Новини
Традиційно з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці Організаційним комітетом ухвалено рішення про проведення в період з 22 по 28 квітня Тижня охорони праці, а також про підтримку рекомендацій Міжнародної організації праці щодо основної теми цьогорічної акції — «Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві».

Насамперед — це слушна нагода звернути увагу суспільства на проблеми з дотриманням промислової безпеки та охорони праці, активізувати зусилля працівників наглядової системи, всіх учасників виробничого процесу з метою недопущення нещасних випадків та професійних захворювань.

Організаційний комітет звертається до місцевих органів виконавчої влади, об'єднань роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ, організацій, засобів масової інформації з проханням підтримати дану акцію.

Довідково:
Ідея проведення Всесвітнього Дня охорони праці бере початок від Дня вшанування пам'яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками в 1989 році. У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналась до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня Всесвітнім Днем охорони праці, який вперше офіційно був відзначений в 2003 році.

Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов'язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров'я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.

За оцінками міжнародної організації праці: щодня в світі в середньому близько 5000 чоловік вмирають в результаті нещасних випадків та захворюваності на виробництві, сумарно досягаючи за рік від 2 до 2,3 мільйона випадків виробничої обумовленої смертності. З цього числа близько 350 000 випадків становлять нещасні випадки зі смертельним результатом і близько 1,7-2 мільйони смертей, викликаних пов'язаними з роботою захворюваннями.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад