4.3. Зняти та прибрати у відведене для цього місце спецодяг і інші засоби індивідуального захисту, що використовувалися в процесі роботи.

4.4. Вимити лице і руки теплою водою з милом або прийняти душ. Не допускається використовувати для миття рук гас, бензин, а також витирати руки ганчір'ям, забрудненим ошурками.

4.5. Повідомити безпосереднього керівника про виконану роботу та про виявлені в процесі роботи недоліки.

5 Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1 До аварійних ситуацій відносяться:

поломка або несправність автонавантажувача, що загрожують безпеці водія або безпеці людей, що знаходяться поблизу нього (несправності гальм, рульового керування, звукового сигналу і ін.);

поява шумів, тріску, скреготу і інших незвичайних явищ в гідросистемі і інших вузлах;

зіткнення під час руху з іншими транспортними засобами, наїзди на пішоходів та інші дорожньо-транспортні пригоди (ДТП);

загоряння, вибухи при подачі палива в карбюратор двигуна самопливом або при перевірці наявності палива в баці з використанням відкритого полум'я і ін.

5.2 У випадку ДТП водій повинен діяти у відповідності з вимогами Правил дорожнього руху, а при інших аварійних ситуаціях - негайно зупинити автонавантажувач, повідомити безпосереднього керівника про те, що сталося, та діяти за його вказівками.

5.3. При пожежі необхідно припинити роботу і почати гасіння наявними засобами пожежегасіння, діючи у відповідності з вимогами інструкції з пожежної безпеки підприємства.

5.4. При нещасних випадках необхідно (до прибуття швидкої медичної допомоги) надати першу допомогу потерпілому.

Конкретні дії щодо надання першої допомоги потерпілим при різноманітних ураженнях викладені в інструкції з надання першої (долікарської) допомоги потерпілим, що діє на підприємстві та вивчається водієм автонавантажувача при проходженні навчання та інструктажів з питань охорони праці.


Примірна інструкція опрацьована Державним науково-дослідним інститутом техніки безпеки хімічних виробництв (ДержНДІТБХВ, м. Сєвєродонецьк)


Директор інституту

Завідуючий лабораторією