ГОСТ 2874-82 Вода питьевая. Гигиенические требования и контроль за качеством (Вода питна. Гігієнічні вимоги і контроль за якістю)

ГОСТ 2991-85 Ящики дощатые неразборные для грузов массой до 500 кг. Общие технические условия (Ящики дощаті нерозбірні для вантажів масою до 500 кг. Загальні технічні умови)

ГОСТ 5378-88 Угломеры с нониусом. Технические условия (Кутоміри з ноніусом. Технічні умови)

ГОСТ 8026-92 Линейки поверочные. Технические условия (Лінійки перевірочні. Технічні умови)

ГОСТ 8828-89 Бумага-основа и бумага двухслойная водонепроницаемая упаковочная. Техни­ческие условия (Гіапір-основа і папір двошаровий водонепроникний пакувальний. Технічні умови)

ГОСТ 10354-82 Пленка полиэтиленовая. Технические условия (Плівка поліетиленова. Технічні умови)

ГОСТ 14192-96 Маркировка грузов (Маркування вантажів)

ГОСТ 14918-80 Сталь тонколистовая оцинкованная с непрерывных линий. Технические условия (Сталь тонколистова оцинкована з безперервних ліній. Технічні умови)

ГОСТ 15150-69 Машины, приборы и другие технические изделия. Исполнения для различных климатических районов. Категории, условия эксплуатации, хранения и транспортирования в части воздействия климатических факторов внешней среды (Машини, прилади та інші технічні вироби.

Виконання для різних кліматичних районів. Категорії, умови експлуатації, зберігання і транспор­тування в частині дії кліматичних чинників зовнішнього середовища)

ГОСТ 15876-90 Калибры для изделий из древесины и древесных материалов. Технические условия (Калібри для виробів з деревини і деревних матеріалів. Технічні умови)

ГОСТ 16338-85 Полиэтилен низкого давления. Технические условия (Поліетилен низького тиску. Технічні умови)

ГОСТ 18321-73 Статистический контроль качества. Методы случайного отбора выборок штучной продукции (Статистичний контроль якості. Методи випадкового відбору вибірок штучної продукції)

ГОСТ 19904-90 Прокат листовой холоднокатаный. Сортамент (Прокат листовий холодно­катаний. Сортамент)

ГОСТ 23170-78 Упаковка для машиностроения. Общие требования (Упаковка для машино­будування. Загальні вимоги)

ГОСТ 24297-87 Входной контроль продукции. Основные положения (Вхідний контроль про­дукції. Основні положення)

ГОСТ 25129-82 Грунтовка ГФ-021. Технические условия (Ґрунтовка ГФ-021. Технічні умови)

ГОСТ 29329-92 Весы для статического взвешивания. Общие технические требования (Ваги для статичного зважування. Загальні технічні вимоги)

СНиП 2.04.01-85 Внутренний водопровод и канализация зданий (Внутрішній водопровід і каналізація будівель)

СНиП 2.04.05-91 Отопление, вентиляция и кондиционирование (Опалювання, вентиляція і кондиціонування)

СанПиН 4630-88 Охрана поверхностных вод от загрязнения (Охорона поверхневих вод від забруднення)

СанПиН 42-128-4690-88 Охрана почвы от загрязнений бытовыми и промышленными отходами (Охорона ґрунту від забруднень побутовими і промисловими відходами)

СанПиН 6027-А-91 Санитарные правила и нормы по применению полимерных материалов в строительстве. Гигиенические требования (Санітарні правила і норми щодо вживання полімерних матеріалів у будівництві. Гігієнічні вимоги)

СН 3077-84 Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки (Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і суспільних будівель і на території житлової забудови)

З ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ

У цьому стандарті використані терміни, установлені в ДСТУ Б В.2.6-23: варіанти відчинення стулок, відлив, віконний блок, вікно, віконний проріз, віконна рама, балконний дверний блок, двері, дверний проріз, дверний блок, довговічність, імпост, кватирка, коробка, наплав, полотно, притул, розкладка, самовентиляція, світлопрозоре заповнення, стулковий елемент, фрамуга.

