ДСТУ Б В.2.6-24-2001 (ГОСТ 24700-99) с.16


5.4.8 Шорсткість Rm за ГОСТ 7016 деревини деталей, підготовлених під оздоблення, рекомен­дується не більше, мкм:

- 40*; 63 - для поверхонь виду А;

- 61*; 80 - " " " В;

- 250 - " " " С.

Примітка. Значення шорсткості, відмічені "*" - для деревини І групи якості. Вимоги до шорсткості деревини допускається уточнювати у договорі на поставку (згідно зі зразками-ета­лонами, узгодженими із замовником).


5.4.9 Колір і ступінь блиску (глянець, мато­вість) оздоблювального покриття повинні відповідати зразкам-еталонам, узгодженим із замовником.

5.4.10 Якість лицьових поверхонь віконних блоків із закінченим лакофарбовим покриттям на поверхнях виду А (рисунок 4) повинна бути не нижче II класу за ГОСТ 24404, на поверхнях виду Б - не нижче III класу за ГОСТ 24404. На поверхнях С дефекти покриття не обмежуються, пропуски покриття не допускаються.


5.4.11 При просоченні деревини біозахисни-ми сумішами (антисептуванні) і нанесенні захисно-декоративних покриттів пропуски не допускаються. Глибину просочення і витрати біозахисних сумішей встановлюють у технологічній документації.

5.4.12 Показники якості оздоблення дереви­ни (виявлення структурних нерівностей, природ­на відмінність кольорової тональності і текстури та ін.), а також вимоги до незакінченого оздоблювального покриття допускається встановлювати за узгодженням виготовлювача зі споживачем у договорі (замовленні) на виготовлення (постав­ку) виробів. У цьому випадку оцінку якості оз­доблення допускається проводити за зразками-еталонами, узгодженими із замовником.

5.4.13 Допускається шпаклювання дефект­них місць деревини водостійкими шпаклюваль­ними сумішами, яке не впливає на зовнішній вигляд і якість закінченого покриття.

5.4.14 Лакофарбові покриття повинні мати міцність зчеплення (адгезію) з оздоблюваною поверхнею не нижче 2-го бала за методом ґрат­частих надрізів за ГОСТ 15140.

5.4.15 Оздоблювальні покриття повинні бути атмосферостійкими.

Довговічність лакофарбових та інших захисно-декоративних покриттів повина бути не менше:

5.4.8 Шероховатость Rm по ГОСТ 7016 дре­весины деталей, подготовленных под отделку, рекомендуется не более, мкм:

- 40*; 63 - для поверхностей вида А;

- 61*; 80 - " " " В;

- 250 - " " " С.

Примечание. Значения шероховатости, отме­ченные "*" - для древесины I группы качества. Требования к шероховатости древесины допускается уточнять в договоре на поставку (согласно образцам-эталонам, согласованным с заказчиком).

5.4.9 Цвет и степень блеска (глянец, мато­вость) отделочного покрытия должны соответст­вовать образцам-эталонам, согласованным с заказчиком.

5.4.10 Качество лицевых поверхностей оконных блоков с законченным лакокрасочным покрытием на поверхностях вида А (рисунок 4) должно быть не ниже II класса по ГОСТ 24404, на поверхностях вида Б - не ниже III класса по ГОСТ 24404. На поверхностях С дефекты пок­рытия не ограничиваются, пропуски покрытия не допускаются.

5.4.11 При пропитке древесины биозащит­ными составами (антисептировании) и нанесе­нии защитно-декоративных покрытий пропуски не допускаются. Глубину пропитки и расход биозащитньгх составов устанавливают в технологической документации.

5.4.12 Показатели качества отделки древе­сины (проявление структурных неровностей, естественное различие цветовой тональности и текстуры и др.), а также требования к незакон­ченному отделочному покрытию допускается устанавливать по соглашению изготовителя с потребителем в договоре (заказе) на изготовле­ние (поставку) изделий. В этом случае оценку качества отделки допускается производить по образцам-эталонам, согласованным с заказчиком.

5.4.13 Допускается шпаклевка дефектных мест древесины водостойкими шпаклевочными составами, не влияющая на внешний вид и ка­чество законченного покрытия.

5.4.14 Лакокрасочные покрытия должны иметь прочность сцепления (адгезию) с отделываемой поверхностью не ниже 2-го балла по методу решетчатых надрезов по ГОСТ 15140.

5.4.15 Отделочные покрытия должны быть атмосферостойкими.

Долговечность лакокрасочных и других защитно-декоративных покрытий должна быть не менее:


ДСТУ Б В.2.6-24-2001 (ГОСТ 24700-99) с.17


- 5 умовних років експлуатації - для не­прозорих покриттів на деревині;

- 3 умовні роки експлуатації - для прозо-рих покриттів на деревині;

- 20 умовних років експлуатації – для покриттів лицювальних профілів з алю­мінієвих сплавів.

Показники чинні з 01.07.2003 р.

