Новини
Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 1436-VIII «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» розширюють перелік категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, та включають в нього учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Реалізація положень Закону сприятиме працевлаштуванню учасників антитерористичної операції, оскільки відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце, за направленням Державної служби зайнятості, зазначених осіб, строком не менше ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до статті 53 Закону України «Про зайнятість населення» у разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, зазначених у частині першій статті 14 цього Закону, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати (2900 грн.), встановленої на момент виявлення порушення. У разі безпідставної відмови у прийнятті на роботу учасник бойових дій може звернутися до органів Держпраці з метою притягнення до відповідальності роботодавця.

З питань надання пільг та компенсацій військовозобов'язаним працівникам упродовж шести місяців 2016 року Держпраці розглянуто більше 260-ти письмових звернень працівників, призваних на військову службу. У тому числі 112 працівників, призваних на строкову військову службу. Роботодавцям надано більше 150-ти письмових роз'яснень з цих питань. Найбільша кількість яких пов'язана із забезпеченням збереження середньої заробітної плати за працівниками за рахунок коштів підприємства.

Проведено близько 1800 перевірок додержання законодавства про працю, під час яких особливо перевірялися питання додержання гарантій для працівників, призваних на військову службу. У ході 121 перевірки виявлені порушення прав 220 працівників, призваних на військову службу. За результатами перевірок внесені приписи про усунення порушень. А також винесено сім постанов про накладення штрафних санкцій відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України в сумі 84120 гривень.

Державні інспектори з питань праці приділяють особливу увагу роз'яснювальній роботі з питань гарантій працівникам, призваним на військову службу. Упродовж 2016 року інспектори взяли участь у 1395 таких роз'яснювальних заходах.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад