1. Несправність журналу реєстрації

У разі приймання трансивером центру сповіщення, яке не може бути зареєстровано з причин несправності журналу реєстрації, повинна бути сформована застерігальна сигналізація протягом 10 с.

У випадку несправності журналу реєстрації, для підтвердження сповіщення можна викорис­товувати резервний журнал. Коли резервний журнал реєстрації заповнено, сповіщення не повинні більше підтверджуватись.

У разі відсутності будь-яких засобів запису локальної інформації, отриманої в результаті об­робляння оператором сповіщень, які вже знаходилися в черзі сповіщень, повинна бути передба­чена можливість обробляння таких сповіщень та запису інформації стосовно обробляння спові­щення вручну. Доступ до цієї процедури повинен бути обмежений 3-м рівнем.

  1. Рівні доступу

Устатковання індикації повинно мати засоби обмеження доступу до своїх функцій.

Виробник повинен описати засоби обмеження доступу та функції, доступні з кожного рівня (наприклад, фізичні ключі або логічні паролі).

Доступ до функцій устатковання індикації повинен бути розділений принаймні на чотири рівні, як вказано нижче:

  • рівень доступу 1: спеціального дозволу не потрібно;

  • рівень доступу 2: можливо виконувати дії на устаткованні індикації;

  • рівень доступу 3: дає право перегляду або зміни конфігурації устатковання індикації (на­приклад, вимкнення застерігальної сигналізації або установлювання вхідних пріоритетів).

  • рівень доступу 4: дає право заміни апаратних або програмних засобів устатковання інди­кації (наприклад, виконання модифікації виробником).

Доступ до 4-го рівня повинен виконуватися через рівень 3. Кожен рівень доступу може бути поділено на кілька підрівнів, процедури доступу до кожного з цих підрівнів повинні бути описані в документації виробника.

Устатковання індикації перед початком роботи кожного користувача повинно ініціювати про­цедуру входу на відповідному рівні доступу, та процедуру виходу в кінці роботи.

Інформація про процедури входу та виходу користувачів, усі зміни паролів (якщо є) повинні бути записані в журнал реєстрації.

Устатковання повинно забезпечувати ідентифікацію користувачів та присвоєні їм рівні з 3-го рівня доступу. Також устатковання повинно забезпечувати редагування даних користувачів, їхні рівні доступу та зміну паролів. Зміна паролів їх користувачами повинна бути неможлива.

  1. Доступ до устатковання індикації

Доступ до функцій обробляння сповіщення оператором та його подання повинен бути мож­ливим із 2-го рівня.

  1. Доступ до даних конфігурації устатковання індикації

Якщо устатковання індикації має дані конфігурації, доступ до цих даних повинен бути обме­жений відповідними рівнями.

Устатковання повинно мати засоби перегляду та зміни даних конфігурації системи.

Перегляд даних конфігурації повинен бути можливим із 2-го рівня доступу.

Зміна даних конфігурації повинна бути можливою з 3-го рівня доступу.

Інформація про будь-яку зміну конфігурації повинна бути записана в журнал реєстрації (на­приклад, введення або зміна пароля).

  1. Доступ до даних журналу

Устатковання повинно забезпечувати доступ до даних журналу реєстрації. Доступ до даних, копіювання даних для довготривалого зберігання має бути можливим із 3-го рівня.

Обладнання повинно мінімізувати можливість зміни або видалення даних журналу реєстрації. Ці засоби повинні забезпечити захист від спроб змінити або видалити дані журналу реєстрації принаймні протягом 1 г.

  1. Контролювання лінії зв’язку з трансивером центру приймання

Устатковання індикації повинно контролювати лінію зв'язку з трансивером центру прийман­ня. Засоби контролювання та типи несправностей, які можуть бути виявлені, мають бути описані в документації виробника (наприклад, коротке замикання або обрив електричного кола). Як мінімум, фізичне пошкодження внутрішньої лінії зв’язку має бути знайдено та розпізнано.

У випадку несправності лінії зв'язку з трансивером, інформація про її несправність повинна бути згенерована та подана протягом 90 с. Застерігальна сигналізація також повинна бути згене- рована протягом 90 с.

Якщо лінія зв’язку між трансивером та устаткованням індикац ї несправна, сповіщення не повинні більше підтверджуватися.

