РОЗРОБЛЕНО:ВАТКиївЗНДІЕП
(д-р архіт. В.В. Куцевич - керівник; архітектори: 1.1. Чернядьєва, О.М. Сахно, Н.М. Кир'янова, Б.М. Губов, кіноінженер Й.Л. Верник)
Діпромісто
(архіт. Г.Д. Андреев, інженери:
А.Т. Лук'янчук, Е.М. Биков ,
Л.О. Чуйченко, П.Т. Персухов, О.М. Ізраїлєв,
За участі:
УкрНДІПроцивільсільбуду
(кандидати архіт.: О.П. Чижевський, Г.І. Болотов; архіт. В.В. Жога)
УкрНДІ пожежної безпеки МНС України
(канд.техн.наук О.О. Сізіков, інженери С.С. Солодка,
Г оловного санітарно-епідеміологічного управління МОЗ України
(інспектор-лікар А.П. Скрипник)
Інституту гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України
(д-р мед. наук В.Я. Акіменко, канд. біолог, наук О.В. Яригін)
ВНЕСЕНО ТА ПІДГОТОВЛЕНО ДО ЗАТВЕРДЖЕННЯ :
ЗАТВЕРДЖЕНО:
Управлінням архітектурно- конструктивних та інженерних систем будинків і споруд житлово-цивільного призначення Держбуду України
Наказом Держбуду України від 27.09.05 № 171 і надано чинності з 01.04.2006 р.
ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ УКРАЇНИ
Будинки і споруди.ДБН В.2.2-16-2005
Культурно-видовищні та дозвіллєвіНа заміну
закладиВСН 45-86/Г осгражданстрой
Чинні від 2006-04-01
Ці Норми поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих однозальних і бага- тозальних будинків та споруд культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів:
кінотеатрів цілорічної та сезонної дії з кіно- та відеозалами, а також відеокомплексів;
Вимоги цих Норм є обов'язковими для фізичних і юридичних осіб - суб'єктів інвестиційної діяльності на території України незалежно від форм власності і відомчої належності.
Ці Норми не поширюються на культурно-видовищні та дозвіллєві заклади місткістю понад 1500 місць для глядачів, цирки, казино, спеціалізовані театри і кінотеатри.
Перелік нормативних документів, на які є посилання в цих Нормах, наведений у додатку А. Терміни та визначення понять, які використовуються'у цих Нормах, наведені в додатку Б.
1 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. 1 Містобудівні показники місткості будинків культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів і кількість місць у залах для глядачів слід приймати за розрахунком згідно з чинними містобудівними нормами ДБН 360 з уточненням містобудівних показників у завданні на проектування. Рекомендований перелік будинків культурно-видовищного та дозвіллєвого призначення, що розміщуються у міських і сільських поселеннях, їх місткість наведені у додатку В.
місткість будинків клубів, центрів дозвілля визначається двома показниками: кількістю місць у залах для глядачів і кількістю відвідувачів клубної частини.
Розміри ділянок для будівництва рекомендується приймати з розрахунку:
Вибір земельної ділянки для будівництва театру та визначення його розмірів рекомендується здійснювати на основі передпроектних досліджень згідно з вимогами ДБН А.2.2-3.
Залежно від профілю закладу можливе розміщення сезонних споруд для клубної роботи і рекреації, майданчиків для спортивних ігор, дитячих майданчиків і відкритих майданчиків музейної експозиції.
Загальні вимоги
приміщення, що обслуговують сцену (естраду): приміщення для творчого і технічного персоналу, склади;
Склад комплексів і груп приміщень театрів приймається відповідно до додатка Д цих Норм. Склад і місткість груп приміщень клубів і центрів дозвілля приймаються відповідно до додатка Е цих Норм.
Приміщення комплексу для глядачів
дозвілля - таблицю 13).
При проектуванні вестибюлів і гардеробних будинків і споруд культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів повинні бути передбачені місця для людей, що супроводжують інвалідів, із розрахунку 0,5 м2 на інваліда. Кількість місць для інвалідів на кріслах-колясках слід визначати з розрахунку 1-1,5 % від загальної місткості, але не менше 2 місць у залах до 200 місць.
Приміщення демонстраційного комплексу
Зал для глядачів
загального призначення1,5
індивідуального призначення (відеокабіни)2,0-2,5
з театрально-концертними залами0,65- 0,8
з універсальними концертно-танцювальними залами1,0-1,6
з кіноконцертними залами1,0-1,2
Площу залу для глядачів (включаючи балкони, ложі і яруси) слід визначати в межах огороджувальних конструкцій: для кінотеатрів - включаючи естраду; для театрів, клубів, центрів дозвілля -до передньої межі естради (сцени, авансцени або бар'єра оркестрової ями).
У залі для глядачів за наявності ярусів чи балконів з кількістю рядів не більше трьох висоту від підлоги місць для глядачів до низу виступних конструкцій розташованих вище ярусів, балконів чи стелі залу для глядачів слід приймати не менше 2,5 м*'1, а при більшій кількості рядів - не менше 3 м. Висота бар'єрів балконів повинна бути не менше 0,9 м**); на бар'єрах слід передбачати пристосування, що запобігають падінню предметів з висоти.
) За винятком лож та ярусів, які знаходяться в одному рівні з приміщенням фронтального освітлення сцени, висота яких визначається розрахунком та технологічними вимогами.
) В разі додержання умов видимості.
У сезонних кінотеатрах, клубах, центрах дозвілля із залами для глядачів місткістю не більше 200 місць, малих залах театрів, а також у ложах та на балконах глибиною не більше двох рядів допускається встановлювати стільці або лави зі спинками.
Кількість неперервно встановлених місць у ряду слід приймати: за одностороннього виходу із ряду не більше 26, за двостороннього - не більше 50.
У разі перепаду висот сусідніх рядів більше 0,25 м між рядами слід встановлювати огорожу. Висота огорожі визначається виходячи з побудови профілю залу, але не нижче 0,7 м.
Висоту рівня планшета естради (сцени, авансцени) над рівнем підлоги першого ряду місць для глядачів слід передбачати не більше 1 м, а в залах для глядачів місткістю до 500 місць - не більше
0,8 м (з горизонтальною підлогою - не більше 1,1м).
За місткості залів не більше 200 місць (за винятком залів для глядачів у кінотеатрах) допускається передбачати встановлення крісел, стільців і лав чиїх ланок без кріплення до підлоги, але з забезпеченням пристосувань, що запобігають їх перекиданню.
Місця для інвалідів на кріслах-колясках слід передбачати в першому або останньому ряду партеру або ложі і розміщувати на плоскій ділянці підлоги. Розміри місць для інвалідів на кріслах- колясках - 0,9 х 1,5 м, ширина під'їзду до місць повинна бути не менше 0,9 м.
Сцена (естрада)
Висоту над колосниковим настилом у просвіті слід приймати, м, не менше:
С-1—С-3,С-52,0
С-4,С-6 - С-92,4
С-1— С-3, С-51,5
С-4,С-6 - С-91,8
Відстань між ярусами робочих галерей від підлоги до підлоги слід приймати від 2,5 м до 3 м за всією висотою сцени. Ширину (у просвіті) робочих галерей, розташованих на бічних стінах, слід приймати: при встановленні електроприводів підйомів на галереях - 2,8 м; при встановленні електроприводів за межами сценічної коробки, при ручному приводі підйомів і на освітлювальних галереях - 1,5-1,8 м. Ширину робочих галерей (обхідних містків) на задній стіні сцени слід приймати не менше 0,8 м.
Між бічними робочими галереями допускається передбачати перехідні містки завширшки не менше 0,6 м.
Робочі галереї та перехідні містки повинні мати суцільний настил, огорожу заввишки не менше