Конструктивні вимоги до номінальних розмірів комплектів скління, вузлів, деталей, розташування віконних приладів, функціональних отворів і граничні відхилення від них установлюють у нормативній і технічній документації, а також у робочих кресленнях на виготовлення конкретних видів виробів, при цьому рекомендується дотримуватись вимог, наведених у 5.1.6.1-5.1.6.18.

5.1.6.1 Конструкція комплектів скління повинна забезпечувати надійну їх установку за місцем монтажу.

5.1.6.2 Системи скління повинні бути водонепроникними. У зачиненому стані ущільнювальні прокладки в притулах повинні забезпечувати щільність притиснення стулок, що виключає проникнення вологи всередину приміщення.

Конструкція повинна забезпечувати збір та відведення конденсату і води із зони притвору, а також нижніх напрямних розсувних стулок.

Розміри і розміщення отворів для відведення конденсату і води повинні відповідати робочим кресленням.

5.1.6.3 Заповнення монтажних швів повинно забезпечувати захист заскленого простору балкону (лоджії) від продування і промокання відповідно до ДСТУ-Н Б В.2.6-146, ДСТУ Б В.2.6-79.

5.1.6.4 Міцність зварних, різьбових з'єднань деталей комплектів скління повинна відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-15, ДСТУ Б В.2.6-23, ДСТУ Б В.2.6-39.

5.1.6.5 У конструкціях комплектів скління конкретних типів повинна передбачатися розбивка на вантажні одиниці з урахуванням габаритів транспортних засобів, необхідності їх максимального навантаження, та габаритів будівельних конструкцій в місцях їх доставки та монтажу.

Можливість укрупнення елементів конструкції для поставки на будівельний майданчик для монтажу великими блоками або готовими блоками повинна передбачатися проектною документацією на комплект скління.

5.1.6.6 Конструкція комплектів скління повинна поставлятися комплектно і супроводжуватися робочим кресленням комплекту, сертифікатом або паспортом, розробленим згідно з вимогами на будівельну конструкцію та її елементи.

Дозволяється, за узгодженням із замовником (споживачем), комплектація комплекту скління елементами кріплення на місці монтажу.

5.1.6.7 Шурупи (саморізи) повинні бути загвинченими. Вихід кінців кріплення на поверхню не допускається.

5.1.6.8 Елементи кріплення, нащільники, відливи, штапики, інші деталі повинні бути закріплені відповідно з ДСТУ-Н Б В.2.6-146 та конструкторською і технологічною документацією на комплекти скління.

5.1.6.9 Конструкція кріплення полівінілхлоридних елементів до дерев'яних або алюмінієвих (сталевих) елементів конструкції повинна забезпечувати можливість компенсації їх температурних деформацій.

Деталі кріплення не повинні бути видимими на лицьових поверхнях виробів.

5.1.6.10 Скління стулок повинно виконуватися на еластичних (силіконових) мастиках-герметиках, профільних прокладках з атмосферостійких еластомерних матеріалів або з використанням інших матеріалів, що захищають від проникнення атмосферних опадів по периметру скління.

Герметизуючі матеріали рекомендується вкладати у пази профілю суцільним джгутом, не використовуючи клей для кріплення їх до профілю.

5.1.6.11 Торкання стекол склопакетів із металевими елементами комплекту скління не допускається.

5.1.6.12 Допускається використання віконних блоків відповідно до ДСТУ Б В.2.6-15 як елементів комплекту скління балконів і лоджій.

5.1.6.13 Для безпечного обслуговування комплекту скління усі стулки рекомендується виконувати такими, що відкриваються.

Конструкція комплектів скління повинна передбачати можливість одночасного відкривання не менше 50 % загальної площі скління.

5.1.6.14 Застосування стулок, які не відчиняються, допускається розмірами, що не перевищують 400 мм × 800 мм. Можливість застосування стулкових елементів комплекту скління, які не відчиняються, встановлюють у проектній документації.

Забороняється блокування двох і більше глухих елементів комплекту скління.

5.1.6.15 При встановленні і закріпленні склодеталей із зовнішньої сторони стулки конструкція комплектів скління повинна виключати можливість їх випадіння з причин неконтрольованого послаблення елементів кріплення.

Конструкція кріплення розсувних стулок комплектів скління повинна виключати можливість випадіння стулок під дією дотичних сил повітряних потоків або з причин зменшення проектної висоти стулок у фронтальній площині під дією вітрового та іншого навантажень, а також змінення геометричних параметрів коробки.

5.1.6.16 При розробленні конструктивних деталей примикання комплектів скління до конструкції перекриття і балконної огорожі, необхідно розглядати два конструктивних варіанти закріплення огорож балкону (лоджії) на перекритті:

- огорожа балкону (лоджії) опирається на плиту перекриття;

- огорожа балкону (лоджії) виконане у навісному варіанті.

