171. Регенеративні патрони і брикети додаткової подачі кисню можуть зберігатися в одному сховищі, але в окремих штабелях. Розриви між штабелями повинні бути не менше . Ящики укладаються в штабелі кришками вгору до десяти рядів висотою і у два ряди шириною. При цьому від верхніх рядів ящиків відстань стелевого або горищного перекриття повинна бути не менше, ніж на . Ящики не дозволяється кидати, кантувати, ставити кришками донизу.

172. Обсяг і періодичність випробувань регенеративних патронів і брикетів додаткової подачі кисню при прийомі, зберіганні і перед відправкою наведено в додатку 11 до цього Керівництва.

173. Періодичні випробування регенеративних патронів і брикетів додаткової подачі кисню проводити відповідно до вимог експлуатаційної і нормативно-технічної документації.

Начальники служб РХБ захисту підрозділів, начальники складів повинні проводити аналіз технічного стану патронів і брикетів, у яких закінчився гарантійний термін зберігання, подавати до довольчого органу пропозиції щодо подальшого використання патронів і брикетів, у яких показники досягли нижчих меж придатності.

174. При транспортуванні ящики повинні бути опломбовані і укладені кришками догори, ретельно закріплені й укриті брезентом. Проводити навантаження і розвантаження регенеративних патронів під дощем категорично забороняється.

175. При огляді ящиків перевіряти наявність і чіткість маркування, наявність і цілість пломб і запорів, відсутність пошкоджень на ящиках. Ящики з пошкодженнями, які можуть вплинути на технічний стан регенеративних патронів і брикетів додаткової подачі кисню, ізолювати і зберігати в пожежобезпечних умовах. Подальше використання таких виробів повинне бути визначене в найкоротший строк у встановленому порядку.

При огляді регенеративних патронів перевіряти наявність і справність пломб, якість маркування, відсутність глибоких пом'ятостей, проколів, наскрізних тріщин, сколів, потертості фарби, корозії, біопошкоджень і інших дефектів, щільність закриття заглушок.

При огляді брикетів додаткової подачі кисню перевіряти відсутність прим'ятості футлярів, сколів і потертості фарби, корозії і біопошкоджень, поривів і наскрізних тріщин на гумовій прокладці, сильно роздутих гумових прокладок і наскрізних отворів на футлярах та інших дефектів.

У процесі зберігання щодня проводити огляд штабелів у сховищах і усувати виявлені недоліки.

176. Контроль якості регенеративних патронів і брикетів додаткової подачі кисню перед відправкою проводити шляхом зовнішнього огляду. Випробування проводити перед відправкою зі складу, якщо до чергових випробувань залишилося менше шести місяців.

177. Регенеративні патрони і брикети додаткової подачі кисню, які за результами оглядів, періодичних випробувань визнані непридатними, підлягають знищенню.

Порядок знищення викладено в технічних описах та інструкціях з експлуатації ізолюючих протигазів.

На складах повинна бути розроблена і затверджена інструкція щодо безпеки при зберіганні і знищенні регенеративних патронів, брикетів додаткової подачі кисню.

6. Засоби індивідуального захисту шкіри і очей

178. Засоби індивідуального захисту шкіри і очей зберігати в сухих неопалюваних сховищах у заводській упаковці. Огляд і просушування засобів захисту шкіри і очей проводити тільки в місцях, що виключають вплив прямого сонячного проміння на вироби.

179. Обсяг і періодичність проведення оглядів і випробувань засобів захисту шкіри і очей при прийомі, зберіганні і перед відправкою наведено в додатку 11 до цього Керівництва.

180. При огляді перевіряти: кількість і комплектність виробів у розкритих ящиках, якість маркування; відсутність поривів, потертостей, злипання і здирання плівки, тріщин у місцях згинів, забруднень, огрублень матеріалу, корозії на металевих деталях; наявність і міцність пристосувань для застібання, (шпеньки, ґудзики, кнопки, гачки, закріпки металеві, хлястики, петлі, тасьма, підрукавники, нагрудні і горлові клапани, знімні хлястики тощо).

181. При огляді імпрегнованих виробів перевіряти: міцність тканини і швів, чи немає забрудненої тканини і вицвітання її забарвлення, міцність пришиття ґудзиків, гачків, зав'язок, петель; стан металевої фурнітури, чи немає самонагрівання виробів.

У випадку самонагрівання вироби розвішуються для охолодження і сушіння. При сушінні не допускається потрапляння на вироби прямого сонячного проміння, щоб уникнути розкладання просочення.

Зберігання імпрегнованих засобів захисту шкіри сумісно з виробами, що мають металеві предмети, не допускається, щоб уникнути корозії металевих деталей.

