1. В технічних вимогах до схеми роз­міщення, при необхідності, наводять вказівки про порядок монтажу, замонолічування швів, вимоги до монтажних з'єднань.

  2. Робочі креслення арматурних і за­кладних виробів, розроблених для монолітних залізобетонних конструкцій як самостійні до­кументи, в склад основного комплекту робочих креслень не включають, а записують в ві­домість документів, що додаються і на які роблять посилання, в розділ "Документи, що додаються".

  3. На схему армування монолітної залізобетонної конструкції наносять:

  1. координаційні осі будинку (споруди);

  2. контури конструкцій - суцільною товс­тою основною лінією;

  3. розміри, які визначають положення ар­матурних і закладних виробів та товщину за­хисного шару бетону. Арматурні і закладні вироби на схемі зображають дуже товстою суцільною лінією.

  1. В технических требованиях к схеме расположения, при необходимости, приводят указания о порядке монтажа, замоноличивания швов, требования к монтажным соединениям.

  2. Рабочие чертежи арматурных и за­кладных изделий, разработанные для моно­литных железобетонных конструкций в качес­тве самостоятельных документов, в состав основного комплекта рабочих чертежей не включают, а записывают в ведомость ссылоч­ных и прилагаемых документов в раздел "При­лагаемые документы".

  3. На схему армирования монолитной железобетонной конструкции наносят:

  1. координационные оси здания (соору­жения);

  2. контуры конструкций - сплошной тол­стой основной линией;

размеры, определяющие положение ар­матурных и закладных изделий и толщину за­щитного слоя бетона. Арматурные и закладные изделия на схеме изображают очень толстой сплошной линией

.При необхідності на схемі вказують фік­сатори для забезпечення проектного положення арматури.

  1. На схемі армування використовують такі спрощення:

  1. каркаси і сітки зображують контуром згідно з рисунком 2;

  2. для забезпечення правильної установки в проектне положення несиметричних каркасів і сіток вказують тільки їх характерні особливості (діаметр стержнів, які відрізняються за діаметром, і т.ін.) згідно з рисунком 3;

При необходимости на схеме указывают фиксаторы для обеспечения проектного поло­жения арматуры.

5.3.13 На схеме армирования применяют следующие упрощения:

  1. каркасы и сетки изображают контуром в соответствии с рисунком 2;

для обеспечения правильной установки в проектное положение несимметричных кар­касов и сеток указывают только их характерные особенности (диаметр отличающихся по диаметру стержней и др.) в соответствии с ри­сунком 3

;












Рисунок 2


Рисунок

З

  1. якщо залізобетонна конструкція має де­кілька ділянок з рівномірно розміщеними од­наковими каркасами або сітками, то їх контури наносять на одній із ділянок, вказуючи номери позицій і в дужках - число виробів цієї позиції. На інших ділянках проставляють тільки позиції, і в дужках - число виробів цієї позиції згідно з рисунком 4;

если железобетонная конструкция имеет несколько участков с равномерно располо­женными одинаковыми каркасами или сетками, то их контуры наносят на одном из участков, указывая номера позиций и в скобках - число изделий этой позиции. На остальных участках проставляют только позиции и в скобках - число изделий этой позиции в соответствии с рисунком 4

;ў МОНЛэЙсІ






























  1. на ділянках з окремими стержнями, які розміщені на рівних відстанях, зображують один стержень із зазначенням на полиці -лінії виноски його позиції, а під полицею лінії - виноски - крок стержнів згідно з рисунком 5.

г) на участках с отдельными стержнями, расположенными на равных расстояниях, изо­бражают один стержень с указанием на полке - линии выноски его позиции, а под полкой - выноски - шаг стержней в соответствии с рисунком 5

.






арматуру в межах в межах


Розподільну (поз.6) укладати поз.1 і 2 знизу, поз.3-5 - зверху.

Рисунок 5

Распределительную ар­матуру (поз.6) укладывать в пределах поз.1 и 2 понизу, в пределах поз. 3-5 - поверху

.


