1. Під час випробовування і прогрівання трубопроводів пари і. І води дозволяється підтягувати: 6І

  • болти фланцевих з’єднань — за надлишкового тиску до 0,5 МПа і (5 кгс/см2); ’ І

  • сальники сталевих компенсаторів та сальники арматури — за тиску 1 до 1,2 МПа (12 кгс/см2); сальники слід підтягувати обережно, — щоб не І зірвати болти. І

Якщо застосовуються спеціальні пристосування, сальники дозволяєть- І ся підтягувати у разі тиску до 6 МПа (60 кгс/см2) — за розпорядженням і І під керівництвом працівника, який віддав розпорядження на проведення І цієї роботи. І

  1. Добивання сальників компенсаторів і арматури дозволяється 1 виконувати у разі надлишкового тиску в трубопроводах до 0,02 МПа Я (0,2 кгс/см2) і за температури теплоносія до плюс 45 °С. )

Замінювати сальникову набивку компенсаторів дозволяється тільки ї після повного спорожнення трубопроводу. j

  1. Підтягувати нарізне з’єднання сальника арматури або флан­цеве з'єднання слід поступово, по черзі, з діаметрально протилежних боків; у цьому разі працівник повинен стояти збоку від можливого викидання струменя води або пари.

  2. Розпочинати ремонт арматури на трубопроводах пари і гаря­чої води, яка не має або має нечітку технологічну нумерацію, заборонено.

  3. Штуцери контрольно-вимірювальної апаратури слід підтягу­вати, якщо тиск не перевищує 0,3 МПа (3 кгс/см2), — тільки гайковими ключами, розмір яких відповідає граням елементів, що підтягуються, — щоб запобігти пошкодженню штуцерів; застосовувати для виконання цієї роботи інші ключі, а також подовжувальні важелі заборонено.

Перед тим, як розпочати підтягування штуцерів, слід перевірити стан видимої частини різі, — особливо на штуцерах повітряних клапанів.

Під час підтягування нарізного з’єднання працівник повинен стояти з протилежного боку від струменя води або пари, які можуть з’явитись у разі зривання різі.

  1. Прогрівання і пуск паропроводів слід виконувати згідно з місцевою інструкцією або за спеціальною програмою.

  2. Під час прогрівання паропроводу спочатку слід відкривати дренажі, потім поступово і обережно байпаси (парові вентилі). У разі ви­никнення гідравлічних ударів прогрівання необхідно припинити до повного зникнення їх і вжити заходів щодо усунення причин, що викликали ці удари.

  3. Перёд прогріванням паропроводу під час пуску теплової ме­режі додатково необхідно перекрити конденсаційні горшки.

  4. У разі засмічення проходу дренажного штуцера під час про­грівання або підвищення тиску в паропроводі штуцер необхідно продути швидким закриванням та відкриванням вентиля.

Якщо засмічення проходу дренажного штуцера неможливо усунути продуванням, слід повністю перекрити паропровід і прочистити дренаж­ний штуцер.

Працівник, який продуває дренажний штуцер, повинен стояти з боку, протилежного виходу конденсату або пари, і виконувати цю роботу в ру­кавицях.

  1. Продування паропроводів необхідно виконувати згідно з інструкцією, затвердженою керівником монтажної, ремонтної або пуско­налагоджувальної організації (дільниці) і узгодженою з керівником підприє­мства (цеху).

Тимчасові трубопроводи, спеціально прокладені для продування па­ропроводів, не повинні торкатись дерев’яних конструкцій, — щоб запобіг­ти виникненню пожежі. Вони повинні лежати вільно, з урахуванням тепло­вих подовжень, і не Передавати надмірних зусиль на перекриття та інші конструкції.

У місцях обслуговування тимчасовий трубопровід повинен покрива­тись ізоляцією. Опору для кінцевої частини труби, що виходить за межі споруди, слід надійно закріплювати. Місце випускання пари необхідно вибирати таким чином, щоб у небезпечній зоні не було механізмів, облад­нання га людей.

4.12.1. Підготовка до ремонту обертових механізмів повинна прово­дитись згідно з умовами виконання робіт, зазначеними у наряді. У цьому разі механізм необхідно зупинити, напругу з електродвигуна механізму і електроприводів арматури зняти.

Якщо робота на механізмі пов'язана з можливим торканням до його обертових частин, кабель живлення електродвигуна слід заземлювати відповідно до вимог Правил безпечної експлуатації електроустановок, зат­верджених наказом Держнаглядохоронпраці України від 06.10.97. № 257. зареєстрованих в Мін’юсті України 13.01.98 за № 11/2451. зі змінами та доповненнями, затвердженими наказом Держнаглядохоронпраці України від 25.02.2000, №26 і зареєстрованими в Мін’юсті України 06.04.2000 за № 213/4434.

