4. 10 Дренажні роботи

  1. Під час проведення земляних робіт слід виконувати вимоги підрозділу 4.3 цих Правил та СНиП ІІІ-4-80.
  2. Під час роботи механізмів на перезволожених або слабких грунтах, якщо питомий тиск землерийної машини на грунт перевищує допустимий, під гусениці повинні бути укладені щити або настил з дощок, жердин, брусків, шпал.
  3. Під час роботи багатоківшевого траншейного екскаватора необхідно, щоб профіль робочого майданчика у поздовжньому і поперечному напрямках забезпечував стійке положення екскаватора. Багатоківшеві екскаватори дозволяється використовувати на підйомах до 10 і на косогорах - до 5.
  4. Перед тим, як будуть увімкнуті робочі органи і екскаватор зрушить з місця, машиніст зобов'язаний переконатися, що всі члени бригади зайняли свої робочі місця і ніхто сторонній не перебуває поблизу машини.
  5. Під час роботи траншейного екскаватора не допускається, щоб люди проходили повз працюючий транспортер з боку відвального барабана на відстані менше 3м, а з боку лопатевого барабана - на відстані менше 6м.
  6. Не дозволяється піднімати й опускати робочі органи дреноукладача, якщо в ящику для труб перебуває працівник. Працівник повинен заходити в ящик і виходити з нього внизу трубоукладача тільки при повній зупинці екскаватора.
  7. Свердлення отворів в керамічних, азбестоцементних і бетонних колекторах для пропускання в них осушувальних дренажних трубок слід виконувати спеціальним інструментом і в захисних окулярах.
  8. Працівники, які укладають дренажні трубки в траншею і обкладають їх фільтруючими матеріалами, повинні бути забезпечені рукавицями і захисними окулярами, а при застосуванні скловолокнистих матеріалів - додатково респіраторами за ГОСТ 12.4.013-85Е і ГОСТ 12.4.028-76.
  9. Під час роботи кротодренажної машини забороняється перебувати людям на відстані менше 2м з боків і спереду і 3м - позаду неї. Забороняється також перебувати на рамі кротодренажної машини між трактором і причіпною кротодренажною машиною під час її руху.
  10. Під час установки барабана (бухти) з пластмасовими трубками на дреноукладач забороняється перебувати людям під барабаном, піднятим краном. Барабан до місця установки слід підводити гачком або відтяжками.

Щоб уникнути нещасного випадку при падінні бухти (барабана) пластмасових трубок, люди повинні перебувати по обидва боки дреноукладача при опусканні робочого органу і його підійманні на відстані не менше висоти найвищої точки бухти (барабана) плюс 1м.

ЗМІСТ

1 ГАЛУЗЬ ЗАСТОСУВАННЯ

2 НОРМАТИВНІ ПОСИЛАННЯ

3 ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РЕМОНТУ ГІДРОТЕХНІЧНИХ СПОРУД

3.1 Загальні вимоги

3.2 Організація ділянок робіт і робочих місць

3.3 Огородження, оснастка, інструмент

3.4 Роботи над водою і на воді. Безпечна експлуатація плавучих засобів

3.5 Роботи з льоду при експлуатації і ремонті гідротехнічних споруд

3.6 Роботи під час пропускання паводкових вод і льодоходу

3.7 Водолазні роботи

3.8 Вантажно-розвантажувальні роботи

4 ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ ОКРЕМИХ ВИДІВ РОБІТ

4.1 Експлуатаційне обслуговування каналів і споруд

4.2 Берегоочисні роботи

4.3 Земляні ремонтні роботи

4.4 Виконання ремонтних робіт на укосах

4.5 Укріплення укосів бетонними і залізобетонними плитами

4.6 Укріплення укосів хворостяними спорудами

4.7 Укріплення укосів камінням, сіянням трав, садінням верболозу і обдерновуванням

4.8 Торкретування бетонних поверхонь гідротехнічних споруд

4.9 Очищення поверхонь споруд, фарбувальні та гідроізоляційні роботи

4. 10 Дренажні роботи