Нижче надано терміни, додатково використані у цьому стандарті, та визначення позначених ними понять

  1. профіль з непластифікованого полівінілхлориду

Погонажний профільний виріб різноманітного поперечного перерізу, виготовлений методом екструзії, з непластифікованого полівінілхлориду, який застосовується для виготовлення віконних блоків, блоків дверних балконних, дверних блоків, вітрин, вітражів, перегородок

  1. нестандартизовані вироби

Вироби не вказані в класифікації цього стандарту

  1. камера профілю

Замкнута внутрішня порожнина профілю, розташована по його ширині (за напрямком тепло­вого потоку)

  1. штапик

Погонажний профільний виріб з полівінілхлориду, який застосовується для кріплення скла у віконній стулці чи скла і фільонок у дверному полотні

  1. елемент жорсткості

Погонажний профільний виріб різноманітного поперечного перерізу з оцинкованої сталі або алюмінієвих сплавів, який застосовується для підсилення профілю з жорсткого полівінілхлориду

  1. випробування

Експериментальне визначення кількісних і (чи) якісних характеристик властивостей об’єкта випробувань як наслідку дії на нього під час його функціонування чи моделювання (ДСТУ 3021)

  1. партія

Певна кількість виробів виготовлених за однією конструкторською документацією та техно­логією, з одних і тих самих матеріалів та комплектуючих

  1. приймальні випробування

Контрольні випробування дослідних зразків, дослідних партій продукції чи виробів одиничного виробництва, що проводяться з метою вирішення питання про доцільність упровадження цієї продукції у виробництво та (чи) використання за призначенням (ДСТУ 3021)

  1. приимально-здавальні випробування

Контрольні випробування продукції під час приймального контролю (ДСТУ 3021)

  1. провисання

Прогинання під дією сили тяжіння від власної ваги

  1. періодичні випробування

Контрольні випробування виготовленої продукції, що проводяться в обсягах та в терміни, які установлені нормативно-технічною документацією, з метою контролю стабільності якості про­дукції та можливості продовження її виготовлення (ДСТУ 3021)

  1. сертифікаційні випробування

Контрольні випробування продукції, що проводяться з метою встановлення відповідності характеристик її властивостей національним і (чи) міжнародним нормативно-технічним докумен­там (ДСТУ 3021)

  1. типи виробів

Вироби які виготовлені з профілів, запірних приладів, склопакетів одного виробника, що забезпечують однакові експлуатаційні характеристики для відповідних умов експлуатації будівель та споруд.

  1. КЛАСИФІКАЦІЯ, ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ І РОЗМІРИ

    1. Класифікація

      1. Класифікація віконних та дверних блоків відповідно до ДСТУ Б В.2.6-23.

    2. Основні розміри

      1. Типорозміри виробів зазначені в додатку А.

      2. Конструкції виробів та способи відчинення стулок віконних блоків наведені в додат­ках Б і В.

  2. ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

    1. Загальні положення

      1. Вироби повинні виготовлятись відповідно до вимог цього стандарту, ДСТУ-Н Б А.3.1-6, ДСТУ Б В.2.6-23, і конструкторської та технічної документації оформленої згідно з ДСТУ ГОСТ 2.001, затвердженої у встановленому порядку.

Вимоги до технічної документації на вироби наведені у додатку Г.

  1. Вимоги до конструкції виробів

    1. Граничні відхили від номінальних розмірів виробів та їх деталей не повинні переви­щувати значень, указаних у таблиці 1. Пожолобленість деталей не повинна перевищувати величин граничних відхилів від номінальних розмірів деталей за вільними розмірами, вказаних у таблиці 1.

Таблиця 1

У міліметрах

Розміри

Значення граничних відхилів

Внутрішні розміри коробок

Зовнішні розміри стулок, полотен

Вільні розміри деталей стулок, полотен, зовнішні розміри коробок

До 500 вкл.

+ 0,6

Від 501 до 2000 вкл.

+ 1,5 0

V

•—ик

±2,0

Від 2001 до 3000 вкл.

+2,0 0

■"ъ?

-2,0

±3,0

Примітка. Значення граничних відхилів установлені для температурного інтервалу проведення вимірів від 16°С до 24 °С.



  1. Відхилення від площинності виробів та їх складальних одиниць відносно прилеглої площини не повинне перевищувати 2 мм на 1 м за висотою, шириною.

  2. Перепад лицьових сполучених поверхонь профілів у зварних кутових та Т-подібних з’єднаннях не повинен перевищувати 0,6 мм, при механічному з’єднанні імпостів з профілями коробок та стулок, а також між собою - не більше 1,0 мм.

  3. Рамочні елементи виробів та їх деталі повинні мати правильну геометричну форму. Відхилення від прямолінійності кромок деталей рамочних елементів не повинне перевищувати 1,0 мм на 1 м довжини на будь-якій ділянці елементу виробу.

  4. Зазори в притулах (місцях прилягання стулок і полотен до коробок) не повинні пере­вищувати значень, указаних у технічній документації, затвердженій за встановленим порядком.

