Таким потоком для висотного будинку, як правило, є бетонування каркасу для монолітних будинків та монтаж конструкцій для збірно-монолітних будинків.

Із ведучим спеціалізованим потоком ув’язуються інші спеціалізовані або локальні потоки.

На основі локальних сітьових графіків розробляється укрупнений комплексний сітьовий графік, який є організаційно-технологічною моделлю всього процесу зведення висотного будинку.

Укрупнений комплексний сітьовий графік, на основі якого складається календарний план будівництва та відомості потреби в основних ресурсах, розробляється за спеціальними комп’ютерними програмами.

Будівельний генеральний план

10.9 Будівельний генеральний план розробляється на будівництво висотного будинку та системи інженерних мереж і доріг.

Основним завданням будівельного генерального плану є раціональне розміщення на відведеній земляній ділянці будівельних машин, обладнання, складів, тимчасових і побутових приміщень, проїздів і комунікацій при дотриманні всіх вимог інших діючих документів.

В тих випадках, коли організаційними і технічними рішеннями передбачається використання території за межами будівельної ділянки, перед розробкою будівельного генерального плану в складі ПОБ розробляється ситуаційний план на геодезичній підоснові.

При зведенні висотних споруд в стислих умовах слід передбачати можливість використання прилеглої вільної території для тимчасового відчуження.

Цю територію необхідно показати на ситуаційному плані і погодити її використання із власниками.

Геодезичне забезпечення будівництва

10.10 Геодезичне забезпечення повинно виконуватись згідно із…………

10.11 Геодезичні роботи повинні виконуватися спеціалізованими організаціями, які мають ліцензію на виконання цього виду робіт.

10.12 Проект виконання геодезичних робіт необхідно розбити на чотири етапи:

створення геодезичної основи у вигляді геодезичної мережі спеціального призначення;

проведення геодезичних робіт при виконанні земляних робіт і влаштуванні основи;

проведення геодезичних робіт при влаштуванні підземної частини висотного будинку;

проведення геодезичних робіт при влаштуванні надземної частини висотного будинку.

10.13 Пункти висотної і планової основи необхідно суміщати.

10.14 Пункти висотної основи повинні розташовуватися на будівельній ділянці із можливістю їх використання на всіх етапах зведення висотного будинку.

10.15 Нівелірну мережу необхідно будувати із таким розрахунком, щоби забезпечити передачу проектних висот (відміток) від реперів, які розташовані на відстані не менше 200-300м від висотного об’єкту. Для кожного висотного будинку повинно бути закріплено не менше двох реперів, а для багатосекційного будинку – по одному на кожній секції.

10.16 Слід передбачати закріплення розбивочних осей знаками в кількості не менше чотирьох на головну вісь симетрії, а також в пунктах перетинання основних розбивочних осей по кутам висотного будинку.

10.17 В проекті виконання геодезичних робіт повинні бути приведені рекомендації по кількісному і кваліфікаційному складу групи геодезистів для виконання відповідних видів робіт, оснащенню геодезичною та оргтехнікою.

Заходи з охорони праці

10.20 Розроблення заходів по охороні праці виконується згідно діючих нормативних документів і правових актів, затверджених постановами Уряду України.

10.21 Черговість окремих видів виконання робіт при розчленуванні висотних споруд на яруси та ділянки (захватки) повинна забезпечувати дотримання правил техніки безпеки.

10.22 Вибір вантажопідйомного крана необхідно здійснювати по чотирьом основним параметрам: вантажопідйомності, вильоту стріли, висоті підйому крюка та розмірам небезпечної зони, яка виникає при роботі крана.

Параметр «небезпечна зона» може бути визначальним при розробленні будівельного генерального плану.

10.23 Можливі такі способи зменшення розмірів небезпечних зон:

  • влаштування захисних огороджень, які перешкоджають переміщенню вантажу за задані габарити;
  • влаштування захисних споруд (укриттів), які забезпечують захист від можливого падіння вантажу в потенційно-небезпечній зоні дії монтажного крану;
  • використання серійних пристроїв примусового обмеження зони роботи крану за рахунок застосування кінцевих вимикачів;
  • оснащення монтажних кранів пристроями примусового обмеження переміщення вантажу по спеціальним програмам.