Незалежно від схеми закріплення огорожі, розрахункова схема закріплення конструкції скління повинна враховувати передачу додаткових навантажень на огорожу.

Елементи комплекту скління повинні бути закріплені за схемою, наведеною на рисунку 1.

Рисунок 1 – Кріплення елементів комплекту скління

5.1.6.17 Конструктивні вимоги до системи скління уточнюються на підставі попереднього візуального обстеження технічного (фізичного) стану несучих конструкцій балконів, лоджій з визначенням наявності і ступеня прояву деформацій і пошкоджень (тріщин, прогинів, вигинів, зсувів, спучування, вологості тощо).

5.1.6.18 Приклади систем комплектів скління з полівінілхлоридного профілю наведено у додатку В.

5.2 Вимоги до матеріалів і комплектуючих виробів

5.2.1 Матеріали і комплектуючі вироби повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-15, ДСТУ Б В.2.6-23, ДСТУ Б В.2.6-32, ДСТУ Б В.2.6-39, ДСТУ-Н Б В.2.6-83, ДСТУ Б В.2.7-107, ДСТУ Б В.2.7-110, ДСТУ Б В.2.7-115, ДСТУ Б В.2.7-122, ДСТУ Б В.2.7-123, ДСТУ Б В.2.7-130, ДСТУ Б В.2.7-134, ДСТУ Б В.2.7-148, ДСТУ Б В.2.7-150, ДСТУ Б В.2.7-156, ДСТУ Б В.2.7-158, ДСТУ-Н Б В.2.6-146, ДСТУ Б В.2.7-228, ДСТУ Б В.2.7-242.

5.2.2 Фурнітура, комплектуючі елементи комплектів скління, повинні бути безпечними в експлуатації, забезпечувати чітке і надійне виконання конкретних функцій.

5.2.3 Кріплення та з'єднувальні вироби повинні бути виготовлені з матеріалів, що не піддаються корозії, або мати антикорозійне покриття і, у разі необхідності, використовуватися разом із полімерними вставками, що виключають електрохімічні процеси при контакті різнорідних металів і пошкодження лакофарбового покриття металевих деталей.

5.2.4 Полімерні матеріали, що використовуються для виготовлення і монтажу комплектів скління, повинні задовольняти вимоги цього стандарту і належати до переліку матеріалів, що мають дозвіл органів державного надзору України на використання у будівництві.

5.2.5 Для заповнення світлопрозорої частини комплектів скління використовується скло товщиною не менше 4,0 мм згідно з ДСТУ Б В.2.7-122, ДСТУ Б В.2.7-123, ДСТУ Б В.2.7-110, ДСТУ Б В.2.7-148, ДСТУ Б В.2.7-156 та склопакети загальнобудівельного призначення згідно з ДСТУ Б В.2.7-107.

Допускається використання інших видів скла згідно із замовленням на виготовлення комплектів скління.

5.2.6 При виготовленні комплектів скління, призначених для установки вище п'ятого поверху, або починаючи з третього поверху у будівлях, розташованих у місцях масового скупчення людей, повинно використовуватися безпечне скло відповідно до ДСТУ-Н Б В.2.6-83.

5.2.7 Комплекти скління з полівінілхлоридного профілю виготовляються із профілю без оздоблення та з оздобленням полімерними плівками. Профіль з оздобленням повинен відповідати зразкам-еталонам виробника. Вимоги до зовнішнього виду лицьових поверхонь елементів скління повинні відповідати ДСТУ Б В.2.6-15, ДСТУ Б В.2.6-23.

Форма і колір елементів комплекту скління повинні мати системний характер, максимально наближений до фасаду і системи скління всього будинку.

5.3 Комплектність

5.3.1 Комплекти скління повинні поставлятися споживачеві повної заводської готовності, мати остаточне оздоблювальне покриття, бути зібраними у блоки із вставленою фурнітурою, склінням та ущільнювальними прокладками.

Неустановлені елементи фурнітури повинні бути окремо упаковані і поставлятися з комплектом скління.

5.3.2 Дозволяється поставка у розібраному вигляді коробок комплектів скління, якщо це передбачається конструкторською документацією і вказано у замовленні на виготовлення комплектів скління.

5.3.3 За узгодженням із замовником (споживачем) дозволяється поставка комплектів скління неповної заводської готовності. Ступінь готовності виробів обумовлюється у договорі на виготовлення (поставку).

5.3.4 За узгодженням із замовником (споживачем) у комплекти скління можуть включатися жалюзі, протимоскитні сітки, захисні грати, системи провітрювання.

5.3.5 До комплекту скління додається паспорт виробу та інструкція з експлуатації.

5.4 Маркування

5.4.1 Місце маркування і спосіб нанесення знаків маркування на окремі деталі (загартоване або багатошарове скло, склопакети, профілі тощо) та систему скління повинно відповідати чинним нормативним документам і вимогам цього стандарту.