5.4.16 Товщину лакофарбових покриттів і порядок контролю цього показника рекоменду­ється встановлювати у технічній документації на виготовлення виробів.

5.5 Вимоги до комплектуючих деталей та їх установки

5.5.1 Комплектуючі деталі, які використовують для виробництва віконних блоків, повинні відповідати вимогам стандартів, технічних умов, технічних свідоцтв, затверджених у встановленому порядку (далі НД).

5.5.2 Для скління віконних блоків повинні використовуватись склопакети за ДСТУ Б В.2.7-107 (ГОСТ 24866), стекла за ГОСТ 111, ДСТУ Б В.2.7-110 (ГОСТ 30698) або інший НД.

5.5.3 Склопакети у стулках (полотнах) по­винні встановлюватись на підкладках. Конст­рукція (кріплення) підкладок не повинна допускати можливість їх зміщення під час експлуатації.

Підкладки повинні виготовлятись з атмос-феро-морозостійких полімерних матеріалів з твердістю за Шором А не менше 75 (довідковий показник).

5.5.4 Схеми і розміри розташування підкла­док повинні наводитись у робочих кресленнях з урахуванням виду відчинення стулок. Рекомен­довані схеми розташування підкладок при мон­тажі'склопакетів наведені на рисунку 5.

5.5.5 Для установлення склопакетів повинні застосовуватись силіконові герметики або еластичні полімерні ущільнювальні прокладки чи комбінації цих матеріалів. Основні варіанти монтажу склопакетів наведені у додатку А.

5.5.6 Притули віконних блоків повинні мати не менше двох рядів ущільнювальних прокладок (крім консрукцій, призначених для експлуатації у неопалюваних приміщеннях). Прокладки встановлюють у пази у натяг з допомогою йоржового з'єднання. Прилягання прокладок до боків притулу повинне бути щільним, що виключає проникнення води.

  • 5 условных лет эксплуатации - для не-прозрачных покрытий по древесине;

  • 3 условных года эксплуатации – для прозрачных покрытий по древесине;

- 20 условных лет эксплуатации - для пок­рытий облицовочных профилей из алю­миниевых сплавов.

Показатели вводятся в действие с 01.07.2003 г.

5.4.16 Толщину лакокрасочных покрытий и порядок контроля этого показателя рекоменду­ется устанавливать в технической документации на изготовление изделий.

5.5 Требования к комплектующим деталям и их установке

5.5.1 Комплектующие детали, применяемые для изготовления оконных блоков, должны соответствовать требованиям стандартов, технических условий, технических свидетельств, утвержденных в установленном порядке (далее НД).

5.5.2 Для остекления оконных блоков дол­жны применяться стеклопакеты по ГОСТ 24866, стекла по ГОСТ 111, ГОСТ 30698 или другой НД.

5.5.3 Стеклопакеты в створках (полотнах) должны устанавливаться на подкладках. Конст­рукция (крепление) подкладок не должна допускать возможность их смещения во время эксплуатации.

Подкладки должны изготовляться из атмосферо-морозостойких полимерных материалов с твердостью по Шору А не менее 75 (справочный показатель).

5.5.4 Схемы и размеры расположения под­кладок должны приводиться в рабочих чертежах с учетом вида открывания створок. Рекомендуемые схемы расположения подкладок при монта­же стеклопакетов приведены на рисунке 5.

5.5.5 Для установки стеклопакетов должны применяться силиконовые герметики или элас­тичные полимерные уплотняющие прокладки или комбинации этих материалов. Основные варианты монтажа стеклопакетов приведены в приложении А.

5.5.6 Притворы оконных блоков должны иметь не менее двух рядов уплотняющих прок­ладок (кроме конструкций, предназначенных для эксплуатации в неотапливаемых помещениях). Прокладки устанавливают в пазы в натяг при помощи ершового соединения. Прилегание прокладок к сторонам притвора должно быть плотным, исключающим проникновение воды


Д
СТУ Б В.2.6-24-2001 (ГОСТ 24700-99) с.18




Види відчинення віконних блоків:

а - зі стулкою, що не відчиняється; б - поворотно-відкидне; в - поворотне (двостулкове); г - відкидне; д - підвісне; е - встановлення прокладок у фігурних віконних блоках.


Рисунок 5 - Схеми розташування підкладок при монтажі склопакетів


Внутрішні притули допускається ущільню­вати самоклеючими ущільнювальними прок­ладками або прокладками без клеєвої основи, які слід закріплювати скобами з антикорозійним покриттям.

Ущільнювальні прокладки повинні виготов­лятись з атмосферо-морозостійких полімерних матеріалів і бути випробувані на довговічність у випробувальних центрах, акредитованих на пра­во проведення таких випробувань.

5.5.7 Дощезахисні профілі (відливи) з алю­мінієвих сплавів або полівінілхлориду повинні щільно закріплюватись до брусків коробки і ма­ти не менше двох зливних отворів при довжині

Види открывания оконных блоков:

а - с неоткрывающейся створкой; б - поворотно-от­кидное; в - поворотное (распашное); г - откидное; д - подвесное; е - установка прокладок в фигурных оконных блоках.


