Примітка 1 до таблиць 2 — 5. В таблицях позначка «+» означає обов’язковість випробовування за показником; по­значка «±» означає обов’язковість випробовування за показником для окремих марок бітумів зазначеної сфери призна- ченості; позначка «-» означає необов’язковість випробовування за показником.

Примітка 2 до таблиць 2 — 5. Випробовування за показниками на зчеплюваність, зазначеними у 2.1.6 — 2.1.8 таб­лиці 1 цього стандарту можна проводити за одним із цих показників, за двома або трьома показниками залежно від вимог НД на конкретну марку бітуму.

  1. Приймально-здавальні випробовування для в’язких бітумів, призначених для дорожнього будівництва, крім бітумів марок БН, проводять за показниками: температура розм’якшеності за кільцем і кулею; глибина проникності голки (пенетрація) за температури 25 оС; розтяжність (дук­тильність) за температури 25 оС; зміна температури розм’якшеності після прогріття; глибина проникності голки (пенетрація) за температури 25 оС в залишок після прогріття; зчеплюваність із поверхнею скла або кам’яних матеріалів або зчеплюваність із поверхнею щебеню; температура спалахнення у відкритому тиглі.

Приймально-здавальні випробовування для в’язких дорожніх бітумів марок БН проводять за показниками: температура розм’якшеності за кільцем і кулею; глибина проникності голки (пе- нетрація) за температури 25 оС; розтяжність (дуктильність) за температури 25 оС; зміна темпе­ратури розм’якшеності після прогріття; температура спалахнення у відкритому тиглі.

Приймально-здавальні випробовування для в’язких бітумів, не призначених для дорожнього будівництва, та для твердих бітумів проводять за показниками: температура розм’якшеності за кільцем і кулею; глибина проникності голки (пенетрація) за температури 25 оС; температура спа­лахнення у відкритому тиглі.

Періодичність визначення інших показників технічних вимог НД для в’язких та твердих бітумів кожної сфери призначеності встановлюють за погодженням зі споживачем.

  1. Сертифікаційні випробовування бітумів проводять за всіма показниками, що встановлені технічними вимогами нормативної документації і мають стале значення норм.

  2. У нормативних документах на окремі марки бітумів залежно від технології їх виготов­лення та особливостей застосовування можна вводити показники, що їх не передбачено цим стан­дартом і погоджено у встановленому порядку.

УКНД 75.140

Ключові слова: номенклатура, показники якості, групи показників якості, нафтові бітуми, класифікаційні групи, приймально-здавальні випробовування, сертифікаційні випробовування.

Редактор Ю. Грек
Технічний редактор О. Касіч
Коректор О. Тарасун
Верстальник І. Барков

Підписано до друку 07.07.2005. Формат 60 х 84 1/8.

Ум. друк. арк. 1,39. Зам. Ціна договірна.

Науково-редакційний відділ ДП «УкрНДНЦ»
03115, м. Київ, вул. Святошинська, 2