Таблиця 1 — Допустимі дефекти поверхні



S00Z:£-ZSI-9 OSI ЛІОН4 ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ ПРИЙМАЛЬНОГО КОНТРОЛЮ ТА ОЦІНЮВАННЯ

Правила проведення приймального контролю згідно з ISO 3269.

Перед проведенням контролю поверхня виробу повинна бути очищена для виявлення виду дефектів поверхні.

Примітка. Видання ISO 3269:1984 року не встановлює вимоги до планів вибірки для контролю дефектів поверхні кріпиль­них виробів. До введення таких вимог застосовують план вибірки, наведений у додатку.

Національна примітка

На заміну ISO 3269:1984 на сьогодні чинний ISO 3269:2000, який встановлює вимоги до планів вибірки та умов прий­мання кріпильних виробів.

  1. Методи проведення приймального контролю

Виробник має право використовувати будь-які методи контролю, але він повинен гарантувати, що кріпильні вироби будуть відповідати цій частині стандарту.

Споживач може використовувати метод контролю, встановлений у цьому розділі під час приймального контролкХ при прийманні або бракуванні партії кріпильних виробів. Цей метод також можна буде застосовувати, коли відповідність вимогам спірна, а інші методи контролікріпильних виробів не погоджені між виробником І замовникам під час укладання договору.

  1. Неруйнівний контроль

Вибірку з партії треба відбирати довільно методом випадкового відбору відповідно до таблиці 1 додатка. Зразки піддають візуальному контролю або іншим випробовуванням, наприклад, магніт­ним методом чи вихровим струмом. Якщо виробу з дефектом не виявлено, то партія повинна бути прийнята (згідно з 4.4). Якщо виявлено вироби з дефектом, то за їх кількістю визначають обсяг по­вторної вибірки, призначений для проведення методів контролю, описаних у 4.3.

  1. Руйнівний контроль

Якщо виявлено вироби з дефектом відповідно до методів контролю, наведених у 4.2, то по­вторну вибірку треба робити з виробів з дефектами відповідно до таблиці 3 додатка. Треба відібрати вироби з найсерйознішими дефектами і розрізати їх під кутом 90° через найбільшу передбачувану глибину дефекту.

  1. Оцінювання

Партія повинна бути забракована, якщо при візуальному контролі будь-якого виробу виявлено гартівні тріщини або складки на внутрішніх кутах, чи нижче опорної поверхні, крім складки «кле­новий лист» на некруглому бурті кріпильних виробів.

Партія повинна бути забракована, якщо при руйнівному контролі виявлено будь-який виріб зі штампівними тріщинами, розривами зсуву, розкачаними пузирями і закатами, раковинами, рисками від інструмента або механічними пошкодженнями, що перевищують допустимі обмеження засто­сування видів дефектів.ДОДАТОК
(обов’язковий)

ПЛАН ВИБІРКИ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ ДЕФЕКТІВ ПОВЕРХНІ

Вибірку для оцінювання дефектів поверхні треба провадити з використанням обсягу вибірки, наданої в таблиці 2, а також принципів і правил, наведених у розділі 4.

Таблиця 2 — Обсяг вибірки для візуального і неруйнівного контролю

Розмір партії1* N

Обсяг вибірки п

N < 1 200

20

1 201 < N < 10 000

32

10 001 < N < 35 000

50

35 001 < N < 150 000

80

1> Розмір партії — це кількість виробів того самого типу, розміру і класу міцності, представлених для контролю в той самий час.

Примітка. Обсяг вибірки заснований на рівні контролю S—4, визначеного в ISO 2859.



Таблиця 3 — Обсяг повторної вибірки для руйнівного контролю

Кількість дефектних виробів у вибірці N

Обсяг повторної вибірки

п

N < 8

2

9 < N < 15

3

16 < N < 25

5

26 < N < 51

8

51 <: /V < 80

13

Примітка. Обсяг повторної вибірки заснований на рівні контролю II, визначеного в ISO 2859.



УКНД 21.060.10

Ключові слова: кріпильні вироби, болти, ґвинти, шпильки, дефекти поверхні, обмеження.1)d номінальний діаметр нарізі.

1 d номінальний діаметр нарізі.

г) — діаметр головки або скошеного бурта.

2Допустима глибина: 0,015 d1) + 0,1 мм: не більше 0,4 мм.

Якщо закати або розкачані пузирі поширяться до головки, вони не повинні перевищувати допус­тимих обмежень ширини і глибини, установлених для розривів (див. 3.1.3).