  5. Відхилення від розміру відстані між наплавами суміжних зачинених стулок - не більше 1,0 мм на 1,0 м.

  6. Зазори у кутових і Т-подібних з’єднаннях при механічному з’єднанні деталей розміром понад 0,2 мм не допускаються.

  7. Різниця довжин діагоналей прямокутних елементів виробів не повинна перевищувати:

  • для виробів із розмірним інтервалом до 1000 мм включно - 2,0 мм;

  • для виробів із розмірним інтервалом понад 1000 мм до 2000 мм включно - 3,0 мм;

  • для виробів із розмірним інтервалом більше 2000 мм - 4,0 мм.

  1. Граничний відхил розмірів розташування приладів повинен бути ± 1,5 мм.

  2. Відхилення від номінальних розмірів розташування водозливних та інших отворів: ± 3,0 мм - за довжиною профілів, ± 1,0 мм - за висотою перерізу.

  3. Провисання (завищення) зачинених елементів, які відчиняються, (стулок, полотен, ква­тирок) у виробі не повинне перевищувати 1,5 мм на 1,0 м ширини.

  4. Деформація виробів (без руйнувань і пошкоджень) не повинна перевищувати конт­рольних значень при навантаженнях, указаних у 5.2.13 - 5.2.19.

  5. При відчиненні-зачиненні виробів зміна розмірів діагоналей віконних блоків стулок або дверних полотен не повинна перевищувати 0,1 % від їх довжини після такої кількості циклів:

  • блоки віконні, тип П, В, ПВ, Пі, СП (поворотні, відкидні, поворотно-відкидні, підвісні,

середньоповоротні) 20 000

  • блоки дверні балконні, тип П (поворотні) 20 000

  • блоки віконні та дверні балконні, тип Р (розсувні) 20 000

  • блоки дверні внутрішні, тип П і Р (поворотні та розсувні) 50 000

  • блоки дверні зовнішні (вхідні в будинки), тип П і Р (поворотні та розсувні) 100 000

  • блоки дверні зовнішні (вхідні в громадські будинки), тип П і Р

(поворотні та розсувні) 200 000

  1. При статичних навантаженнях, які діють у площині віконної стулки або дверного полотна, зміни довжин діагоналей не повинні перевищувати ±0,1 %, зміна зазору і переміщення кута згідно з ДСТУ Б В.2.6-89 при таких контрольних навантаженнях, Н.

Блоки віконні та дверні:

  • кватирка/стулка (зовнішня спарена стулка)/полотно балконного

блока 250/1000(500)/1000

  • полотна міжкімнатних дверних блоків 600

  • полотна зовнішніх дверних блоків 800

  • полотна зовнішніх дверних блоків для громадських будівель 1 000

  1. При статичних навантаженнях, які діють перпендикулярно до площини віконної стулки або дверного полотна, залишкове переміщення кута віконної стулки або дверного полотна не повинне перевищувати 0,5 % від їх ширини при дії таких контрольних навантажень, кгс (Н):

  • стулка/полотно балконного дверного блока 250/400

  • полотно міжкімнатного дверного блока зі склінням 250

  • полотно міжкімнатного дверного блока без скління 300

  • полотно зовнішнього дверного блока 350

  • полотно зовнішнього дверного блока для громадських будівель 350

  1. При статичних навантаженнях, які діють на замикаючі прилади та ручки виробів, руйну­вання та пошкодження не допускається при таких контрольних навантаженнях, Н:

  • виробів, тип П, В, ПВ, Пі, СП, СПі (поворотні, відкидні, поворотно-відкидні, підвісні, середньоповоротні, середньопідвісні) 500

  • виробів, тип Р, Д, Ск (розсувні, підйомні, складані) 200

  1. При ударному навантаженні м’яким тілом масою 5 кг у напрямку відчинення блоків дверних, вони повинні витримати без порушень їх функції, руйнувань або змін форми таку кількість ударів:

-внутрішні 10 (потенціальна енергія вантажу 60 Дж)

  • зовнішні 20 (потенціальна енергія вантажу 120 Дж)

  • зовнішніх для громадських будинків ЗО (потенціальна енергія вантажу 180 Дж)

  1. При ударному навантаженні трьома ударами м’яким тілом масою 25 кг у напрямку зачинення дверних блоків, вони повинні витримати без порушень їх функції, руйнувань або змін форми, падіння вантажу з такої висоти, мм:

  • внутрішні 200 (потенціальна енергія вантажу 50 Дж)

  • зовнішні 500 (потенціальна енергія вантажу 125 Дж)