182. При огляді засобів захисту очей перевіряти кількість і комплектність виробів в усіх розкритих ящиках, стан футлярів і цілість скелець, світлофільтрів, гумових і металевих деталей, відсутність на скельцях плям, цвілі і ниткоподібних рельєфних малюнків.

183. У процесі зберігання засобів індивідуального захисту шкіри і очей один раз на тиждень проводити огляд штабелів і усувати дефекти укладки.

184. Контроль якості засобів індивідуального захисту шкіри і очей перед відправкою проводити шляхом огляду.

Випробування засобів індивідуального захисту шкіри і очей перед відправкою зі складів проводити, якщо до чергових періодичних випробувань залишилося менше шести місяців.

7. Засоби очищення повітря для об'єктів колективного захисту

185. Засоби очищення повітря для об'єктів колективного захисту зберігати в заводській упаковці в неопалюваних сховищах. Обсяг, періодичність оглядів і випробувань засобів очищення повітря для об'єктів колективного захисту при прийомі, зберіганні і перед відправкою наведено в додатку 11 до цього Керівництва.

186. При прийомі засобів очищення повітря для об'єктів колективного захисту, які надходять з промисловості або інших складів, перевіряти стан тари шляхом зовнішнього огляду всіх ящиків і обрешіток, якість виробів - вибіркового огляду.

187. При огляді тари перевіряти справність ящиків і обрешіток, надійне закріплення фільтрів-поглиначів в обрешітках, наявність і чіткість маркування, цілість пломб, запорів і петель на ящиках і окантовувальної стрічки на обрешітках.

При огляді фільтрів-поглиначів і передфільтрів перевіряти наявність і якість маркування і фарбування, наявність і цілість прокладок і заглушок на вхідному і вихідному отворах, відсутність пом'ятостей корпусів, пересипання шихти у фільтрах-поглиначах. При огляді деталей з гуми і прогумованих тканин перевіряти, чи немає тріщин, розривів. При огляді електровентиляторів перевіряти якісний стан електричного кабелю, наявність пробок і заглушок на вхідному і вихідному отворах. При огляді решти комплектуючих вузлів і деталей перевіряти відсутність корозії, біопошкоджень і якість консервації.

188. Засоби очищення повітря для об'єктів колективного захисту перед постановкою на зберігання підлягають консервації. Консервацію проводити відповідно до вимог експлуатаційної документації. Вироби, що надійшли з промисловості в законсервованому виді, додатковій консервації перед постановкою на зберігання не підлягають.

У процесі зберігання один раз на тиждень проводити огляд штабелів і усувати дефекти укладки.

189. Контроль якості засобів очищення повітря для об'єктів колективного захисту перед відправкою проводити шляхом огляду.

8. Регенеративні речовини (комплекти)

190. Регенеративні речовини і комплекти зберігати в неопалюваних сховищах відповідно до вимог, встановлених для регенеративних патронів.

191. При прийомі регенеративних речовин і комплектів, що надходять із заводів промисловості, складів і перед їх відправкою, перевіряти оглядом стан тарних ящиків і герметичність упаковки регенеративних речовин (комплектів) в обсязі 10 % від партії, але не менше двох тарних ящиків.

При огляді тари перевірити наявність і чіткість маркування, цілість пломб, запорів і петель, відсутність слідів ударів, пошкоджень.

При огляді герметичної упаковки регенеративних речовин і комплектів перевіряти герметичність упаковки, стан лакофарбових покриттів і азбестової кришки, міцність кріплення виробів у тарі, відсутність пом'ятостей, здутин, корозії і біопошкоджень у металевих ящиках та барабанах.

192. При прийомі регенеративних речовин і комплектів від військових частин проводити огляд всіх тарних ящиків і всієї герметичної упаковки з розбраковуванням.

193. В процесі зберігання перевіряти оглядом один раз на рік стан тарних ящиків і герметичність упаковки регенеративних речовин і комплектів в обсязі 10 % від партії, але не менше двох тарних ящиків.

Випробування регенеративних речовин і комплектів проводити за вказівкою довольчого органу.

9. Системи регенерації повітря

194. Системи регенерації повітря зберігати в заводській упаковці в опалюваних сховищах при температурі не нижче плюс 5° C.

Обсяг, періодичність оглядів і випробувань систем регенерації повітря при прийомі, зберіганні і перед відправкою наведені в додатку 11 до цього Керівництва. При прийомі і відправці проводити огляд усієї тари.

195. При огляді тари перевіряти наявність і чіткість маркування, цілість пломб, запорів і петель, відсутність слідів ударів і пошкоджень і міцність кріплення виробів в тарі.