хідно вивести працівників.

  1. Ремонтні роботи на тягодутгьових. машинах »

1,3 м необхідно проводити з риштувань та помостів.

  1. Під час замінювання броні і наплавлювання лопаток тягодут- тьовіїх машин кришки корпусів повинні бути відкриті.

  2. У разі застосування шліфувальної машинки для чищення по­верхонь фасок обичайки робочого колеса та лопаток слід дотримуватись вимог Правил безпечної роботи з інструментом та пристроями.

  3. Усі зварювальні роботи, що проводяться безпосередньо на ро­торі тягодутгьових машин, необхідно викопувати із заземленим ротором.

  4. Під час наплавлення лопаток тягодутгьових машин слід уни­кати пропалювання металу та попадання розплавленого металу на елект-

висоті понад

розварпика.

Наплавлення лопаток тягодутгьових машин без виймання ротора слід виконувати за наявності вентиляції, иіо забезпечує необхідний повітро-

sz™ zzzz г™’ д,л™ ”р»"го.«ду. 4 р, т,«аб° zxzzzz

"P«W™ увесь ..aponpXZ“ZZZ,aCy",y- Zy «"W™ «*"“* '

нерухомі опори - надійно закріпити. Тимчасові засоби"10 В°Ю 130 Л яаде а єна механізму. повинен стояти спеціально при-

;p=zs:-="PW.a,„„p2 ощуя6

у"“иу™ zzzxz

« zszx

rjaSSSSr -=Е=Е=тг==я.:-';=с=

ка в м«, “ррррр^у. eZpZ™, • xzx- »""p“6’»am

~~

4.U. p™,„ o8epro.„xтеі1ів "«>’»p"““-

Я’ пГредпроведениям-^«огобала^

60 „рів на

ановлювати упори. - Щоо перешД димососа дозво-

  1. Проводити роботи всередаоду МШНим настилом а після перекривання НИЗХІДНОГО <

іяється ильки Після пер 1.птоють обертання ротора.

га вжиття заходів, що унеможливлю г виймання роторів

  1. Пристосування, що викоровю доку-

Якщо робота на механізмі не пов'язана з торканням до обертових час­тин механізму, заземлювати кабельну лінію не потрібно.

У разі одночасного проведення робіт на обертовому механізмі і на електродвигуні муфту необхідно розчепити. Цю роботу необхідно вико­нувати за нарядом на ремонт обертового механізму.

Штурвали приводів керування арматурою слід замкнути на замок з допомогою ланцюгів або інших пристроїв і пристосувань.

На виведених з роботи приводах і пусковому пристрої механізму слід вивішувати знаки безпеки про заборону подавання напруги і оперування запірною арматурою, а на місці проведення робіт —настановний знак без­пеки “Працювати тут!’’.

  1. . Під час виведення у ремонт обертових механізмів з електро­приводом знімати напругу з електродвигуна і електроприводів арматури повинні працівники електричного цеху.

5«обмін, і під контролем наглядача, який повинен перебувати ззовні тяго- дуттьової машини.

Електрозварник, що перебуває всередині тягодуттьової машини, по­винен виконувати роботу із застосуванням рятувального пояса і рятуваль­ної вірьовки, кінець якої має бути у наглядача.'

Наглядач повинен мати групу II з електробезпеки і за необхідності користуватись однополюсним виміпкачем електрозварювальної мережі, який повинен бути ззовні тягодугтьової машини.

  1. Теплоізоляційні та обмурували» роботи

    1. Теплоізоляційні роботи необхідно виконувати за умови відсут­ності виходу пари, витікань, викидів горючих газів у зоні проведення робіт і за температури па поверхні обладнання до плюс 60 °С.

Антикорозійні, фарбувальні та теплоізоляційні роботи на обладнанні та конструкціях необхідно проводити відповідно до вимог ГОСТ 12.3.016, ГОСТ 12.3.035, ГОСТ 12.3.040 та СНиП Ш-4-80 “Техника безопасности в строительстве’'.

Проводити теплоізоляційні робота на обладнанні у разі несталого ре­жиму його роботи. а також у разі несталого режиму роботи сусіднього діючо­го обладнання, розташованого на небезпечній відстані до нього, заборонено.

  1. Дозволяється виконувати розбирання окремої ділянки ізоляції на діючому обладнанні для визначення нещільності — за умови дотриман­ня необхідних заходів безпеки (використання гаків на довгих держаках, перебування з боку, протилежного місцю виходу пари в атмосферу або витікання тощо).

  2. Не дозволяється проводити ізоляційні роботи на обладнанні під час йою гідравлічного і пневматичного випробування, а також у зоні випробовування обладнання або трубопроводів.