5.4.2 Маркування комплекту скління має містити:

- назву і умовну познаку системи скління;

- назву країни-виробника;

- назву підприємства-виробника;

- умови безпечного зберігання;

- основні властивості і характеристики;

- відомості про перевірку відповідності;

- юридичну адресу підприємства-виробника;

- масу нетто; – основні розміри;

- комплектність;

- знак для товарів і послуг підприємства-виробника;

- дату виготовлення;

- гарантійний строк;

- строки періодичного огляду (контролю), що рекомендуються виробником;

- познаку цього стандарту;

- штриховий код продукції;

- штамп технічного контролю.

5.4.3 Місце маркування визначається виробником безпосередньо на комплекті скління з урахуванням вимог 5.4.1 ярликах, етикетках, тарі тощо. Маркування безпосередньо на комплекті скління наноситься за умовною познакою відповідно до 4.2.3 у спосіб, що забезпечує збереженість маркування в місцях на нелицьовій стороні конструкції, які доступні для огляду.

5.4.4 Маркування вантажних місць треба виконувати згідно з ГОСТ 14192.

5.4.5 Маркування повинно бути виконано українською мовою, при поставленні в Україні, або мовою, указаною у договорі на поставку, при поставленні за межі України.

5.5 Пакування

5.5.1 Пакування комплектів скління здійснюється згідно з ДСТУ Б В.2.6-23.

5.5.2 Стулки комплекту скління перед транспортуванням повинні бути закріплені запираючими приладами або іншими пристосуваннями, що не пошкоджують вироби.

5.5.3 Комплектуючі, які не встановлено або частина комплектуючих, що поставляються в комплекті з елементами скління, повинні мати пакування, яке забезпечує їх цілісність.

5.5.4 Комплекти скління повинні транспортуватися з використанням засобів і пристосувань, що забезпечують їх захист від пошкоджень.

6 ВИМОГИ БЕЗПЕКИ

Вимоги безпеки при виробництві, зберіганні, транспортуванні та монтажу комплектів скління з полівінілхлоридного профілю повинні відповідати ДСТУ Б В.2.6-15, ДСТУ Б В.2.6-23, ДСТУ-Н Б В.2.6-83, ДСТУ-Н Б В.2.6-146, НАПБ А.01.001.

7 ПРАВИЛА ПРИЙМАННЯ. ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ ПРОДУКЦІЇ

7.1 Комплекти скління для перевірки відповідності вимогам цього стандарту повинні бути прийняті технічним контролем виробника.

7.2 Приймання комплектів здійснюють згідно з ДСТУ Б В.2.6-15, ДСТУ Б В.2.6-23 і 5.1 – 5.5 цього стандарту.

7.3 Комплекти скління приймають:

а) при поставленні продукції на виробництво – за показниками:

-водопроникність згідно з 5.1.1.4, 5.1.3.3, 5.1.6.10;

- загальний коефіцієнт пропускання світла згідно з 5.1.1.3;

- опір вітровому навантаженню згідно з 5.1.1.1, 5.1.3;

- надійність комплектів скління згідно з 5.1.2;

б) за результатами періодичних випробувань (один раз на три місяці) – за показниками:

- міцність зварних з'єднань згідно з 5.1.6.4;

- якість декоративного покриття згідно з 5.2.7;

в) за результатами приймально-здавальних випробувань – за показниками:

- відхили від номінальних розмірів, площинності, перпендикулярності та прямолінійності виробів, величини провисів згідно з 5.1.5;

- зовнішній вигляд виробів згідно з 5.1.4.7, 5.1.6.9, 5.2.7;

- комплектність згідно з 5.3;

- маркування згідно з 5.4;

- пакування згідно з 5.5.

7.4 Для приймально-здавальних випробувань продукції використовують 100 % (суцільний) контроль.

7.5 Споживач має право на проведення суцільного контролю комплектів скління відповідно до вимог цього стандарту та додаткових вимог із визначення опору теплопередачі згідно з ДСТУ Б В.2.6-17.

7.6 Зразки комплектів скління для проведення періодичних випробувань відповідно до 7.3б відбирають методом випадкового відбору з числа виробів, що пройшли приймально-здавальний контроль.

7.7 До дефектних відносяться комплекти, у яких виявлено будь-яке порушення вимог цього стандарту.

7.8 Прийняті комплекти скління супроводжуються документом про якість, у якому вказують:

- найменування виробника, його адресу; – дату відвантаження споживачу;

- номер замовлення;

- умовну познаку комплекту скління;

- кількість комплектів скління в замовленні у штуках та (або) в квадратних метрах;

- ступінь заводської готовності;

- специфікацію комплектуючих виробів;

- познаку цього стандарту;

- штамп технічного контролю виробника.

7.9 Площа готових комплектів скління визначається за номінальними розмірами та обчислюється з точністю до 0,01 м2.