8.3.1 Порядок підготовки до випробувань

Зразок встановлюють у стенді для випробувань. Коробку закріп­люють нерухомо, але без пошкодження форми. Вимірюють полотно та коробку дверей.

8.3.2 Порядок проведення випробувань

8.3.2.1 При випробуваннях двері відчиняють на кут до 60° і зачиняють до моменту дотику вільної вертикальної крайки полотна з коробкою. Частота циклів не повинна перевищувати 20 циклів на хвилину.

8.3.2.2 Через кожні 1000 циклів, а також після закінчення випробувань проводять огляд зразка з метою виявлення пошкоджень.

Перевіряють нормальну експлуатацію дверей (дивись 3.7).

Випробування виконують до кількості циклів Тн або Тк (таблиці 1, 2) в залежності від призначення випробувань.

8.3.2.3 Якщо поява відмови виявлена при кількості циклів меншій від нормативної Тн, але більшій від Тk, тоді цю цифру фіксують та записують пошкодження, і якщо це пошкодження можна усунути заміною шайби або встановленням у завісах додаткової шайби, тоді випробування продовжують.

Ознакою відмови нормальної експлуатації дверей є поява пошкод­ження, яке порушує нормальну експлуатацію дверей (відрив завіс, зсув, просідання дверного полотна і його тертя об поверхню коробки, а також коли для зачинення дверей необхідне зусилля більше від 50 Н).

8.4 Оцінка результатів випробувань

Результати випробувань слід вважати задовільними, якщо всі зразки вибірки витримують кількість циклів більшу за нормативну Тн (дивись таблицю 1) без ознак відмови, або з пошкодженнями, які можна усунути без заміни завіс (дивись 8.3.2.3).


ДСТУ Б В.2.6-12-97 с.21


Періодичні випробування треба вважати задовільними, якщо всі зразки вибірки витримують кількість циклів більшу, ніж кореляційну Тк (таблиця 2) без ознак відмови.

Якщо ознаки відмови нормальної експлуатації дверей виявлені при кількості циклів меншій від Тн, але при кількості циклів більшій ніж Тк, і пошкодження неможливо усунути, то слід вважати, що партія дверей не пройшла випробувань на надійність при нормальній експлуатації.

ДСТУ Б В.2.6-12-97 с.22


Додаток А

(обов'язковий)


Періодичність проведення випробувань

в залежності від їх призначення



Таблиця А.1

п.п

Призначення випробувань

Періодичність випробувань

Обсяг продук­ції, що ви­пускається

Механічні випробування



1

Кваліфікаційні, приймальні, типові

При введенні нових технічних умов на продукцію або зміні конструкції дверей


200

2

Атестаційні

Один раз на два роки

600

3

Періодичні кваліфікаційні

Один раз на рік

400

4

Сертифікаційні

У відповідності з вимогами КНД 50-002-93

За висновка­ми протоколу випробувань

Випробування на повітропроникність та опір теплопередачі




Кваліфікаційні, приймальні, атестаційні


При введенні або зміні технічних умов на продукцію, зміні конструкції дверей, заміні матеріалу утеп­лювача і облицюваль­них листів дверного полотна






A.1 Кваліфікаційні, типові та приймальні випробування, вико­нані за вимогами цього стандарту, допускається поєднувати з атестаційними випробуваннями або випробуваннями з метою сертифікації при відповідному обгрунтуванні якості продукції.

Випробування на повітропроникність і опір теплопередачі две­рей, виготовлених різними заводами, але за одними технічними умовами, здійснюються на типових зразках для всіх заводів. Ідентичність типових для всіх заводів зразків підтверджується кваліфікаційним протоколом відбору зразків для випробувань.

ДСТУ Б В.2.6-12-97 с.23


Додаток Б

(обов'язковий)


Потрібна кількість зразків для проведення випробувань

в залежності від призначення


Б.1 При кваліфікаційних, періодичних кваліфікаційних, прий­мальних, атестаційних та сертифікаційних випробуваннях від партії відповідно до ГОСТ 18321 методом найбільшої об'єктивності відби­рають зразки у вибірку за таблицею Б.1.