10.24 Просторове розчленування висотного будинку на яруси та ділянки (захватки) рекомендується виконувати таким чином, щоб забезпечити безпечні умови виконання робіт. На межах ярусів і ділянок при виконанні робіт вантажопідйомними кранами повинні бути вказані захисні та сигнальні огородження, безпечні проходи, визначені межі небезпечних зон.

10.25 Технологічну послідовність виконання робіт на ярусах і ділянках слід передбачати таким чином, щоби на спільних межах не виконувались одночасно роботи, зв’язані із монтажем або подаванням вантажів кранами.

Під ярусами, де виконується робота кранами, як правило, не повинні одночасно виконуватись інші роботи або виконуватись в інші зміни.

При одночасному виконанні робіт на різних ярусах по вертикалі повинні бути виконані розрахунки конструкцій на можливе падіння вантажу. Вихідні дані для розрахунків (висота падіння, форма вантажу, його розміри та маса) визначаються при розробленні ПОБ.

10.26 При зведенні висотних будинків обов’язковим є розроблення проектів виконання робіт та технологічних карт (регламентів) на основні види робіт.

Доповнення, зауваження та пропозиції:

11 ВИМОГИ ДО БЕЗПЕКИ ЕКСПЛУАТАЦІЇ

11.1 В зв’язку із динамічною поведінкою несучих конструкцій висотного будинку під впливом активного горизонтального вітрового навантаження, можливих змін гідрогеологічних умов під впливом значних (граничних)навантажень від маси висотної споруди на ґрунтову основу, технічною складністю інженерного обладнання висотного будинку і зонуванням інженерних систем, а також підвищеними вимогами до безпеки проживання людей і, в першу чергу, до пожежної безпеки, в проектній документації розробляється розділ «Вимоги до безпеки експлуатації».

11.2 Для забезпечення безпечної експлуатації висотного будинку експлуатаційна організація повинна мати наступну технічну документацію для постійного зберігання:

  • план ділянки в масштабі 1:1000-1:2000 із усіма розташованими на ній будинкам і спорудами;
  • проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення;
  • акти прийняття будинку в експлуатацію;
  • схеми внутрішніх мереж водопостачання та водовідведення, центрального опалення, тепло- електропостачання, зв’язку, телекомунікацій тощо;
  • архітектурно-технічний паспорт на будинок і земельну ділянку;
  • паспорт та технічну документацію на ліфтове господарство.

11.3 Технічна експлуатація здійснюється спеціально організованою службою експлуатації для конкретного висотного будинку або спеціалізованою експлуатаційною організацією, яка створюється безпосередньо для обслуговування групи висотних будинків.

Склад, функціональні обов’язки та штатний розклад визначаються у даному розділі і можуть включати такі служби:

  • службу охорони;
  • службу пожежної безпеки;
  • технічну службу (ремонт і обслуговування інженерних систем та технічних засобів протипожежного захисту і пожежної сигналізації);
  • служба моніторингу основних несучих конструкцій висотного будинку;
  • адміністративна службу.

11.4 В складі проектної документації розробляється експлуатаційна документація за такими видами експлуатаційних робіт:

  • контролю напружено-деформаційного стану визначених у проекті найбільш навантажених несучих конструкцій для запобігання їх руйнуванню або обваленню;
  • контролю технічного стану зовнішніх огороджуючих конструкцій;
  • контролю технічного стану та обслуговування інженерних систем для забезпечення їх безперебійної та безаварійної роботи;
  • забезпеченню надійного функціонування систем безпеки, в першу чергу, пожежної безпеки.

11.5 Експлуатаційна документація повинна включати:

  • інструкцію з моніторингу конструкцій і фасадів висотного будинку;
  • інструкції з технічного обслуговування і ремонту інженерних систем.