Рисунок 5 - Схемы расположения подкладок при монтаже стеклопакетов


Внутренние притворы допускается уплот­нять самоклеющимися уплотняющими прокладками или прокладками без клеевой основы, которые следует крепить скобками с антикоррозийным покрытием.

Уплотняющие прокладки должны изготов­ляться из атмосферо-морозостойких эластичных полимерных материалов и быть испытаны на долговечность в испытательных центрах, аккредитованных на право проведения таких испытаний.

5.5.7 Дождезащитные профили (отливы) из алюминиевых сплавов или поливинилхлорида должны плотно крепиться к брускам коробки и иметь не менее двух сливных отверстий при дли-


ДСТУ Б В.2.6-24-2001 (ГОСТ 24700-99) с.19


профілю до 600 мм і не менше трьох отворів при довжині профілю більше 600 мм. Розміри отворів і їх розташування встановлюють у робочих кресленнях.

5.5.8 Форма і розміри перерізів лицюваль­них профілів, що примикають до дерев'яних по­верхонь виробів, повинні забезпечувати міні­мальну площу дотикання до цих поверхонь, а також можливість провітрювання порожнини між ними. Конструкції віконних блоків із засто­суванням лицювальних профілів із алюмінієвих сплавів і полівінілхлориду наведені на рисунку 6.

не профиля до 600 мм и не менее трех отверстий при длине профиля более 600 мм. Размеры отверстий и их расположение устанавливают в рабочих чертежах.

5.5.8 Форма и размеры сечений облицовоч­ных профилей, примыкающих к деревянным поверхностям изделий, должны обеспечивать минимальную площадь соприкосновения с эти­ми поверхностями, а также возможность про­ветривания полости между ними. Конструкции оконных блоков с применением облицовочных профилей из алюминиевых сплавов и поливи-нилхлорида приведены на рисунке 6.




1 - лицювальний профіль; 2 - поворотна втулка для закріплювання профілю


Рисунок 6 - Конструкція вузлів віконних блоків із

застосуванням лицювальних профілів з алюмінієвих сплавів (а) і полівінілхло­риду (б).

1 - облицовочный профиль; 2 - поворотная втулка для крепления профиля


Рисунок 6 - Конструкция узлов оконных блоков с применением облицовочных профилей из алюминиевых сплавов (а) и поливинилхлорида (б).



ДСТУ Б В.2.6-24-2001 (ГОСТ 24700-99) с.20


5.5.9 Конструкція кріплення алюмінієвих і полівінілхлоридних лицювальних профілів до дерев'яних брусків повинна забезпечувати мож­ливість компенсації їх температурних деформа­цій.

Поворотні втулки для закріплювання про­філів рекомендується виготовляти з конструк­ційного поліаміду або сплавів ЦАМ.

5.5.10 Лицювальні профілі і відливи з алю­мінієвих сплавів повинні виготовлятись зі спла­вів марки АД31 за ГОСТ 22233 або імпортних аналогічних сплавів та мати анодно-окисне або неорганічне захисно-декоративне покриття за ГОСТ 9.303. Товщину покриття встановлюють у технічній документації.


5.5.11 Лицювальні профілі та відливи з полівінілхлориду повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-15 до добірних профілів. Реко­мендується застосування ПВХ профілів білого кольору.

5.5.12 Віконні прилади і деталі закріплювання повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-13, НД на конкретні види деталей і мати захисне або захисно-декоративне покриття за ГОСТ 9.303.

Завіси для навішування повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-5 (ГОСТ 5088), технічним умовам на конкретні види завіс.

Конструкція завіс повинна забезпечувати регулювання зазору у притулах. Рекомендується використання триштирьових вкрутних завісів з закріплюванням двох штифтів завіси у бруски коробки.

Віконні прилади і завіси повинні забезпечувати виконання вимог:

- опір статичному навантаженню, що діє на запірні прилади і ручки, - не менше 500Н;

- опір крутильному моменту сил, прикла­дених до ручки, - 25 Н-м;

- опір навантаженню, прикладеному до обмежувача кута відчинення у режимі провітрювання, - не менше 500 Н;

- зусилля, яке прикладається до стулок виробів для їх відчинення, не повинне перевищувати 50 Н, а до полотен балкон­них дверей - 75 Н;

- зусилля, яке прикладається до стулок при їх зачиненні до потрібного стискання ущільнювальних прокладок, - не більше 120 Н.

Установка завісів і деталей віконних приладів у зону клейового шва не допускається.

5.5.9 Конструкция крепления алюминиевых и поливинилхлоридных облицовочных профилей к деревянным брускам должна обеспечивать возможность компенсации их температурных деформаций.

Поворотные втулки для крепления профи­лей рекомендуется изготавливать из конструк­ционного полиамида или сплавов ЦАМ.