Статьи

Кухня – це не тільки кімната, де готують їжу, а й місце, яке збирає разом за столом сім’ю і близьких друзів. Тому слід віддати належне стильному та затишному оформленню цього приміщення. Цікавим акцентом в інтер’єрі можуть стати натяжні стелі з фотодруком. Щодо безпеки можна не хвилюватися: для нанесення зображень застосовуються якісні пігменти, які не виділяють шкідливих речовин. Отримані картинки довговічні й не бояться вологості та перепадів температур, які часто спостерігаються на кухні. Фарби не тріскаються, навіть якщо малюнок розміщений неподалік від плити. Друк можливий як на текстильних, так і на плівкових полотнах. Для кухні більш практичною буде ПВХ плівка, оскільки вона придатна і для сухої чистки, і для миття. А підтримання чистоти на кухні важливе і для привабливого вигляду стельового покриття, і для гігієни.

Які зображення підійдуть для кухні?

На кухні матимуть гармонійний вигляд:

  • Натюрморти. Декорувати натяжні стелі можна як складною композицією з різними стравами у вишуканому посуді, так і окремими зображеннями овочів, фруктів, страв, кавових зерен й т.д. Зображення фруктів, овочів або інших інгредієнтів можуть надати кухні апетитний і колоритний вигляд.
  • Рослинні мотиви. Польові квіти для стилів Прованс або Кантрі, великі та яскраві флористичні узори для стилістики Модерн, Бохо або Артдеко, Еко стиль з принтами екзотичних рослин чи класика із вишуканими трояндами або півоніями – вибір за вподобаннями. Квіти, листя або візерунки зображення природи можуть додати свіжості та природного відчуття до приміщення.
  • Геометричні візерунки. Графічні візерунки, такі як геометричні фігури або лінії, можуть створити сучасний інтер'єр.
  • Імітація неба. Зображення ясного неба, хмар або навіть зірок може створити відчуття відкритості та простору у кухні.
  • Узори. Найчастіше їх обирають для кухонь у класичному стилі, а також для втілення деяких етнічних напрямів, наприклад, східного. Орнаменти розміщують у певних частинах стелі. Це може бути зона над обіднім столом чи кухонним гарнітуром, один чи декілька кутів стелі, ділянка навколо люстри. Розкоші додадуть золотисті або сріблясті візерунки, нанесені на світле або темне матове полотно.

Також використовуються й інші варіанти – абстракції, геометричні принти, пейзажі, імітація різноманітних фактур й т.д. Все залежить від того, який стиль та його реалізація були вибрані мешканцями оселі.

У чому специфіка підбору малюнка, якщо приміщення має скромну площу?

Для невеликих кухонь оптимально замовити натяжні стелі світлого кольору. Щодо зображення, для невеликого простору доречніше при проєктуванні дизайну розташовувати його на одному з боків стелі чи в куті, а не по центру. Слід уникати великих принтів. Розумно надати перевагу малюнку, який не займає більше ніж третину стелі, наприклад, рослинному мотиву чи натюрморту у мініатюрному виконанні.

Малюнок зі стелі може переходити на стіну – таким чином вийде візуально додати площі кухні. Бажано, щоб це був орнамент, квіткова композиція, які «перетікатимуть» зверху вниз. Зазвичай, щоб досягти такого ефекту, разом із друком на плівці чи текстильному полотні використовують шпалери з індивідуально надрукованим зображенням.

Хороший вибір також і фотодрук з ефектом 3D. Завдяки створеному враженню глибини найпростіше виправити ситуацію з низькими стелями – так вони здаватимуться вищими, і геометрія приміщення врівноважиться. Серед тривимірних картинок часто обирають об’ємні квіти, ягоди, фрукти та овочі, композиції із напоями, які «виливаються» зі склянки або чашки, фактуру газованих напоїв з бульбашками.До списку