Б.9 Тверді види палива

Вміст енергії у твердих видах палива (вугілля, деревина тощо) залежить від їх якості та щільності. Найточніший спосіб оцінки - це зважування палива. Тоді використання твердого палива складає:

  • дійсна кількість палива,що споживається, дорівнює вазі наявного палива на початку періоду оцінки мінус вагу наявного палива в кінці періоду оцінки плюс вага палива, придбаного протягом періоду оцінки;

  • енергоспоживання, що відповідає кількості використаного палива, одержується шляхом мно­ження цієї кількості на вищу теплотворну здатність;

  • якщо вимірюється об'єм, він множиться на щільність палива для одержання маси твердого палива. При розрахунку інтервалу довіри маси необхідно враховувати непевність щодо щільності.

Б.10 Поправка на погоду

Якщо виміряна енергетична оцінка не базується на енергоспоживанні принаймні за три повних роки, необхідна поправка виміряного енергоспоживання на погоду, щоб забезпечити репрезента­тивність енергії, використаної протягом періоду вимірювання, у відношенні середньої погоди для місця розташування або регіону будівлі.

Для досягнення цього виміряне енергоспоживання для опалення та охолодження має кори­гуватися на середню погоду для місця розташування будівлі, тобто на клімат у регіоні.ДОДАТОК В
(довідковий)

ПЛАНУВАННЯ ЗАХОДІВ МОДЕРНІЗАЦІЇ ДЛЯ ІСНУЮЧИХ БУДІВЕЛЬ

Обсяг енергозберігаючих заходів визначається на базі енергії, яку використовують інженерні системи будівлі, що є комбінацією всіх доставлених енергоносіїв та активної відновлюваної енергії, що виробляється на території будівлі.

Оцінка енергозбереження в результаті заходів модернізації виконується з використанням розрахункової моделі будівлі. Рекомендується використання затвердженої розрахункової моделі.

Примітка. Якщо виміряна енергетична оцінка використовується для затвердження розрахункової моделі будівлі та вхідних даних шляхом співставлення її прогнозів з виміряними величинами, буде більше впевненості у тому, що прогнозовані величини на практиці принесуть очікувані переваги.

При підготовці розрахункової моделі враховуються такі питання:

  1. модель, що використовується для стандартної розрахованої енергетичної оцінки, може прогнозувати вплив модернізації лише у відношенні опалення, охолодження, гарячого водопоста­чання, вентиляції або освітлення. Її не можна використовувати для прогнозування впливу покра­щеного управління або поведінки користувачів, оскільки вона базується на стандартних вхідних даних;

  2. спеціалізовані розрахункові моделі, які застосовують для прогнозування заощаджень від конкретних заходів (наприклад, розрахунок енергозаощадження при покращенні теплової ефек­тивності вікна шляхом множення коефіцієнта теплопередачі на площу та градусо-години не вра­ховує того, що низький коефіцієнт пропускання сонячного світла зменшує надходження сонячного тепла і, таким чином, змінює коефіцієнт використання), не завжди можливо використовувати.

Виконується підготовка одного чи більше сценаріїв модернізації, щоб кожен з них містив список сумісних заходів модернізації.

Оскільки деякі заходи можуть взаємодіяти один з одним (наприклад, збільшена теплоізоляція або пасивні надходження сонячного тепла можуть зменшувати коефіцієнт корисної дії котла), не можна додавати ефект окремих заходів. Комбіновані заходи мають розраховуватися одним паке­том. Також для кожного сценарію вхідні дані змінюються відповідно до запланованих заходів модернізації і знову виконується розрахунок. Різниця між оцінками без заходів модернізації та з ними - це вплив цих заходів на енергоспоживання.

Коли обрано остаточний набір заходів модернізації, можна виконати стандартну розраховану енергетичну оцінку модернізованої будівлі з використання розрахункової моделі будівлі з набором вхідних даних, що враховують заходи модернізації та використовують набір стандартних вхідних даних.

Примітка. Дійсна ефективність заходів залежить від того, як фактично використовується будівля.КодУКНД 91.120.10

Ключові слова: енергоефективність будівель, енергопотреби для опалення та охолод­ження, енергоспоживання при опаленні, енергоспоживання при охолодженні, енергоспожи­вання при гарячому водопостачанні, енергоспоживання при освітленні, енергетична оцінка, доставлена енергія, первинна енергія

Редактор - А.О. Луковська
Комп’ютерна верстка - В.Б.Чукашкіна

Формат 60x841/g. Папір офсетний. Гарнітура "Arial".
Друк офсетний.

Державне підприємство "Укрархбудінформ".
вул. М. Кривоноса, 2А, м. Київ-37, 03037, Україна.

Тел. 249-36-62

Відділ реалізації: тел.факс (044) 249-36-62 (63, 64) -

E-mail:[email protected]

Свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до державного реєстру видавців
ДК № 690 від 27.11.2001 р.