Новини
До Управління Держпраці у Хмельницькій області звернувся працівник щодо надання консультації з питань додержання законодавства про працю при наданні щорічної відпустки, а саме чи обов'язково перший день відпустки має припадати на робочий день?

Запитання: Згідно з графіком надання щорічних відпусток по підприємству на липень поточного року заплановано надання працівникові щорічної основної відпустки. Працівник написав заяву про надання такої відпустки починаючи з 17 липня (вихідний день). Керівництво підприємства відмовилося надати відпустку в термін, що зазначений у заяві працівника, мотивуючи це тим, що перший день відпустки повинен обов'язково припадати на робочий день, а вихідні дні й так призначенні для відпочинку працівника.
Чи законні дії керівництва підприємства?

Відповідь: Відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України «Про відпустки» тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та іншими нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Згідно зі ст. 10 Закону України «Про відпустки» конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Виходячи з вищевказаного, жодних законодавчих обмежень щодо надання працівнику щорічної відпустки починаючи з вихідного дня немає.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад