В аварійному режимі відстані перевіряють у разі перетину ПЛ з проводами перерізом алюмінієвої частини менше ніж 185 мм2 для умов середньорічної температури без ожеледі і вітру без урахування нагрівання проводів електричним струмом.

Для проводів з перерізом алюмінієвої частини 185 мм2 і більше відстані в аварійному режимі не перевіряються. Допускається розташовувати проводи ПЛ, яка перетинає, над опорами контактної мережі за відстані по вертикалі від проводів ПЛ до верху опор контактної мережі не менше ніж: 7 м – для ПЛ напругою до 110 кВ, 8 м – для ПЛ 150-220 кВ, 9 м – для ПЛ 330-500 кВ і 10 м – для ПЛ 750 кВ.

У виняткових випадках на ділянках траси в стиснених умовах допускається підвішувати проводи ПЛ і контактної мережі на спільних опорах.

У разі перетину та зближення ПЛ із залізницями, уздовж яких проходять лінії зв'язку і сигналізації, необхідно, крім вимог, зазначених у табл. 2.5.45, керуватися також вимогами до перетинів і зближень ПЛ зі спорудами зв'язку.

2.5.210 У разі перетину ПЛ з залізницями загального користування електрифікованими та залізницями, що підлягають електрифікації, опори ПЛ, які обмежують прогін перетину, повинні бути анкерними нормальної конструкції. На ділянках з особливо інтенсивним і інтенсивним рухом* потягів ці опори повинні бути металевими.

Допускається в прогоні цього перетину, обмеженого анкерними опорами, установлювати проміжну опору між коліями, не призначеними для проходження регулярних пасажирських потягів, а також проміжні опори по краях залізничного полотна колій будь-яких доріг. Зазначені опори повинні бути металевими чи залізобетонними. Кріпити проводи на цих опорах слід за допомогою підтримувальних дволанцюгових ізоляційних підвісів з глухими затискачами.

Застосовувати опори з будь-якого матеріалу з відтяжками та дерев'яні одностоякові опори не допускається. Дерев'яні проміжні опори повинні бути П-подібними (з X- або Z-подібними зв'язками) або А-подібними.

У разі перетину залізниць незагального користування допускається застосовувати анкерні опори полегшеної конструкції та проміжні опори. Кріпити проводи на проміжних опорах слід за допомогою підтримувальних дволанцюгових ізоляційних підвісів із глухими затискачами. Опори всіх типів, установлені на перетині залізниць незагального користування, можуть бути вільностоячими або на відтяжках.

2.5.211 На ПЛ з підвісними ізоляторами натяжні ізоляційні підвіси для проводу повинні бути дволанцюговими з окремим кріпленням кожного ланцюга до опори. Застосовувати штирові ізолятори в прогонах перетину ПЛ із залізницями не допускається.

Арматуру залізобетонних опор і приставок, які обмежують прогін перетину, використовувати як заземлювачі не допускається.

  1. У разі перетину ПЛ із залізницею, яка має лісозахисні насадження, слід керуватися вимогами 2.5.166.
  2. Мінімальні відстані від ПЛ до мостів залізниць з прогоном 20 м і менше слід приймати такими ж, як до відповідних залізниць за табл. 2.5.45, а з прогоном понад 20 м – установлювати під час проектування ПЛ.

Перетин і зближення ПЛ з автомобільними дорогами

2.5.214 Вимоги 2.5.214 – 2.5.221 поширюються на перетин і зближення з автомобільними дорогами:

  • загального користування і під'їзними до промпідприємств (категорій ІА, ІБ, II-V за будівельними нормами та правилами на автомобільні дороги);
  • внутрішньогосподарськими в сільськогосподарських підприємствах (категорій І-С – ІІІ-С за будівельними нормами та правилами на внутрішньогосподарські автомобільні дороги сільськогосподарських підприємств і організацій).

Перетин і зближення ПЛ з державними дорогами загального користування повинні також відповідати вимогам правил установлення та використання придорожніх смуг державних автомобільних доріг загального користування.

Кут перетину ПЛ з автомобільними дорогами не нормується.

2.5.215 У разі перетину автомобільних доріг категорій ІА й ІБ опори ПЛ, які обмежують прогін перетину, повинні бути анкерного типу нормальної конструкції.

На ПЛ з підвісними ізоляторами і перерізом алюмінієвої частини проводу 120 мм2 і більше натяжні ізоляційні підвіси повинні бути дволанцюговими з окремим кріпленням кожного ланцюга до опори.

Допускається в прогоні перетину доріг категорій ІА і ІБ, обмеженому анкерними опорами, установлювати проміжні опори за межами водопропускної канави в підошві дорожнього полотна з урахуванням вимог 2.5.220. Кріпити проводи на цих опорах слід за допомогою підтримувальних дволанцюгових ізоляційних підвісів з глухими затискачами.

У разі перетину автомобільних доріг категорій II-V, І-С –ІІІ-С опори, які обмежують прогін перетину, можуть бути анкерного типу полегшеної конструкції або проміжними.

На проміжних опорах з підтримувальними ізоляційними підвісами проводи слід підвішувати в глухих затискачах, на опорах зі штировими ізоляторами слід застосовувати подвійне кріплення проводів на ПЛ і посилене кріплення на ПЛЗ.

2.5.216 Відстані в разі перетину та зближення ПЛ з автомобільними дорогами повинні бути не меншими від зазначених у табл. 2.5.46.

В усіх випадках зближення ПЛ з криволінійними ділянками автодоріг, які проходять по насипах, мінімальні відстані від проводів ПЛ до брівки земляного полотна дороги повинні бути не меншими від відстаней по вертикалі, зазначених у табл. 2.5.46.

Найменші відстані по вертикалі від проводів до проїзної частини дороги в нормальному режимі роботи ПЛ слід приймати:

-без урахування нагрівання проводу електричним струмом за вищої температури повітря;

-за розрахункового ожеледного навантаження згідно з формулою (2.5.1) і за температури повітря під час ожеледі згідно з 2.5.61.

2.5.217 Відстані по вертикалі від проводів ПЛ перерізом алюмінієвої частини менше ніж 185 мм2 у місцях перетину з автомобільними дорогами слід перевіряти на обрив проводу в суміжному прогоні за середньорічної температури повітря без урахування нагрівання проводів електричним струмом. Ці відстані повинні бути не меншими від зазначених у табл. 2.5.46.

Таблиця 2.5.46 – Найменші відстані в разі перетину та зближення ПЛ з автомобільними дорогами

Перетин, зближення або паралельне проходження

Найменші відстані, м, для ПЛ напругою, кВ

до 20

35-110

150

220

330

500

750

1

2

3

4

5

6

7

8

Відстань по вертикалі:

від проводу до покриття проїзної частини доріг усіх категорій

7

7

7,5

8

8,5

9,5

16

те саме у разі обриву проводу в суміжному прогоні

5,5

5,5

5,5

5,5

6

-

-

Відстань по горизонталі:

1. У разі перетину доріг: від основи або будь-якої частини опори до брівки земляного полотна дороги у стиснених умовах від основи або будь-якої частини опори до підошви чи насипу зовнішньої брівки кювету доріг категорій ІА, ІБ і II

Висота опори

5

5

5

5

10

10

15

те саме до доріг інших категорій

1,5

2,5

2,5

2,5

5

5

15

2. У разі паралельного проходження з дорогами всіх категорій: від основи або будь-якої частини опори до брівки земляного полотна дороги

Висота опори плюс 5 м

від крайнього невідхиленого проводу до брівки земляного полотна дороги

10

15

15

15

20

30

40

те саме в стиснених умовах

2

4

5

8

8

10

15

2.5.218 У місцях перетину ПЛ з автомобільними дорогами по обидва боки ПЛ на дорогах слід установлювати дорожні знаки відповідно до вимог державного стандарту, а в місцях перетину ПЛ 330 кВ і вище – дорожні знаки, які забороняють зупинку транспортних засобів у охоронних зонах цих ПЛ.

Підвішувати дорожні знаки на тросах-розтяжках у межах охоронних зон ПЛ не допускається.

  1. У разі зближення або перетину ПЛ зелених насаджень, розташованих уздовж автомобільних доріг, слід керуватися 2.5.166.
  2. Для запобігання наїздів транспортних засобів на опори ПЛ, розташовані на відстані менше ніж 4 м від краю проїзної частини, слід застосовувати дорожні огорожі І групи.
  3. Мінімальні відстані від ПЛ до мостів автомобільних доріг з прогоном 20 м і менше слід приймати такими ж, як до відповідних автомобільних доріг за табл. 2.5.46, а з прогоном понад 20 м – визначати під час проектування ПЛ.

Перетин, зближення або паралельне проходження ПЛ із тролейбусними і трамвайними лініями

2.5.222 Кут перетину ПЛ із тролейбусними і трамвайними лініями рекомендується приймати приблизно 90°, але не менше ніж 60°.

2.5.223 У разі перетину тролейбусних і трамвайних ліній опори ПЛ, які обмежують прогін перетину, повинні бути анкерними нормальної конструкції.

Для ПЛ з проводами перерізом алюмінієвої частини 120 мм2 і більше та зі сталевими линвами типу ТК перерізом 50 мм2 і більше допускаються також проміжні опори з підвішуванням проводів у глухих затискачах або з подвійним кріпленням на штирових ізоляторах.

У випадку застосування анкерних опор на ПЛ з підвісними ізоляторами і нерозщепленим проводом у фазі перерізом алюмінієвої частини 120 мм2 і більше натяжні ізоляційні підвіси повинні бути дволанцюговими з окремим кріпленням кожного ланцюга до опори.

Для ПЛЗ з проводами перерізом алюмінієвої частини 120 мм2 і більше допускається застосовувати проміжні опори з посиленим кріпленням захищених проводів на штирових ізоляторах.

У разі будівництва нових тролейбусних і трамвайних ліній під існуючими ПЛ 500-750 кВ здійснювати перебудову ПЛ немає потреби, якщо відстані від проводів є не меншими, ніж зазначені в табл. 2.5.47.

2.5.224 Найменші відстані від проводів ПЛ у разі перетину, зближення або паралельного проходження з тролейбусними і трамвайними лініями в нормальному режимі роботи ПЛ слід приймати не меншими від зазначених у табл. 2.5.47:

-за вищої температури повітря без урахування нагрівання проводу електричним струмом;

-за розрахункового ожеледного навантаження згідно з формулою (2.5.1) і за температури повітря під час ожеледі згідно з 2.5.61.

Таблиця 2.5.47 – Найменші відстані від проводів ПЛ у разі перетину, зближення або паралельного проходження з тролейбусними і трамвайними лініями

Перетин, зближення або паралельне проходження

Найменша відстань, м,

для ПЛ напругою, кВ

до 20

35-110

150-220

330

500

750

Відстань по вертикалі від проводів ПЛ:

у разі перетину з тролейбусною лінією в нормальному режимі ПЛ:

- до вищої відмітки проїзної частини

11

11

12

13

13

15

- до проводів контактної мережіабо несучих тросів

3

3

4

5

5

7

у разі перетину з трамвайною лінією в нормальному режимі ПЛ:

- до головки рейки

9,5

9,5

10,5

11,5

11,5

13

- до проводів контактної мережі або несучих тросів

3

3

4

5

5

у разі обриву проводу ПЛ в суміжному прогоні до проводів або несучих тросів тролейбусної чи трамвайної лінії

1

1

2

2,5

-

-

Відстань по горизонталі у випадку зближення або паралельного проходження:

від крайніх невідхилених проводів ПЛ до опор тролейбусної і трамвайної контактних мереж

Не менше висоти опори

від крайніх проводів ПЛ за найбільшого їх відхилення до опор тролейбусної і трамвайної контактних мереж на ділянках стисненої траси

3

4

6

8

10

12

від крайніх невідхилених проводів ПЛ до пунктів зупинок трамваїв і тролейбусів, кіл розвороту з робочими коліями, коліями відстою, обгону і ремонту

10

20

25

30

30

40

Відстані по вертикалі від проводів ПЛ перерізом алюмінієвої частини менше ніж 185 мм2 у місцях перетину з проводами або несучими тросами тролейбусної чи трамвайної лінії слід перевіряти в аварійному режимі на обрив проводу ПЛ у суміжному прогоні за середньорічної температури повітря без урахування нагрівання проводів електричним струмом. При цьому відстані повинні бути не меншими від зазначених у табл. 2.5.47.