Для термінової профілактики застосовують антибіотики.

З цією метою використовують доксициклін по два рази на день протягом 8 днів або офлоксацин по 400 мг два рази на день протягом 8 днів; можуть бути використані і інші антибіотики широкого спектру дії.

 

  Начальник управлінняпрофілактики інфекційних захворюваньЛ.М.Мухарська

Додаток 3до Методичних рекомендацій з епідеміології,та профілактики сибірки у людей

 

Вимоги до розтину і похованнятрупів людей, які померли від сибірки

Труп людини, яка померла від сибірки, коли діагноз підтверджено лабораторно, розтину не підлягає.

У разі крайньої необхідності розтин трупа людини, яка померла від сибірки проводить лікар в протичумному костюмі I типу, з обов'язковим проведенням заключної дезінфекції приміщення, предметів, інструментарію, халатів тощо, які використовували для розтину трупа та знезараженням стічних вод.

При наявності відповідних умов, труп рекомендується креміювати. В інших випадках проводять його поховання. Поховання трупів людей, які померли від сибірки, проводиться на звичайному кладовищі, на непідтопляємій ділянці на глибині не менше в металевій або щільно зачиненій дерев'яній труні. В місцевостях з високим стоянням грунтових вод труну установлюють в щільний зсередини і ззовні ящик. Простір між стінками труни і ящика заповнюють сухим хлорним вапном, ящик щільно накривають просмоленою кришкою, яку забивають гвіздками.

У випадках, коли труп не підлягав розтину до виносу з приміщення, його поміщають у труну, оббиту зсередини поліетиленовою плівкою (клейонкою). Для того, щоб уникнути затікання рідини з трупа, шви в поліетиленовій (тощо) плівці (клейонці) повинні лежати зверху вниз і розміщуватися на бокових сторонах трупа.

При похованні трупа, що зазнавав розтину, під поліетиленову плівку (клейонку) на дно труни і зверху на поліетиленову плівку (клейонку) поверх трупа насипають шар сухого хлорного вапна(3-), труну щільно закривають кришкою. Дно могили засипається шаром () сухого хлорного вапна.

Транспорт, на якому перевозили труп, а також інші предмети які мали контакт з трупом при похованні підлягають дезінфекції.

 

 

  Начальник управлінняпрофілактики інфекційних захворюваньЛ.М.Мухарська