Рисунок 6



Якщо крок стержнів не нормується, то біля позначення стержнів вказують в дужках число стержнів згідно з рисунком 6;

Если шаг стержней не нормируется, то рядом с обозначением стержней указывают в скобках число стержней в соответствии с рисунком 6

;


Рисунок 7


  1. арматуру елементів, які перетинають елемент, що зображується, як правило, не вка­зують (рисунок 7);

арматуру элементов, пересекающих изображаемый элемент, как правило, не ука­зывают (рисунок 7)

;


Рисунок 8


  1. при зображенні каркасу або сітки одна-

кові стержні, розміщені на рівних відстанях, наносять тільки по кінцях каркасу або сітки, а також в місцях зміни кроку стержнів. При цьому під полицею лінії - виноски з позначен­ням позиції стержня вказують їх крок згідно з рисунком 8;

  1. е) при изображении каркаса или сетки оди- наковые стержни, расположенные на равных расстояниях, наносят только по концам каркаса или сетки, а также в местах изменения шага стержней. При этом под полкой линии - вы­носки с обозначением позиции стержня указы­вают их шаг в соответствии с рисунком 8;в складній схемі армування допускаєть­ся позиції вказувати в обох кінцях одного і того самого арматурного виробу або окремого стержня згідно з рисунком 8;

и) розміри гнутих стержнів вказують на ж) в сложной схеме армирования допускается позиции указывать у обоих концов одного и того же арматурного изделия или отдельного стержня в соответствии с рисунком 8;

и) размеры гнутых стержней указывают п

о

зовнішніх, а хомутів на внутрішніх гранях згід­но з рисунком 9.


наружным, а хомутов по внутренним граням в соответствии с рисунком 9

.

Рисунок 9










5.3.14 Допускається креслення на прості деталі, які безпосередньо входять до складу монолітної залізобетонної конструкції, не виконувати, а всі необхідні дані для їх виготов­лення наводити в специфікації і, при не­обхідності, вміщувати зображення цих деталей на кресленні монолітної конструкції. При великій кількості деталей дані, необхідні для їх виготовлення, наводять в відомості за формою 6.

5.3.14 Допускается чертежи на простые де­тали, непосредственно входящие в состав мо­нолитной железобетонной конструкции, .не выполнять, а все необходимые данные для их изготовления приводить в спецификации и, при необходимости, помещать изображения этих деталей на чертеже монолитной конструкции. При большом количестве деталей данные, необходимые для их изготовления, приводят в ведомости по форме 6.

Приклад заповнення відомості наведений в додатку М.

5.4 Специфікації до схем розміщення еле­ментів конструкцій

  1. Специфікацію до схеми розміщення елементів конструкцій складають згідно з фор­мою 7 або 8 додатку Ж ГОСТ 21.101.

  2. Специфікацію до схеми розміщення збірних конструкцій заповнюють за розділами:

  1. елементи збірних конструкцій;

  2. монолітні ділянки;

  3. сталеві та інші вироби.

  1. Специфікацію монолітної конструкції, яка складається із декількох елементів, на кожний із яких виконують окрему схему армування, складають за розділами на кожний елемент.

  2. Найменування кожного розділу спе­цифікації монолітної конструкції вказують у вигляді заголовка в графі "Найменування" і підкреслюють. В найменування розділів вклю­чають марку елемента і через тире - кількість елементів на монолітну конструкцію.

Приклади

  1. Балки Бм 1 - шт.2

  2. Плита Пм 1 - шт.1

Кожний розділ специфікації монолітної конструкції складається із підрозділів, які роз­ташовують в такій послідовності:

  1. Складальні одиниці.

  2. Деталі.

  3. Стандартні вироби.

  4. Матеріали.

В розділ "Складальні одиниці" записують елементи, що безпосередньо входять в моно­літну конструкцію, на яку складають специ­фікацію в такій послідовності:

  1. Каркаси просторові.

  2. Каркаси плоскі.

  3. Сітки.

  4. Вироби закладні.

В підрозділ "Матеріали" записують мате­ріали, що безпосередньо входять в конструкцію, на яку складають специфікацію (наприклад, бетон).

6 РОБОЧА ДОКУМЕНТАЦІЯ НА
БУДІВЕЛЬНІ ВИРОБИ

  1. До складу робочої документації на бу­дівельний виріб в загальному випадку включа­ють специфікацію, складальне креслення, креслення деталей і, при необхідності, технічні умови.

Пример заполнения ведомости приведен в приложении М.

5.4 Спецификации к схемам расположения элементов конструкций

  1. Спецификацию к схеме расположения элементов конструкций составляют по форме 7 или 8 приложения Ж ГОСТ 21.101.