11.6 Інструкція з моніторингу розробляється у вигляді окремого документа, який визначає порядок огляду та моніторингу технічного і деформаційного стану конструкцій і фасадів висотного будинку в процесі будівництва та експлуатації. Моніторинг в процесі експлуатації здійснюється службою експлуатації із залученням спеціалізованих організацій, як продовження моніторингу на стадії будівництва. Обсяги робіт і періодичність спостережень або вимірювань в процесі моніторингу визначається проектувальником за участю служби експлуатації в залежності від конструктивної схеми та стану висотної споруди, терміну експлуатації, стану і рівня зовнішніх впливів, реальної ситуації на об’єкті і т.д., але не рідше одного разу на рік.

На кожному етапі моніторингу в процесі експлуатації надається висновок щодо напружено-деформаційного стану несучих конструкцій, ґрунтової основи, нахилів будинку відносно горизонтальних осей, а також тенденцій їх розвитку.

11.7 При проектуванні в якості основного засобу контролю і ранньої діагностики напружено деформаційного стану несучих конструкцій висотної споруди рекомендується встановлення станції моніторингу, яка забезпечує в автоматизованому режимі виявлення змін напружено-деформаційного стану конструкцій для різних частин будинку і локалізацію місць такої зміни в конструкціях, а також отримання інформації про нахили будинку.

Вимірювальні прилади встановлюються на підготовлені і захищені від несанкціонованого доступу місця несучих будівельних конструкцій та фасадів висотного будинку, схема розміщення яких погоджується із замовником.

11.8 Інструкції щодо контролю технічного стану та підтримання працездатності інженерних систем включають вимоги та порядок їх обслуговування і ремонту з метою забезпечення їх безперебійної роботи і дотриманню санітарно – гігієнічних умов проживання або знаходження у приміщеннях людей. В інструкціях приводяться принципові схеми систем інженерного забезпечення та розміщення інженерного обладнання із зазначенням місця їх розташування, основних техніко – експлуатаційних характеристик (типу, марки, основних параметрів тощо, а для систем протипожежного захисту – схему та колір фарбування, а також регламенти їх технічного обслуговування та ремонту.

Доповнення, зауваження та пропозиції:

Додаток А

(обов’язковий)

ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ

СНиП ІІ-35-76

Котельные установки

СНиП II-12-77

Здания и сооружения. Защита от шума

СНиП ІІ-23-81

Стальные конструкции

СНиП 2.02.01-83

Основания зданий и сооружений

СНиП 2.04.02-84

Водоснабжение. Наружные сети и сооружения

СНиП 2.03.01-84

Бетонные и железобетонные конструкции

СНиП 2.04.07-86

Тепловые сети

СНиП 2.04.01-85

Внутренний водопровод и канализация зданий

СНиП 2.02.03-85

Свайные фундаменты

СНиП 2.06.15-85

Инженерная защита территорий от затопления и подтопления

СНиП 2.09.04-87

Административные и бытовые здания

СНиП 1.02.07-87

Инженерные изыскания для строительства

СНиП 2.02.05-87

Фундаменты машин с динамическими нагрузками

СНиП 2.01.15-90

Инженерная защита территорий, зданий и сооружений от опасных геологических процессов. Основные положения проектирования

СНиП 2.04.05-91

Отопление, вентиляция и кондиционирование

СНиП 2.04.02

Водоснабжение. Наружные сети и сооружения

СНиП 23-03-2003

Защита от шума

ДБН 360-92

Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень

ДБН В.2.2-5-97

Будинки і споруди. Захисні споруди цивільної оборони.

ДБН В.2.2-4-97

Будинки і споруди. Будинки та споруди дитячих дошкільних закладів

ДБН В.1.1-3-97

Захист від небезпечних геологічних процесів. Інженерний захист територій будинків і споруд від зсувів і обвалів. Основні положення

ДБН В.2.6-14-97

ДБН В.2.2-9-99

Будинки і споруди. Громадські будинки і споруди. Основні положення

ДБН В.1.1-5-2000

Захист від небезпечних геологічних процесів. Будинки та споруди на підроблюваних територіях і просідаючих ґрунтах

