7.2. Кожний працівник, що першим виявив загрозу виникнення аварійної ситуації, повинен негайно припинити роботу та подати команду "СТОП!".

7.3. Команду "СТОП!", подану будь-яким працівником, повинні негайно виконати усі працівники, що її почули.

7.4. Про загрозу виникнення або про виникнення аварійної ситуації працівник повинен негайно повідомити керівника робіт (відповідального за прокладання кабелю).

7.5. При пошкодженні підземних комунікацій:

- негайно припинити рух кабелепрокладальної колони;

- повиводити людей з небезпечної зони та повідомити про аварію аварійну службу організації, що експлуатує підземну комунікацію.

Забороняється ліквідувати пошкодження підземної комунікації власними силами.

7.6. Якщо при пошкодженні діючої підземної електрокомунікації кабелеукладач опиняється під дією електричного струму, забороняється до зняття напруги доторкатися, стоячи на землі, до кабелеукладача, сходити чи підніматися на нього. У разі загоряння кабелеукладача, що не дозволяє залишатися на ньому, працівники повинні, не тримаючись руками за металеві частини, сплигнути на землю обома ногами одночасно. Віддалятися від кабелеукладача можна тільки стрибками на одній нозі чи обох ногах одночасно або кроком в півступні, щоб уникнути дії крокової напруги, при цьому не дозволяється відривати п'ятки і ступні від землі.

7.7. При пожежі полум'я гасити вогнегасником, закидати землею, піском, накривати вогнестійкою тканиною.

Забороняється заливати водою палаючі бензин, дизельне паливо чи машинне мастило.

7.8. При нещасному випадку до потерпілого викликати лікаря, а до його прибуття надати потерпілому першу медичну допомогу. При необхідності доставити потерпілого до медичного закладу наявним автотранспортом.

7.9. При загрозі виникнення або при виникненні інших аварійних ситуацій, не пов'язаних безпосередньо з прокладанням кабелю кабелеукладачем, діяти за розпорядженнями керівника робіт (відповідального за прокладання кабелю).