1. Випробовування на відповідність декодерів на базі ДКП

Для визначання відповідності декодерів на базі ДКП має бути виконано процедуру випро­бовування згідно з А. 1.3 і А. 1.4. Декодер признають відповідним, якщо для всіх випробовувань, установлених для конкретного процесу в 7.4, 7.5, 7.7.1 або 7.7.2, вислідні дані відповідають вимогам за точністю, встановленим у А.1.4.

  1. Випробовування на відповідність декодерів без втрат

Для визначання відповідності декодерів без втрат має бути виконано процедуру випробовування згідно з А.2.2. Декодер вважають відповідним, якщо для всіх випробовувань, установлених для конкретного процесу в 7.6 або 7.7.3, вислідні дані точно відповідають еталонним тестовим да­ним декодера.

  1. Доступність даних тесту на відповідність

Для тих, хто бажає визначити відповідність декодера на базі ДКП, доступні тестові дані стис­неного зображення та еталонні тестові дані декодера згідно з ISO/IEC та ITU (див. 4.4).

  1. Випробовування на відповідність процесів декодування послідовного режиму на базі ДКП (тести А, В, С, D, Е та F)

Нижче наведено перелік тестів на відповідність для процесів, у яких використовують послідовний режим роботи на базі ДКП:

Процес 1

Базове ДКП, точність подання відліків 8 бітів. Необхідні тести: А, В.

Процес 2

Розширене послідовне ДКП, декодування Хафмана, точність подання відліків 8 бітів. Необхідні тести: А, В, С.

Процес 3

Розширене послідовне ДКП, арифметичне декодування, точність подання відліків 8 бітів. Необхідні тести: А, В, D.

Процес 4

Розширене послідовне ДКП, декодування Хафмана, точність подання відліків 12 бітів. Необхідні тести: А, В, С, Е.

Процес 5

Розширене послідовне ДКП, арифметичне декодування, точність подання відліків 12 бітів.

Необхідні тести: А, В, D, F.



Відповідність для базових декодерів (процес 1) вимагає успішного завершення двох тестів, А та В. Кожне випробовування визначає власну структуру тестових даних стисненого зображення. Для кожного тесту процедуру випробовування треба повторити з використанням на вході тестових даних специфікованого стисненого зображення; вихідні дані кожного тесту повинні задовольняти вимоги точності для всіх декодерів на базі ДКП.

Нижче описано структуру тестових даних стисненого зображення, використовуваного у випро­бовуваннях базового процесу (тести А і В):

— Тест А:

Цифровий потік А1 тестових даних стисненого зображення:

  • Синтаксис формату обміну

  • 4 компоненти

  • Єдиний скан з перемежуванням

  • Інтервал повторного запуску = 1/2 рядка блоків — 1

— Тест В

Цифровий потік В1 тестових даних стисненого зображення:

  • Синтаксис скороченого формату

  • Таблиці Хафмана та квантування

  • Відсутність ентропійно кодованих сегментів

Цифровий потік тестових даних стисненого зображення В2:

  • Синтаксис скороченого формату

  • 255 компонент, без перемежування

Тест А визначає потік тестових даних стисненого зображення, що відповідає синтаксису фор­мату обміну. Тест В використовує два потоки тестових даних стисненого зображення (В1 і В2), що відповідають синтаксису скороченого формату. Ці два потоки треба декодувати послідовно,

потік В2 негайно після маркера ЕОІ потоку В1. Вихідні дані тесту, утворені після декодування потоку тестових даних стисненого зображення В2, повинні задовольняти вимоги точності для всіх декодерів на базі ДКП.

Усі інші тести, визначені для послідовних процесів на базі ДКП (тести С, D, Е і F), викори­стовують на вході два потоки тестових даних стисненого зображення: один з перемежуванням, інший без перемежування. Кожний з двох потоків тестових даних стисненого зображення випро­бовують окремо. Специфікація використовуваних потоків тестових даних стисненого зображен­ня міститься в додатку С.

7.5 Випробовування на відповідність процесів декодування прогресивного режиму на базі ДКП (тести G, Н, I, J, К, L, М, N)

Нижче наведено перелік тестів на відповідність для процесу декодування прогресивного режиму на базі ДКП:

Процес 6

Тільки спектральна селекція, декодування Хафмана, точність подання відліків 8 бітів. Необхідні тести: А, В, С, G.

Процес 7

Тільки спектральна селекція, арифметичне декодування, точність подання відліків 8 бітів.

Необхідні тести: А, В, D, Н.

Процес 8

Тільки спектральна селекція, декодування Хафмана, точність подання відліків 12 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на тепе­рішній час не існує обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, С, Е, G, І.

Процес 9

Тільки спектральна селекція, арифметичне декодування, точність подання відліків 12 бітів.

Необхідні тести: А, В, D, F, Н, J.

Процес 10

Повна прогресія, декодування Хафмана, точність подання відліків 8 бітів. Необхідні тести: А, В, С, G, К.

Процес 11

Повна прогресія, арифметичне декодування, точність подання відліків 8 бітів. Необхідні тести: А, В, D, Н, L.

Процес 12

Повна прогресія, декодування Хафмана, точність подання відліків 12 бітів. Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на тепе­рішній час не існує обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, С, Е, G, І, К, М.

Процес 13

Повна прогресія, арифметичне декодування, точність подання відліків 12 бітів. Необхідні тести: А, В, D, F, Н, J, L, N.

У кожному з випробовувань, встановлених для прогресивних процесів на базі ДКП, використо­вують як вхідний один потік даних стисненого зображення. Специфікацію використовуваних тесто­вих даних стисненого зображення див. у додатку С.



  1. Випробовування на відповідність для процесів декодування в режимі без втрат (тести О і Р)

Нижче наведено перелік тестів на відповідність для процесів, які використовують режим без втрат:

  • Процес 14 Без втрат, декодування Хафмана, точність подання відліків від 2 до 16 бітів. Необхідні тести: О.

  • Процес 15 Без втрат, арифметичне декодування, точність подання відліків від 2 до 16 бітів. Необхідні тести: Р.

У кожному тесті, необхідному для процесу в режимі без втрат, використовують два потоки тесто­вих даних стисненого зображення, що мають різну точність подання відліків: 8 та 16 бітів відповідно. Потоки тестових даних стисненого зображення мають різний порядок декодування: з перемежу­ванням і без перемежування. Кожний із вказаних потоків перевіряють окремо. Специфікацію ви­користовуваних тестових даних стисненого зображення див. у додатку С.

  1. Випробовування на відповідність процесів декодування в ієрархічному режимі

В ієрархічному випробовуванні на відповідність як вхідні використовують тестові дані стис­неного зображення, які подають кількома етапами. На кожному етапі конкретного ієрархічного випробовування на відповідність використовують один із процесів з номером від 2 до 15, моди­фікованих для ієрархічного режиму.

Кожне ієрархічне випробовування на відповідність зазначає, що декодер повинен пройти додаткові випробовування, які належать до функційних підмножин поточного випробовування.

  1. Випробовування на відповідність для процесів послідовного декодування на базі ДКП в ієрархічному режимі (тести Q і R)

Нижче наведено перелік тестів на відповідність для декодерів, у яких використовують послідовні процеси на базі ДКП в ієрархічному режимі роботи:

Процес 16

Розширене послідовне ДКП, декодування Хафмана, точність подання відліків 8 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому в теперішній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами повинні бути: А, В, С, Q.

Процес 17

Розширене послідовне ДКП, арифметичне декодування, точність подання відліків 8 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на тепе­рішній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, D, R.

Процес 18

Розширене послідовне ДКП, декодування Хафмана, точність подання відліків 12 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на тепе­рішній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, С, Е, Q.

Процес 19

Розширене послідовне ДКП, арифметичне декодування, точність подання відліків 12 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на тепе­рішній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, D, F, R.

Випробовування, що стосуються послідовних конфігурацій на базі ДКП (тести Q і R), використо­вують потоки тестових даних стисненого зображення, що мають 6 кадрів. Специфікацію використо­вуваних тестових даних стисненого зображення див. у додатку С.

Коли стануть доступними тестові дані на відповідність, декодери, здатні обробляти кінцеву стадію без втрат, повинні також пройти додаткове випробовування: з тестом S для декодерів Хаф- мана та тестом Т для арифметичних декодерів.

  1. Випробовування на відповідність для прогресивних процесів на базі ДКП в ієрархічному режимі (тести Q і RJ

Нижче наведено перелік тестів на відповідність для декодерів, в яких використовують прогре­сивні процеси на базі ДКП в ієрархічному режимі роботи:

Процес 20 Тільки спектральна селекція, декодування Хафмана, точність подання відліків 8 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на тепе­рішній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, С, G, Q. — Процес 21 Тільки спектральна селекція, арифметичне декодування, точність подання відліків 8 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на тепе­рішній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, D, Н, R.



Т

Процес 22

Процес

23

Процес

24

Процес

25

Процес

26 ільки спектральна селекція, декодування Хафмана, точність подання відліків 12 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на теперіш­ній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, С, Е, G, I, Q. Тільки спектральна селекція, арифметичне декодування, точність подання відліків 12 бітів.

Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на теперіш­ній час не існує переліку обов'язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, D, F, Н, J, R. Повна прогресія, декодування Хафмана, точність подання відліків 8 бітів. Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на теперіш­ній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, С, G, К, Q. Повна прогресія, арифметичне декодування, точність подання відліків 8 бітів. Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на теперіш­ній час не існує переліку обов'язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, D, Н, L, R. Повна прогресія, декодування Хафмана, точність подання відліків 12 бітів. Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на теперіш­ній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, С, Е, G, І, К, М, Q.

Процес 27 Повна прогресія, арифметичне декодування, точність подання відліків 12 бітів. Для цього процесу тестових даних на відповідність поки немає, тому на теперіш­ній час не існує переліку обов’язкових тестів на відповідність. Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, необхідними тестами будуть: А, В, D, F, Н, J, L, N, R.

Коли тестові дані на відповідність будуть доступні, декодери, здатні обробляти кінцеву стадію без втрат, повинні пройти додаткове випробовування: з тестом S для декодерів Хафмана та тес­том Т для арифметичних декодерів.