  3. Наносити ізоляційну мастику слід у гумових рукавицях і захис­них окулярах.

  4. Роботи з мінеральною ватою і скловатою та виробами з неї слід проводити у захисних окулярах, протипиловому респіраторі і рукави­цях з міцної тканини. Під час проведення цих робіт брюки слід надягати поверх чобіт (навипуск) і не засукувати рукава. Рукава та комірець спец­одягу слід застебнути.

Роботи з рідким склом, теплоізоляційними та іншими матеріалами у вигляді мастик, до складу яких входить рідке скло, а також роботи з нане­сення ізоляції і штукатурки з використанням ваппяно-азбесто-цементннх, перлітових, вермикулітових розчинів і мастик слід виконувати у гумових кислото- і лугостійких рукавицях і захисних окулярах.

Різання теплоізоляційних виробів стаціонарною або перенос­ною циркулярною пилкою повинні викопувати працівники, які пройшли відповідне навчання та інструктаж: цю роботу дозволяється проводити .піше у разі жорсткого закріплення пилки, установлення огороджень та за умови увімкненої витяжної вентиляції.Під час проведений різальних робіт слід користуватись дерев'яними підштовхувачами, а також уникати наближення рук до диска пилки, що обертається.

  1. Під час проведення теплоізоляційних робіт із застосуванням дроту кінці дротяного каркаса ізоляції і дротяних кріпильних деталей по­винні бути загнутими і закритими шаром ізоляції; залишати кінці дроту пезагнутими, а також використовувати невідпалений дріт заборонено.

  2. Ізоляційні матеріали, що розвантажуються, необхідно складу­вати згідно з вимогами пункту 4.5.25 цих Правил.

Сипкі ізоляційні матеріали слід складувати у штабелі заввишки до 1,2 м, Брати сипкі матеріали із штабелів слід тільки зверху.

  1. Подавання ізоляційних матеріалів на висоту необхідно механі­зувати.

Курні ізоляційні матеріали, мінеральну вату або скловату слід пода­вати па місце проведення робіт у контейнерах або пакетах з дотриманням умов, що унеможливлюють їхнє розпилювання.

  1. Не дозволяється під час розбирання ізоляції та обмурування ударяти по стінках трубопроводів і обладнання. Ізоляцію необхідно роз­бирати у напрямку тільки зверху вниз із застосуванням захисних окулярів, а також зволожувати, — щоб уникнути пиловиділення.

  2. Під час розкроювання і різання листового металу і склоплас­тиків руки слід тримати якомога далі від леза ножа ножиць і обов'язково застосовувати захисні рукавиці, — щоб уникнути порізу рук задирками і гострими краями.

  3. Перед початком пневматичного транспортування ізоляційних матеріалів слід переконатись у справності установки пневматичного по­давання розчинів.

Не дозволяється працювати з несправними елементами установки пневматичного подавання розчинів, а також у разі відсутності або несправ­ності манометрів, що показують тиск повітря, що транспортується.

Шланги, якими подається розчин або мастика, не повинні бути пере­гнутими.

  1. Розчинопроводи після монтажу і надалі, не р;дше ніж через кожні 3 місяці, повинні проходити гідравлічне випробування тиском, що у 1,5 рази перевищує робочий. Результати випробувань розчинопроводів необхідно оформлювати актом та робити відмітки у технічному паспорті.

  2. Не дозволяється ремонтувати розчинопроводи, що перебува­ють під тиском, а також підтягувати їхні фланцеві з’єднання.

  3. Якщо розчин не проходить через з’єднання (стики) розчиио- проводів, необхідно вимкнути компресор, розібрати несправний вузол і усунути пробку, що утворилася; простукувати розчинопровід для усунен­ня пробки заборонено.

  4. Перед тим, як виконати очищення барабана розчиномішал­ки, рубильник необхідно вимкнути, зняти запобіжники з електродвигуна розчиномішалки, заземлити кабель живлення електродвигуна, і на рубиль­нику вивісити заборонний знак безпеки "Не вмикати! Працюють люди",'

Барабан розчиномішалки необхідно закривати захисною сіткою з вічками розміром не більше 70x70 мм.

Під час роботи розчиномішалки просувати руки у барабан, а також розвантажувати його на ходу заборонено.

Очищати приямок для завантажувального ковша розчиномішалки дозволяється тільки після фіксації ковша у піднятому положенні.

Не дозволяється працівникам перебувати під піднятим і незафіксова- ним ковшем.

  1. Під час продування і чищення розчинопроводу необхідно пра­цювати у захисних окулярах.

Під час продування розчинопроводу стисненим повітрям необхідно вивести із зони продувки на відстань понад 10 м усіх працівників, крім тих, хто безпосередньо виконує цю роботу.