Якщо трансивер центру приймання розміщено поза межами центру приймання тривожних сповіщень, в якому розміщено устатковання індикації, лінія зв'язку з трансивером не повинна впли­вати на параметри під’єднаних систем передавання тривожних сповіщень, визначених у таблицях 1,2, 3 та 4 EN 50136-1-1.

  1. Живлення

Електроживлення устатковання індикації може бути забезпечено за допомогою внутрішньо­го або зовнішнього джерела живлення. У будь-якому випадку джерело електроживлення має скла­датися з основного та резервного джерел живлення. У випадку несправності основного джерела живлення, протягом 90 с повинно бути подано локальну інформацію про несправність та активо­вано застерігальну сигналізацію. Устатковання індикації повинно перейти на живлення від резер­вного джерела живлення, перехід з основного на резервне джерело живлення не повинен негатив­но впливати на роботу устатковання індикації. Резервне джерело електроживлення повинно мати достатню енергетичну ємність для підтримання роботи устатковання індикації принаймні протягом ЗО хв.

  1. Повна втрата живлення

У випадку одночасної відмови основного та резервного джерел живлення, дані конфігурації устатковання індикації не повинні бути втрачені.

  1. Захист програмного забезпечення

Програмне забезпечення, яке контролює устатковання індикації, повинно містити засоби об­меження доступу до операційної системи (наприклад, використання паролей). Засоби, які забез­печують обмеження доступу, мають бути описані в документації виробника.

  1. Контролювання програмно-керованого устатковання індикації

Програмно-кероване устатковання індикації повинно мати засоби його безперервного конт­ролю (наприклад, програмний або апаратний сторожовий таймер).

Активація засобів контролю повинна супроводжуватися застерігальною сигналізацією.

Примітка. В інформаційних додатках А та В надано інформацію щодо підтвердження та подання сповіщень.

  1. ВИПРОБОВУВАННЯ НА ВПЛИВАННЯ ДОВКІЛЛЯ

Устатковання індикації повинно відповідати вимогам цього стандарту, що перевіряється прове­денням випробовувань у порядку, визначеному EN 50130-5. Устатковання індикації повинно відпо­відати принаймні устаткованню класу 1 під час впливання всіх наступних чинників випробовувань (див. розділ 4 EN 50130-5, класи зовнішнього середовища):

  1. розділ 8, сухе тепло в умовах (сухе тепло, 40 °С, протягом 16 г);

  2. розділ 10, холод в умовах функціювання (низька температура, 5 °С, протягом 16 год);

  3. розділ 22, синусоїдна вібрація в умовах функціювання (синусоїдна вібрація на частотах від 10 Гц до 150 Гц із пришвидшенням 0,981 м/с2);

  4. розділ 19, поштовх в умовах функціювання (механічний поштовх з пришвидшенням (10-20 х х М)д, прикладеним до місць кріплення зразка, де М — маса устатковання в кілограмах, g — при­швидшення);

  5. цей тест поширюється на устатковання, маса якого менше ніж 4,75 кг (див. 19.3.4 EN 50130-5). Кожну одиницю на устатковання індикації з масою меншою ніж 4,75 кг потрібно вип­робовувати окремо;

  6. розділ 20, удар в умовах функціювання (механічний удар силою 0,5 Дж, прикладений до поверхні устатковання).

Примітка. У цих технічних умовах не описано випробовування на електромагнітну сумісність, вони перекриваються Нас­тановою 89/336/СЕ, в якій є посилання на EN 61000-6-1 або EN 50130-4 або EN 61000-6-3. Випробовування на електричну без­пеку також не описані в цьому стандарті, вони перекриваються настановою «низькі напруги», в якій є посилання на EN 60950 та EN 60065

Національна примітка.

Устатковання індикації, яке є компонентом системи пожежної сигналізації, повинне відповідати вимогам електромагнітної сумісності згідно з ДСТУ EN 50130-4 та електробезпеки згідно з ДСТУ 4467-1, а також вимогам щодо емісії радіозавад згідно з ДСТУ EN 61000-6-3

  1. ВИПРОБОВУВАННЯ

    1. Умови випробовування

Під час випробовування устатковання (за потреби) може бути приєднане до іншого устатко- вання, а також до деякого устатковання зв’язку, устатковання систем тривожної сигналізації, і/або іншого устатковання індикації. Під час випробовування додаткове устатковання може бути при­єднано безпосередньо або імітовано.

