Новини
Фахівцями відділу АПК та СКС Управління Держпраці у Хмельницькій області та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань проведено семінар у відділені ПП « Аграрна компанія 2004» с. Лісоводи Городоцького р-ну.

Під час семінару роз'яснено вимоги безпеки стосовно додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та Правила охорони праці в сільськогосподарському виробництві.

Зазначалось, що до роботи на тракторах, зернозбиральних комбайнах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд; не допускаються до виконання цих робіт підлітки. Розробити схему руху транспорту по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху. Закінчити підготовку збирально-транспортних агрегатів. Організувати ланки технічного обслуговування. Обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів.


Необхідно систематично проводити інструктажі з питань охорони праці з працівниками, які беруть участь у жнивах. Провести огородження всіх обертових частин сільськогосподарських машин і механізмів, зерноочисних машин. Очищення бункерів, технічне обслуговування та ремонт комбайнів проводити тільки при неробочому двигуні.

Також укомплектувати всі робочі місця, трактори та зернозбиральні комбайни мед аптечками першої допомоги. Забезпечити усіх працівників, які будуть зайняті на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами. Провести перевірку акредитованими лабораторіями опору ізоляції та контурів захисного заземлення на зерноочисних токах. Особи, які працюють на скиртуванні соломи, повинні пройти медогляд та дотримуватись всіх вимог безпеки при виконанні робіт на висоті. Під час скиртування забезпечити працівників справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації та індивідуальним захистом. Колісні трактори, які зайняті на транспортних роботах, перевести на максимальну ширину колії коліс. Обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на жнивах, пожежним інвентарем. Не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

Наголошено на вжиті заходів з попередження нещасних випадків під час підвищення температури повітря. Забезпечити працівників питною водою, не допускати їх перегріву. Провести позапланові інструктажі з працівниками щодо дотримання вимог безпечного ведення робіт та надання долікарської допомоги у разі сонячного та теплового удару, запаморочення. Проводити медичні огляди на початку робочої зміни працівників, які виконують роботи, що віднесені до робіт з підвищеною небезпекою, або експлуатують об'єкти підвищеної небезпеки тощо.

Джерело:
Управління держгірпромнагляду по Хмельницкькій області


До списку новинВпередНазад