Новини

За ініціативи Міжнародної організації праці 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній День охорони праці. В Україні відповідно до Указу Президента він відзначається як Національний день охорони праці.

У 2014 році девіз за рекомендацією МОП: «Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві». Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

У Тернопільській області працюють підприємства, які використовують хімічні речовини у виробництві. Зокрема, ПрАТ «Тернопільський молокозавод» використовує в системі охолодження 1,5-2 тонни, а в ресіверах — 5 тонн аміаку; ТзОВ «Сім-сім» для замороження овочевої та плодоягідної продукції в системі охолодження та ресіверах використовує аміак загальною кількістю 6 тонн; КП «Тернопільводоканал» використовує хлор або хлормісні препарати для очищення води. Використовують хімічні речовини «Інтерфом-Захід» у м. Хоросткові Гусятинського району, який виготовляє еластичний пінополіуретан (торгівельна назва «поролон»); ТОВ «Тісо» у м. Тернополі спеціалізується по виготовленню пінополістирольних плит для утеплення будівель та інші.

З метою організації та проведення Дня охорони праці в області затверджено склад Організаційного комітету, який очолює заступник начальника територіального управління Держгірпромнагляду у Тернопільській області Володимир Павлович Паславський.

На засіданні Організаційного комітету розглянуто план заходів, текст інформаційної листівки до Дня охорони праці та звернення Організаційного комітету до місцевих органів виконавчої влади, об'єднання роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій області гідно відзначити Всесвітній день охорони праці у 2014 році.

Метою Дня охорони праці у 2014 році є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя і здоров'я працівників та формування культури охорони праці в Україні.

У рамках заходів, запланованих обласним Організаційним комітетом: місячник охорони праці, проведення тематичних колегій та зустрічей з трудовими колективами на тему: «Нешкідливі та безпечні умови праці — запорука здоров'я працівників»; «круглих столів», семінарів з нагоди Дня охорони праці; вшанування пам'яті загиблих на виробництві; насадження дерев на алеї Пам'яті в гідропарку «Топільче»; конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» та інші заходи.

Планується проведення оглядів — конкурсів з визначення кращого підприємства у 2013 році, а на підприємствах — конкурсів на краще робоче місце, виробничу бригаду, дільницю тощо.

Планується всебічне висвітлення у засобах масової інформації запланованих заходів щодо реалізації державної політики в галузі охорони праці для відзначення на державному рівні Дня охорони праці в Україні та в області у 2014 році.


Джерело:
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Тернопільській області


До списку новинВпередНазад