Необхідний для проведення випробовувань об'єм інформації, який має бути наданий вироб­ником, наведено нижче.

  1. Функційне випробовування

    1. Подання сповіщень: часові параметри, зміст та відповідність EN 60073

Випробовування виконують на устаткованні індикації, що працює за таких умов:

  1. немає представлених сповіщень,

  2. черга сповіщень порожня,

  3. пам'ять засобів резервного запису порожня,

  4. журнал порожній,

  5. відсутня застерігальна сигналізація,

  6. доступ до функцій 2-го рівня дозволено.

Подають сповіщення кожного типу на кожен інтерфейс устатковання індикації, та порівнюють отриману інформацію з інформацією у вхідному сповіщенні. Використовують один зразок змісту сповіщення кожного типу, як вказано в 4.8.1с).

Вимірюють інтервал часу від підтвердження сповіщення, поданого на інтерфейс устаткован­ня індикації, до часу його надходження. Записують тип та зміст поданого на інтерфейс сповіщен­ня та представлену інформацію.

Подання інформації повинно відбутися протягом 5 с із моменту підтвердження сповіщення, подана інформація повинна відповідати сповіщенню, поданому на інтерфейс. Кодування повин­но відповідати вимогам EN 60073.

  1. Мета випробовування

Перевірити, що сповіщення піщані за час, зазначений в 4.3.2, та що вони подані відповідно до 4.8.1 та 4.9.

Примітка. Це випробовування також охоплює випробовування черги сповіщень відповідно до 4.4.

  1. Загальні положення

Випробовування полягає в імітації умов, результатом яких є відображення представлених спо­віщень після їхнього підтвердження.

  1. Умови випробовування

Випробовування виконують на устаткованні, яке працює за таких умов:

  • немає поданої інформації,

  • черга сповіщень порожня,

  • пам'ять засобів резервного запису порожня,

  • журнал порожній,

  • застерігальна сигналізація неактивна,

  • доступ до функцій 2-го рівня дозволено.

  1. Методика випробовування

Подають сповіщення кожного типу на кожен інтерфейс устатковання індикації та перевіряють відповідність поданої інформації.

Обирають по одному сповіщенню кожного типу зі змістом, відповідно до 4.8.1с).

  1. Вимірювання

Вимірюють проміжок часу від часу підтвердження сповіщення, поданого на інтерфейс устат­ковання індикації, до часу його надходження. Фіксують тип та зміст сповіщення, поданого на інтер­фейс устатковання індикації, та відповідну подану інформацію.

  1. Оцінювання відповідності

Інформація має бути подана протягом 3 с, та повинна відповідати типу сповіщення, подано­го на інтерфейс устатковання індикації, її кодування має відповідати вимогам EN 60073.

  1. Подання інформації про несправності: часові параметри, зміст та відповідність EN 60073

    1. Мета випробовування

Перевірити, що сповіщення подані за час, вказаний в 4.1.2, та що вони подані відповідно до 4.8.2 та 4.9.

  1. Загальні положення

Випробовування полягає в імітації умов несправності, з подальшим поданням інформації про несправність.

  1. Умови випробовування

Випробовування проводять на устаткованні, яке працює за таких умов:

  • немає поданої інформації,

  • черга сповіщень порожня,

  • пам'ять засобів резервного запису порожня,

  • журнал порожній,

  • застерігальна сигналізація не активна,

  • доступ до функцій 2-го рівня дозволено.

  1. Методика випробовування

Повинні бути імітовані несправності, описані в 4.1.2, 4.11.3, 4.16 та 4.17.

  1. Вимірювання

Вимірюють проміжок часу, від часу імітації несправності, до часу подання відповідної інфор­мації. Фіксують тип та зміст імітованої несправності, та відповідну подану інформацію про не­справність.

  1. Оцінювання відповідності

Подана інформація повинна надійти протягом часу, вказаного в 4.1.2, 4.11.3, 4.16 та 4.17, по­дана інформація має відповідати типу імітованої несправності відповідно до 4.8.2, її кодування має відповідати вимогам EN 60073.

  1. Запис у журнал реєстрації

    1. Мета випробовування

Продемонструвати, що інформацію записано до журналу реєстрації відповідно до вимоги 4.11.1, та що її не буде втрачено у випадку втрати живлення, як зазначено в 4.18.