ДБН В. 2.5-20-2001

ДБН 2.2-10-2001

Заклади охорони здоров`я

ДБН В.1.1-7-2002

Захист від пожежі. Пожежна безпека об’єктів будівництва

ДБН В.2.5-23-2003

Проектування електрообладнання об’єктів цивільного призначення

ДБН В.2.2-15-2005

Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення

ДБН В.2.5-28:2006

Інженерне обладнання будинків і споруд. Природне і штучне освітлення

ДБН В.1.1-12:2006

Будівництво в сейсмічних районах України

ДБН В. 2.6-31:2006

Теплова ізоляція будівель

ДБН В.2.5-28-2006

Природне і штучне освітлення

ДБН В.1.2-2:2006

Навантаження і впливи. Норми проектування

ДБН В.2.6-31:2006

Теплова ізоляція будівель

ДБН В.2.2-17-2006

Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення

ДБН В.2.3-15:2007

Споруди транспорту. Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів

ДБН В.1.2-5:2007

Науково-технічний супровід будівельних об’єктів

ГОСТ 2874-82

«Вода питьевая»

ГОСТ 25772-83

Ограждение лестниц, балконов и крыш стальные. Общие технические условия.

ГОСТ 27751-88

Надежность строительных конструкций и оснований. Основные положения по расчету

ГОСТ 12.1.004-91.

ССБТ. Пожарная безопастность. Общие требования

ДСТУ Б В.1.1-4-98

Будівельні конструкції. Методи випробувань на вогнестійкість. Загальні вимоги

ДСТУ Б В.1.1-8-2003

Захист від пожежі. Кабельні проходки. Метод випробування на вогнестійкість

ДСТУ EN 403:2003

Засоби індивідуального захисту органів дихання для саморятування. Пристрої фільтрувальні з капюшоном для саморятування під час пожежі. Вимоги, випробування, маркування

ДСТУ Б В.1.1-11-2005

Захист від пожеж. Електричні кабельні лінії. Метод випробування на вогнестійкість

СанПиН 2605-82

Санитарные нормы и правила обеспечения инсоляцией жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки

СанПіН 3077-84

Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки

СанПиН № 42-128-4948-89

Санитарные нормы допустимых уровней инфразвука и низкочастотного шума на территории жилой застройки. СанПиН 42-120-4948-89/МЗ СССР: Утв.24.01.89. -М.: МЗ СССР, 1989.-8 с.

Держ Сан ПіН 383-96

Державні санітарні правила і норми. Вода питна. Гігієнічні вимоги до якості води централізованого господарсько – питного водопостачання

ДсанПіН №173-96

Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів

ДСН 3.3.6.037-99

Державні санітарні норми виробничого шуму, ультразвуку та інфразвуку

СН № 2295-81

Методические указания по осуществлению государственного санитарного надзора за устройством и содержанием жилых зданий

СН № 3057-84.

Санитарные нормы допустимого шума, создаваемого изделиями медицинской техники в помещениях лечебно - профилактических учреждений

СН № 3077-84/МЗ СССР:

Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки: Утв.03.08.84.-М.,1984.- 6 с.

СН № 42-128-4396-87

Санитарные нормы допустимой громкости звучания звуковоспроизводящих и звукоусилительных устройств в закрытых помещениях и на открытых площадках

ДСП 173-96

Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів

ДСП -201-97

Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами)

НАПБ Б.07.005-86

Определение категорий помещений и зданий по взрывопожарной и пожарной опасности. ОНТП 24-86 ** Правила улаштування електроустановок (ПУЕ), 6-е видання

НАПБ А.01.001-2004

Правила пожежної безпеки в Україні

НАПБ Б.01.007-2004

Правила облаштування та застосування ліфтів для транспортування пожежних підрозділів у будинках та спорудах

НАПБ Б.06.004-2005

Перелік однотипних за призначенням об’єктів, які підлягають обладнанню автоматичними установками пожежогасіння та пожежної сигналізації

НАПБ Б.05.022-2006

Інструкція про порядок проведення приймально-здавальних та періодичних випробувань систем примусового димовидалення та підпору повітря будинків

РД 34.21.122-87

Инструкция по устройству молниезащиты зданий и сооружений

ДНАОПО 40.1-1.32-01

Правила будови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок

ПУЕ

Правила улаштування електроустановок, 1986

Правила улаштування електроустановок, 2006