Таблиця Б.1

Обсяг партії (одиниць)


Обсяг вибірки (одиниць)


До 25


6


Від 26 до 100


6


Від 101 до 200


8



Б.2 Випробуванням піддають зразки, кількість яких вказана у таблиці Б.2. Зразки беруть з числа вибірки таблиці Б.1.



Таблиця Б.2

Назва випробувань


Кількість зразків


Кваліфікаційні, приймальні

3

Періодичні кваліфікаційні


2

Атестаційні


2


Сертифікаційні

3


Випробування вважають задовільними, якщо всі зразки прой­шли випробування. Якщо один із зразків не пройшов випробувань, тоді випробування повторюють на подвоєній кількості зразків. Якщо один із зразків не пройшов повторних випробувань, то випробування припиняються і партія готової продукції вважається такою, що не пройшла випробування.

Б. 3 Зразки і порядок їх відбору

ДСТУ Б В.2.6-12-97 с.24



Б.3.1 Необхідну кількість зразків відбирають методом найбіль­шої об'єктивності за ГОСТ 18321 в залежності від партії і з числа тих, які пройшли приймально - здавальні випробування і відповідають вимогам нормативної документації.

Б.3.2 Кожний зразок, що направляється на випробування, повинен бути промаркова-ний.

Зразки дверей, направлені на випробування, повинні супроводжу­ватись екземпляром технічних умов і документом, в якому вказують:

- назву і адресу підприємства (організації) виробника;

- назву і номер нормативного документа, за яким виготовлені зразки;

- кількість зразків;

- стислий опис конструкції зразків (тип дверей, розмір, форма, конструкція і оздоб-лення дверного полотна).

Б.3.3 Зразки відбирають співробітники організації, яка про­водить випробування. За результатами відбору складається протокол, де вказують:

- назву і адресу підприємства-виробника;

- хто проводив відбір і коли;

- обсяг партії, номер технічних умов, за якими виготовлені зразки;

- стислий опис конструкції із зазначенням основних розмірів і матеріалів;

- методику відбору зразків та обсяг вибірки;

- маркування відібраних зразків, наприклад, ПВ1, що означає періодичні випробування, номер зразка 1;

- підписи тих, хто проводив відбір зразків.

Б.4 Якщо після будь-якого навантаження при випробуваннях двері залишились зачиненими і відповідають вимогам цього стандарту, але подальші випробування через зміну форми дверей не можуть бути продовжені, то тоді для випробувань беруть додатковий зразок з вибірки.


ДСТУ Б В.2.6-12-97 с.25


Додаток В

(рекомендований)

Правила оформления результатів випробувань

B.1 Результати випробувань оформляють у вигляді протоколу випробувань, де вказують:

- у назві: призначення випробувань та номер технічних умов на зразок, який підлягає цим випробуванням;

- дату та місце проведення випробувань;

- назву організації, яка проводить випробування; номер атестаційного посвідчення;

- за яким стандартом і ким відбиралися зразки для випробувань;

- кількість експериментальних зразків, назва і номер технічних умов, завод - виробник зразків, автори конструкції;

- обсяг партії і обсяг вибірки;

- назву стандарту, за яким виконують випробування;

- засоби випробувань та послідовність проведення випробувань за стандартом;

- результати випробувань наводять у вигляді таблиці B.1;



Таблиця B.1

п.п

Вид навантажен­ня та місце розташування

точки, до якої

прикладається

навантаження

Номер

зразка

Позна­чення

Норма­тивні

зна­чення

Експе­римен­тальні

зна­чення

Ре­зультат

1


2


3


4


5


6


7

















- висновки, де вказують номер та назву технічних умов, кількість зразків, завод-виробник, назву цього стандарту та загальний результат, розряд або категорію міцності, пропозиції, рекомендації, додаткові відомості відносно продукції.

Протокол випробувань підписують ті, хто проводив випробуван­ня. Протокол затверджується керівником (директором) організації, яка проводила випробування, у протоколі вказують присутність представників заводів, органу сертифікації, авторів конструкції.

В.2 На підставі протоколу випробувань кваліфікаційна комісія приймає рішення про присудження категорії міцності дверей. Рішення оформлюється окремим протоколом.


ДСТУ Б В.2.6-12-97 с.26


Додаток Г

(довідковий)

Види випробувань, на які розповсюджується ДСТУ

Г.1 Терміни у цьому ДСТУ сформульовані відповідно до ГОСТ 16504.

Г.2 Кваліфікаційні випробування дверей - контрольні випробу­вання серії або першої промислової партії, які проводять з метою впровадження конструкції у серійне виробництво та перевірки відповідності результатів випробувань вимогам нормативної документації.

Г.3 Періодичні кваліфікаційні випробування дверей - випробу­вання серії або промислової партії з метою контролю стабільності показників якості продукції в термін, встановлений нормативною документацією.

Г.4 Атестаційні випробування дверей контрольні випробуван­ня, які виконують з метою перевірки та оцінки якості продукції, присудження певного розряду або категорії міцності дверей у термін, встановлений стандартом або технічними умовами.

Г.5 Сертифікаційні випробування дверей - контрольні випробу­вання з метою встановлення відповідності якості конструкції вимогам державного стандарту й присвоєння сертифікату якості.

Г.6 Приймальні випробування - це контрольні випробування дослідних зразків, дослідних партій продукції, які проводяться з метою вирішення питання про доцільність постановки цієї продукції на виробництво або використання її за призначенням.

Г.7 Приймально - здавальні випробування - контрольні випробу­вання продукції під час приймального контролю партії продукції на підприємстві.

Г.8 Типові випробування - це контрольні випробування про­дукції, що випускається виробництвом, які проводяться з метою оцінки ефективності та доцільності внесених змін у конструкцію або технологічний процес.

ДСТУ Б В.2.6-12-97 с.27



УДК 624: 69.028.1: 620.16 Група Ж 39






Ключові слова:

двері вхідні підвищеної міцності, методи випробування, зламувальні навантаження, зусилля несанкціонованого вторгнення, статичне навантаження, ударне навантаження, циклічне навантаження, приймально-здавальні випробування, кваліфікаційні випробуван­ня, періодичні кваліфікаційні випробування, сертифікаційні випро­бування.





ДСТУ Б В.2.6-12-97

ГОСУДАРСТВЕННЫЙ СТАНДАРТ УКРАИНЫ




Конструкции зданий и сооружений



ДВЕРИ ПОВЫШЕННОЙ ПРОЧНОСТИ

Методы механических испытаний



Издание официальное
























Государственный комитет Украины

по делам градостроительства и архитектуры

Киев 1997


ДСТУ Б В.2.6-12-97


Предисловие

1 РАЗРАБОТАН

Проблемной научно-исследовательской лабораторией особо легких стальных конструкций Научно-исследова­тельского комплекса Киевского государственного техни­ческого университета строительства и архитектуры (С.И.Билык, к.т.н. - руководитель темы; Л.А.Пашун, инж.)

Украинским зональным научно-исследовательским и про­ектным институтом по гражданскому строительству (КиевЗНИИЭП). (В.И.Москалев, к.т.н. - руководитель темы; Ю.Н.Семко, к.т.н.; Л.Б.Зайончковская, инж.).

ВНЕСЕН

Главным управлением жилищно-гражданского строительст­ва Госкомградостро-ительства Украины

2 УТВЕРЖДЕН И ВВЕДЕН В ДЕЙСТВИЕ

Приказом Госкомградостроительства Украины от 06.02.97 № 15

3 ВВЕДЕН ВПЕРВЫЕ
























Настоящий стандарт не может быть полностью или частично вос­произведен, тиражирован и распространен в качестве официального издания без разрешения Госкомградостроительства Украины