При огляді виробів перевіряти їх наявність, комплектність, стан захисних покриттів, якість консервації, міцність кріплення складових частин в тарі, відсутність зовнішніх поломок і несправностей, своєчасність повірки контрольно-вимірювальних приладів і освідчень резервуарів, трубопроводів і компресорів.

10. Прилади і комплекти радіаційної, хімічної і неспецифічної бактеріологічної (біологічної) розвідки, дозиметричного і газового контролю1

____________1 У наступних статтях цього Керівництва прилади і комплекти радіаційної, хімічної і неспецифічної бактеріологічної (біологічної) розвідки, дозиметричного і газового контролю для стислості будуть іменуватися приладами РХБ розвідки.

196. Прилади РХБ розвідки, за винятком приладів типу ВПХР і ППХР, зберігати в опалюваних сховищах у заводській упаковці в штабелях. На складах допускається, крім того, зберігання приладів РХБ розвідки в ящиках на стелажах. Комплекти індикаторних засобів з ящиків вилучати і зберігати в неопалюваних сховищах, окрім тих, що замерзають.

За відсутності опалюваних сховищ допускається тимчасове (до одного року) зберігання приладів РХБ розвідки в неопалюваних сховищах, але при цьому прилади обов'язково повинні бути законсервовані методом "чохол".

197. Обсяг і періодичність оглядів і випробувань (перевірки) приладів РХБ розвідки при прийомі, зберіганні і перед відправкою наведено в додатку 11 до цього Керівництва, за винятком окремих приладів газового контролю, для яких терміни перевірок встановлені експлуатаційною документацією.

198. Прилади РХБ розвідки перед постановкою на зберігання підлягають консервації. Консервацію проводити відповідно до вимог інструкції з експлуатації.

Прилади РХБ розвідки, призначені для зберігання більше одного року, консервувати методом "чохол".

При зберіганні приладів в опалюваних сховищах строком до одного року консервацію проводити методом нанесення консерваційних мастил на металеві нефарбовані поверхні з укладанням приладів у заводській упаковці.

Акумуляторні батареї та інші джерела електроенергії, що входять у комплект приладів, вилучати і зберігати окремо.

Вимірювачі дози типу ІД-1 зберігати в зарядженому стані відповідно до вимог експлуатаційної документації.

199. При огляді приладів РХБ розвідки перевіряти: наявність, комплектність, стан блоків і вузлів, корпуси; справність, цілість стекол, положення стрілки вимірювального приладу, наявність і справність ручок і тумблерів управління, стан ущільнювальних елементів, штепсельних рознімів, ящиків з акумуляторними батареями і інших деталей, що входять у комплект; відсутність корозії і біопошкоджень.

200. При прийомі приладів РХБ розвідки, що були у використанні, проводити суцільний контроль шляхом огляду і перевірки працездатності відповідно до вимог інструкцій з експлуатації.

201. У процесі зберігання приладів РХБ розвідки проводити огляд штабелів і стелажів з приладами, усувати дефекти в укладці один раз на тиждень. Якість консервації перевіряти оглядом консерваційних матеріалів, а також за забарвленням індикаторного паперу, який характеризує ступінь зволоження осушувача. Перевірку роботоздатності проводити відповідно до вимог експлуатаційної документації приладів РХБ розвідки. Одночасно з перевіркою роботоздатності контролювати ступінь зволоження осушувача за допомогою зважування.

Приріст маси осушувача не повинен перевищувати 18 %. При виявленні приросту маси осушувачу вище допустимого, хоча б на одному приладі перевірити ступінь зволоження осушувачу у подвоєної кількості приладів. При повторному виявленні приросту маси осушувачу вище допустимого провести переконсервацію всіх приладів даного типу. Одночасно перевірити 5 % партії приріст маси осушувача решти типів приладів, що зберігаються в даному сховищі.

Освіження індикаторних засобів і комплектуючих деталей здійснювати відповідно до плану-графіка робіт за контролем якості, з технічного обслуговування і ремонту ОРХБЗ.

Переконсервацію приладів РХБ розвідки здійснювати після проведення планових робіт з перевірки роботоздатності і періодичних випробувань.

202. Якість приладів РХБ розвідки перед відправкою перевіряти шляхом огляду. Періодичні випробування приладів перед відправкою зі складів проводити в тому випадку, якщо до терміну чергових періодичних випробувань залишилося менше шести місяців.

11. Засоби хімічної розвідки і контролю

203. Засоби хімічної розвідки і контролю (прилади типу ВПХР, ППХР, індикаторні трубки і плівки, польові хімічні лабораторії, комплекти реактивів і комплекти індикаторних засобів, за винятком замерзаючих реактивів) зберігати в заводській упаковці в неопалюваних сховищах.