Новини
Фахівцями відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Хмельницькій області та Управління агропромислового розвитку Старосинявської РДА для керівників структурних підрозділів, інженерно-технічні працівники ДП дослідного господарства «Пасічна» роз'яснено основні профілактичні заходи з метою запобігання виробничому травматизму під час зернозбиральних робіт.

Під час наради рекомендовано забезпечити дотримання розроблених схем руху транспорту територіями з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху. До роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускати осіб віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд. Не допускати до виконання цих робіт підлітків. Організувати ланки технічного обслуговування. Обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та пально-мастильних матеріалів.

Також перевірити провисання проводів ліній електропередач. Проводити інструктажі з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах. Забезпечити огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин. Очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні. Укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни медаптечками першої допомоги.

Забезпечити всіх працівників, які зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами. Провести лабораторну перевірку опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах. Особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та отримати дозвіл роботи на висоті. Під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом. Трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс. Обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем згідно з нормативними вимогами. Не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад