Улаштування складських приміщень на діючих АГНКС здійснюється на підставі проектної документації, розробленої та узгодженої в установле­ному порядку.

На території АГНКС складування матеріалів, обладнання, зберігання та паркування транспортних засобів дозволяються тільки в місцях, перед­бачених проектом.

  1. Застосування відкритого вогню на території АГНКС допуска­ється в місцях, що обумовлені технологічним регламентом або інструк­ціями.

Місце для паління повинно бути обладнане за межами вибухонебез­печних зон.

  1. Не дозволяється загромаджувати проходи в приміщеннях АГНКС матеріалами або будь-якими предметами.

  2. Кожен працівник повинен ретельно прибирати своє робоче місце.

  3. Прибирання підлоги виробничих приміщень повинно проводи­тись у разі необхідності, але не рідше одного разу за зміну вологими або іншими засобами, що не допускають пиловиділення.

Не вживати для миття підлог бензин, керосин та інші легкозаймисті рідини (ЛЗР).

  1. У машинному залі АГНКС не дозволяється встановлювати слюсарні верстати, лещата та інші пристрої для виконання слюсарних робіт, не дозволяється зберігати та складувати обладнання та матеріали. У всіх інших приміщеннях зберігати та складувати тільки те обладнання та матеріали, що стосуються даного виробництва.

  2. Матеріал, що використовується для обтирання, необхідно зби­рати в спеціальні металеві ящики з кришками і вивозити в спеціально від­ведені місця, узгоджені з місцевими органами самоврядування.

Відпрацьоване трансформаторне масло і масло з продувальних посу­дин повинно вивозитись на станції для його регенерації або в спеціально відведені місця для його утилізації.

  • переконатись (за манометром) у відсутності тиску газу на газоза­правній колонці;

наповнювач дає дозвіл на здійснення операції з остаточного завер­шення заправлення водію автотранспортного засобу, який зобов’язаний:

  • від’єднати заправну головку зі шлангом від газобалонної установки автотранспорту.

  1. Наповнювач, після завершення всіх операцій заправлення ав­томобіля та розрахунків за газ, дає дозвіл водію зайняти місце в кабіні авто­мобіля, запускати двигун і виїжджати із заправної галереї.

  2. У разі впровадження на АГНКС автоматизованих систем за­правлення нових типів необхідно керуватись під час заправлення авто­мобілів інструкцією, розробленою на основі інструкції (технічної докумен­тації) підприємства-виробника системи автоматичного заправлення.

  3. Максимальний тиск газу заправлення автотранспорту та ПАЗГ не повинен перевищувати допустимого тиску, що встановлений для ГЗК, з якої виконується заправлення.

  4. Наповнення балонів автомобіля стиснутим газом виконується тільки за наявності у водія акта про випробування газопаливної системи. Якщо наповнення балонів автомобіля виконується вперше (після встанов­лення, переобладнання, опресовування тощо) або тиск у балонах автомо­біля нижче 0,05 МПа, то наповнення балонів виконується за окремою інструкцією. Перше наповнення виконується після продування посудин інертним газом (вуглекислим газом, азотом). Продувальні гази випуска­ються через свічки з дотриманням заходів безпеки. Продування вважаєть­ся закінченим за вмістом кисню в продувальному газі не більш 1 % за об’ємом.

Не дозволяється наповнювати газом балони, в яких вийшов термін призначеного опосвідчення і відсутні встановлені клейма, належні пофар­бування та надписи.

  1. На АГНКС необхідно вести журнал заправлення автотранс­порту та ПАГЗ стиснутим газом, форма і зміст якого визначаються адміні­страцією підприємства.

На АГНКС, обладнаних автоматизованою системою обліку, замість ведення журналу або крім ведення журналу щозміни друкується звіт, який підписується начальником АГНКС і зберігається у нього протягом року.

  1. У разі грубого порушення водієм правил дорожнього руху, за­правлення або вчинення ним аварії підчас руху або заправлення оператор (наповнювач) вживає заходів згідно із планом ліквідації аварій і викликає наряд ДАІ для складання акта про порушення чи аварію.Підчас автоматичного або дистанційного способів заправлення автотранспорту операції заправлення виконуються в такій технологічній послідовності:

наповнювач зобов’язаний:

  • перевірити положення запірної арматури, що встановлена на газо­заправній колонці (вентиль подачі газу на колонку7 — “закритий”, а вен­тиль, що встановлений на “свічці”, — “відкритий” (у випадку наявності триходового крану останній повинен знаходитись у положенні “скид”));

  • закрити вентиль, що встановлений на “свічці”, перевести триходо­вий кран у положення “відкрито”;

  • впевнитись за манометром, який встановлений на газозаправній колонці, що тиск газу дорівнює нулю;

наповнювач дає дозвіл на здійснення операції заправлення водію авто­транспортного засобу, який зобов’язаний:

  • підключити заправну головку шланга газозаправної колонки до вен­тиля газобалонної установки автотранспорту; попередньо впевнившись, що вентиль подачі палива на двигун закритий, і відкрити вентиль газо­балонної установки;

наповнювач балонів (оператор) зобов’язаний:

  • перевірити за відповідними світловими сигналами на пульті управ­ління необхідне (для заправлення) положення запірної арматури, яка вста­новлена на підвідних газопроводах до газозаправної колонки. У разі відсут­ності приладу (лічильника) для визначення кількості газу, що надходить на заправлення, перевірити наявність залишкового тиску в газобалонній ус­тановці автотранспорту (за манометром, який встановлено на пульті управ­ління заправленням). Переконатись у відсутності сторонніх людей у боксі автотранспорту, що заправляється, здійснити заправлення автотранспорту шляхом відповідних перемикань ключів управління або натисканням кно­пок, які розміщені на пульті управління.

Після закінчення заправлення автотранспорту:

наповнювач (оператор) зобов’язаний:

  • шляхом відповідних перемикань ключів управління або натискан­ням кнопок, що розміщені на пульті управління, встановити необхідне (для припинення заправлення) положення запірної арматури на підвідних до газозаправної колонки газопроводах;

наповнювач дає дозвіл на завершення операції заправлення водію ав­тотранспортного засобу, який зобов’язаний:

  • закрити вентиль на газобалонній установці автомобіля;

наповнювач (оператор) зобов’язаний:

  1. відкрити вентиль, який встановлений на “свічці” (у випадку наяв­ності триходового крану останній встановити в положення “скид”);Сушіння спецодягу, спецвзуття, рушників тощо, а також при­готування їжі проводяться в місцях, визначених для цього проектною доку­ментацією на будівництво АГНКС, розробленою та узгодженою в установ­леному порядку.

  2. Періодичність оглядів обладнання та перевірок стану виробни­чих приміщень АГНКС визначається адміністрацією підприємства згідно з технологічною документацією з урахуванням конкретних умов виробниц­тва та вимог безпеки, викладених в експлуатаційній та ремонтній докумен­тації підприємств-виробників обладнання, що знаходиться в експлуатації на даній АГНКС. При цьому:

  • огляд обладнання, контрольно-вимірювальних приладів, автомати­ки та запобіжних пристроїв, а також перевірка справності пожежної тех­ніки, засобів вогнегасіння та вентиляційних систем повинні проводитись обслуговуючим персоналом не рідше одного разу за зміну, про що робиться відповідний запис у змінному журналі;

  • перевірка наявності шкідливих речовин у повітрі робочої зони, пе­ревірка рівня шуму, а також перевірка гігієнічних норм вібрації та вібрації обладнання повинні проводитись службами підприємства або спеціалізо­ваними організаціями не рідше одного разу на рік відповідно до вимог ДСН 3.3.6.042—99 “Санітарні норми мікроклімату виробничих примі­щень”, ОСТ 51.140—86 “ССБТ. Організація проведення контролю повіт­ря робочої зони на об’єктах газової промисловості. Загальні вимоги безпе­ки”, ДСН 3.3.6.037—99 “Санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку”, ГОСТ 12.1.005—88 “ССБТ. Общие санитарно-гигиени­ческие требования к воздуху рабочей зоны”, ДСН 3.3.6.039—99 “Дер­жавні санітарні норми виробничої загальної та локальної вібрації” та ГОСТ 12.1.012—90 “Вибрационная безопасность. Общие требования”.

Допустимі рівні вібрації на робочих місцях повинні бути вказані в проектно-технологічній документації;

перевірка вібраційного стану технологічного обладнання повинна виконуватись службами підприємства або спеціалізованою організацією після капітальних, середніх ремонтів, а також у процесі експлуатації відпо­відно до НАОП 1.1.23-3.01—88 “Автомобільні газонаповнювальні ком­пресорні станції. Норми вібрації. Методика віброобстеження. Віброзахист обладнання. РД-51 -132—88”. Вібраційні характеристики технологічного обладнання (машин) вказуються в їх технічних умовах (стандартах). Пе­ревірка вібраційного стану може здійснюватись із застосуванням вібро- вимірювальних приладів загального призначення або із застосуванням спеціалізованих вібродіагностичних приладів і відповідно до вимог затверд­жених методик діагностування. За результатами перевірки (діагностуван­ня) складається висновок особою, що виконала цю роботу, і передається начальнику АГНКС або посадовій особі, що виконує його обов’язки;- перевірка вибухозахищеногота іншого електрообладнання повинна проводитись у терміни, що регламентовані інструкціями підприємств-ви­робників обладнання та чинними “Правилами технической эксплуатации электроустановок потребителей”;

— перевірка автоматичного вмикання (вимикання) аварійних та ре­зервних вентиляторів та аварійного відключення обладнання, а також пе­ревірка світлової та звукової сигналізацій, що сповіщають про підвищену концентрацію газу в приміщеннях, проводиться спеціально навченим пер­соналом. Періодичність перевірок визначається графіком планово-попе­реджувальних ремонтів, але повинна бути не рідше одного разу на 5 днів.

Вмикання аварійних вентиляторів повинно проводитись за концен­трації природного газу в повітрі, що дорівнює 10 % від нижньої концен­траційної межі спалахування (НКМС).

Аварійне вимикання обладнання повинно проводитись у разі концен­трації природного газу в повітрі вище 20 % від НКМС.

Результати всіх перевірок повинні оформлятись відповідними актами або записами в спеціальних журналах.

Не рідше одного разу на зміну повинна проводитись перевірка пере­носними газоаналізаторами всіх приміщень АГНКС на вміст природного газу в повітрі.

  1. Робота АГНКС не ведеться в разі:

  • загазованості приміщень вище допустимих концентрацій;

  • несправних автоматичних сигналізаторів (газоаналізаторів) при­родного газу;

  • несправної пожежної автоматики;

  • несправних або відключених систем автоматичного блокування.

Не дозволяється робота окремого технологічного обладнання АГНКС, зокрема, компресорних установок, за рівнів вібрації на ньому вище допус­тимих величин.

  1. На запірну, запобіжну та регулювальну арматуру, а також на технологічне обладнання повинні бути нанесені незмивною фарбою номе­ри (вивішені бірки), що відповідають їх номерам на технологічній схемі АГНКС. Запобіжні клапани повинні бути опломбовані.

  2. Несправності освітлювальної та силової електромережі у вироб­ничих приміщеннях АГНКС повинні негайно усуватись. Підчас вживання за­ходів щодо усунення несправностей довести рівні освітленості відповідно до норм СНиП-ІІ-4—79 “Естественное и искусственное освещение”.

  3. Перепланування приміщень або території АГНКС може викону­ватись лише відповідно до затвердженого проекту на виконання цих робіт.

  4. Виробничі приміщення на АГНКС повинні бути забезпечені аптечками, які укомплектовані медичними засобами для надання першої допомоги.

ратор) контролює або здійснює управління процесом заправлення з пульту оператора.

У випадку вимушеної відсутності наповнювача балонів на робочому місці (хвороба, відпустка тощо) роботу наповнювача може виконувати ма­шиніст КУ, якщо він пройшов спеціальне навчання за професією наповню­вача балонів у навчальному закладі і на даний момент не задіяний як ма­шиніст КУ

  1. Під час ручного способу заправлення автотранспорту операції заправлення виконуються в такій технологічній послідовності:

наповнювач зобов’язаний:

  • переконатись, що запірні пристрої на підвідних газопроводах до газозаправної колонки — закриті;

  • переконатись, що запірні пристрої, які встановлені на газозаправ­ній колонці — закриті, а на “свічці” — відкриті (у випадку наявності на ко­лонці триходового крану останній повинен бути встановлений у положення “скид”);

  • закрити запірний пристрій, який встановлений на “свічці” (у випад­ку наявності триходового крану останній встановлюється в положення “за­крито”), і переконатись за манометром, встановленим на газозаправній колонці, що тиск газу дорівнює нулю;

наповнювач дає дозвіл на здійснення операції заправлення водію авто­транспортного засобу, який зобов’язаний:

  • приєднати газозаправну головку шланга газозаправної колонки до вентиля газобалонної установки автотранспорту та відкрити його (вен­тиль), попередньо впевнившись, що вентиль подачі палива на двигун за­критий;

наповнювач зобов’язаний:

  • перевірити за манометром колонки надлишковий тиск газу в газо­балонній установці автотранспортного засобу та відкрити запірні пристрої, які встановлені на газозаправній колонці (у випадку наявності триходового крану останній встановлюється в положення “відкрито”), та здійснити по­дачу газу на газозаправну колонку.