  2. Спецификацию к схеме расположения сборных конструкций заполняют по разделам:

  1. элементы сборных конструкций;

  2. монолитные участки;

  3. стальные и другие изделия.

  1. Спецификацию монолитной конст­рукции, состоящей из нескольких элементов, на каждый из которых выполняют отдельную схему армирования, составляют по разделам на каждый элемент.

  2. Наименование каждого раздела спе­цификации монолитной конструкции указы­вают в виде заголовка в графе "Наименование" и подчеркивают. В наименования разделов включают марку элемента и через тире - количество элементов на монолитную конст­рукцию.

Примеры

  1. Балки Бм1 - шт.2

  2. Плита Пм1 -шт.1

Каждый раздел спецификации монолитной конструкции состоит из подразделов, которые располагают в такой последовательности: а) Сборочные единицы.

  1. Детали.

  2. Стандартные изделия.

  3. Материалы.

В раздел "Сборочные единицы" записывают элементы, непосредственно входящие в специфицируемую монолитную конструкцию, в такой последовательности:

  1. Каркасы пространственные.

  2. Каркасы плоские.

  3. Сетки.

  4. Изделия закладные.

В подраздел "Материалы" записывают ма­териалы, непосредственно входящие в специ­фицируемую конструкцию (например, бетон).

6 РАБОЧАЯ ДОКУМЕНТАЦИЯ НА
СТРОИТЕЛЬНЫЕ ИЗДЕЛИЯ

В состав рабочей документации на строительное изделие в общем случае включают спецификацию, сборочный чертеж, чертежи деталей и, при необходимости, технические условия

.

    Робочі креслення будівельних виробів (далі - виробів) виконують згідно з вимогами ГОСТ 2.109, ГОСТ 2.113 і з урахуванням до­даткових вимог цього стандарту.

    1. При виконанні групового робочого до­кумента на вироби в одну групу об'єднують вироби одного найменування єдиної конфігу­рації і які мають загальні конструктивні ознаки.

    2. Змінні розміри, неоднакові для всіх ви­конань, охоплені одним зображенням, наносять літерними позначками, число яких повинно бути, як правило, не більше трьох.

    3. При необхідності до креслень виробів наводять схему випробувань, схему розрахунку або вказують їх несучу здатність.

    4. На складальному кресленні виробу або на його схематичному зображенні вказують місця приєднання підіймальних або підтриму­ючих пристроїв згідно з рисунком 10.

    Рабочие чертежи строительных изделий (далее - изделий) выполняют в соответствии с требованиями ГОСТ 2.109, ГОСТ 2.113 и с учетом дополнительных требований настоя­щего стандарта.

    1. При выполнении группового рабочего документа на изделия в одну группу объеди­няют изделия одного наименования, единой конфигурации и имеющие общие конструк­тивные признаки.

    2. Переменные размеры, неодинаковые для всех исполнений, охваченные одним изоб­ражением, наносят буквенными обозначени­ями, число которых должно быть, как правило, не более трех.

    3. При необходимости к чертежам изделий приводят схему испытания, расчетную схему или указывают их несущую способность.

    4. На сборочном чертеже изделия или на его схематичном изображении указывают места присоединения подъемных или поддержи­вающих приспособлений в соответствии с ри­сунком 10.Місця для підйому або
      спирання при складуванні

    Места для подъема или
    опирания при складировании



    Рисунок 10


    Рисунок 11



    1. На складальному кресленні виробу на­водять такі технічні вимоги:

    а) вимоги до оздоблення поверхні виробу. Зображення поверхні, яка потребує спеціальної обробки, позначають згідно з рисунком 11;

    6.6 На сборочном чертеже изделия при­водят следующие технические требования:

    1. требования к отделке поверхности изде­лия. Изображение поверхности, требующей специальной обработки, обозначают в соот­ветствии с рисунком 11;

    2. інші вимоги до якості виробу;

    3. посилання на документи, які вміщують технічні вимоги, що поширюються на даний виріб, але не наведені на кресленні.

    Позначити незмивною фарбою

    1. другие требования к качеству изделия;

    в)ссылки на документы, содержащие тех­нические требования, распространяющиеся на данное изделие, но не приведенные на чертеже.