-й) «застосування/функція» (див. відповідний згармонізований стандарт(и))?

Е

Треба звертатись до документації виробника

6.5 — Чи задокументовані технічні умови щодо результатів кінцевого інспектування і випробовування?

Е

Треба звертатись до документації виробника

6.6 — Чи результати необхідних випробовувань відповід­но задекларовано у супровідній документації?

Е

Треба звертатись до документації виробника

6.7 — Чи вимоги заявлених допусків будуть дотримані у кожному виробі?

Е

Треба звертатись до документації виробника

6.8 — Чи задокументовані процедури, які визначають, що треба робити у разі невідповідності кінцевого виробу вказаним вимогам?

Е

Треба звертатись до документації виробника

6.9 — Чи потрібні звіти, які свідчать про те, що виріб пов­ністю перевірено і відповідає вказаним вимогам?

Е

Треба звертатись до документації виробника

6.10 — Чи можливо за цими звітами визначити осіб, від­повідальних за випробовування кінцевих виробів і за реа­лізацію їх на ринку?

Е

Треба звертатись до документації виробника

7 Контролювання оглядом, вимірюванням випробовувального устатковання

7.1 — Чи наявні визначені процедури контролювання, калібрування і підтримування справності використовува­ного устатковання для приведення доказу відповідності виробу вказаним вимогам?

Е

Треба звертатись до документації виробника

7.2 — Чи забезпечує огляд, вимірювання і випробову­вання відкаліброваного та відкоригованого устатковання відповідність устатковання, використаного за національ­ними або міжнародно-визнаними стандартами?

Е

Треба звертатись до документації виробника

Треба перевіряти результати калібру- вань оглядом, вимірюванням і випробо­вуванням устатковання та за потреби округлювати результати випробовування

8 Контроль за невідповідними виробами

8.1 — Чи наявні задокументовані процедури, які гаран­тують, що невідповідні вироби не можуть бути випадково використаними чи постаченими?

Е

Треба звертатись до документації виробника

8.2 1— Чи невідповідні вироби ідентифікують, документують і відокремлюють від інших виробів?

Е

Треба звертатись до документації виробника

8.3 — Чи наявні задокументовані процедури, що визначають обов’язковість перевіряння невідповідних виробів і хто має повноваження приймати рішення щодо них?

Е

Треба звертатись до документації виробника

(Контроль органіграми)

9 Коригувальні заходи



9.1 — Чи наявні задокументовані процедури щодо впрова­дження відповідних коригувальних заходів щодо невід­повідності?

Е

Треба звертатись до документації виробника

9.2 — В такому разі, чи ці процедури щодо впровадження коригувальних заходів зареєстровані (головним чином з ура­хуванням скарг споживача)?

Е

Треба звертатись до документації виробника

9.3 — Чи мають відношення коригувальні заходи до по­переднього аудиту? 3 яким результатом?

Е

Треба звертатись до документації виробника

10 Обробляння, зберігання та пакування

10.1 — Чи наявні описані методи для захисту виробу протягом обробляння, зберігання і пакування?

Е

Треба звертатись до документації виробника