4.11. Особисту участь у підборі працівників служби охорони праці.

Заступник керівника, головний інженер, директор за напрямком несе відповідальність за рівень виробничого травматизму у безпосередньо підпорядкованих йому підрозділах (підприємствах).

5. ОБОВ'ЯЗКИ КЕРІВНИКА СЛУЖБИ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІДПРИЄМСТВА

5 1 Забезпечує вирішення завдань, що покладені на службу законодавством про охорону праці, міжгалузевими І галузевими нормативними актами з охорони праці та Положенням про службу охорони праці підприємства, яке розроблено на основі Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохо-ронпраці України від 3.08.1993 р. N 73 та цього Положення.

6. ОБОВ'ЯЗКИ ГОЛОВНОГО МЕХАНІКА (МЕХАНІКА)

ПІДПРИЄМСТВА АБО ОСОБИ, НА ЯКУ ПОКЛАДЕНІ ЦІ ФУНКЦІЇ

6.1. Забезпечує безпечний стан виробничого обладнання, Інструменту та можливість їх експлуатації з додержанням вимог охорони праці.

6.2. Організує своєчасне проведення передбаченого правила-ми технічного огляду вантажопідйомних машин і механізмів, посудин, що діють під тиском, компресорних установок.

6.3. Забезпечує ефективну роботу вентиляційних систем підприємства.

6.4. Забороняє експлуатацію обладнання у випадку невідповідності його вимогам безпеки праці та приймає заходи по ліквідації причин.

6.5. Забезпечує навчання та перевірку знань з питань охорони праці працівників служби головного механіка, а також перевірку знань працівників, які обслуговують: вантажопідйомні механізми, компресори і посудини, що діють під тиском.

6.6. Контролює стан охорони праці на підпорядкованих йому виробництвах, приймає заходи по ліквідації виявлених недоліків і подає пропозиції про економічне стимулювання діяльності підлеглих посадових осіб.

6.7. Приймає участь у виконанні приписів органів державного нагляду і служби охорони праці підприємства у межах своїх посадових обов'язків.

6 8. Відповідає за рівень виробничого травматизму у межах своїх посадових обов'язків.

7. ОБОВ'ЯЗКИ ГОЛОВНОГО ЕНЕРГЕТИКА (ЕНЕРГЕТИКА)

ПІДПРИЄМСТВ АБО ОСОБИ, НА ЯКУ ПОКЛАДЕНІ ЦІ ФУНКЦІЇ

7.1. Забезпечує безпечний стан електричних і теплоенергетичних установок і можливість їх експлуатації згідно з вимогами охорони праці.

7 2. Організує своєчасний технічний огляд парових, водогрійних котлів та інших енергоносіїв.

7.3. Забезпечує своєчасну перевірку стану захисного заземлення, а також вимірювання опору Ізоляції електроустановок згідно з вимогами правил і інструкцій. Забезпечує виконання заходів по зняттю статичної електрики.

7.4. Організує своєчасне випробовування засобів Індивідуального захисту, які використовуються при обслуговуванні електроустановок.

7.5. Приймає участь в розробці інструкцій з охорони праці для працівників, які обслуговують електричні та теплоенергетичні установки (пристрої).

7.6. Приймає участь в навчанні безпечним методам праці працівників, які обслуговують електроустановки, парові та водогрійні котли. Приймає участь у роботі комісії по перевірці їх знань з питань охорони праці.

7.7. Приймає участь у виконанні приписів органів державного нагляду і служби охорони праці підприємства у частині своїх посадових обов'язків.

7.8. Забороняє експлуатацію обладнання у випадку невідповідності його вимогам безпеки праці та приймає заходи по ліквідації причин.

7.9. Несе відповідальність за рівень виробничого травматизму у межах своїх посадових обов'язків.

8. ОБОВ'ЯЗКИ ГОЛОВНОГО ТЕХНОЛОГА (ТЕХНОЛОГА) ПІДПРИЄМСТВА АБО ОСОБИ, НА ЯКУ ПОКЛАДЕНІ ЦІ ФУНКЦІЇ

8.1. Забезпечує відповідність технологічних процесів вимогам безпеки праці; розробляє технологічні карти на безпечне виконання робіт.

8.2. Приймає заходи, які сприяють поліпшенню і оздоровленню

умов праці, зниженню рівнів шуму і вібрації, запиленості та загазованості повітря робочої зони до рівнів, що не перевищують гранич-но допустимі.

8.3 Приймає участь в роботі комісії по проведенню атестації робочих місць за умовами праці.

8.4. Забороняє (зупиняє) роботу технологічного обладнання, процесів у випадках виявлення порушень, які являють безпеку для життя і здоров'я працівників, Негайно приймає заходи по ліквідації цих порушень і доповідає керівництву підприємства.

8.5. Періодично перевіряє стан умов праці в структурних підрозділах підприємства, слідкує за додержанням встановлених технічною документацією технологічних процесів.

8.6. Приймає участь у виконанні приписів органів державного нагляду і служби охорони праці у межах своїх посадових обов'язків.

9. ОБОВ'ЯЗКИ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ ОРГАНІЗАЦІЇ

ПРАЦІ ТА ЗАРПЛАТИ, ПРАЦІ ТА РОЗВИТКУ

РИНКОВИХ ВІДНОСИН

9.1. Організує спільно з керівниками структурних підрозділів і службою охорони праці підприємства атестацію робочих місць на відповідність їх нормативним актам з охорони праці в порядку і терміни, установлені законодавством. За результатами атестації подає керівнику(власнику) підприємства пропозиції про ліквідацію небезпечних і шкідливих виробничих факторів, а також встановленню або зняттю відповідних пільг і компенсацій працівникам.

9.2. Розробляє і впроваджує на підприємстві режими праці та відпочинку працівників, що відповідають вимогам законодавства. Здійснює контроль за додержанням графіків роботи в підрозділах.

9.3. Організує заходи по підготовці проекту колективного договору і передбачає в ньому забезпечення працівникам соціальних гарантій з охорони праці на рівні не нижче передбаченого законодавством. Контролює виконання умов договору.

9.4. Приймає участь в розробці програм і планів по підвищенню безпеки та поліпшенню умов праці, по удосконаленню системи економічного стимулювання з охорони праці.

9.5. Несе відповідальність за невиконання комплексних заходів по охороні праці, що передбачені колективним договором.

9.6. Сумісно з відділом кадрів розробляє пропозиції щодо штатної структури служби охорони праці і подає на затвердження керівнику підприємства.

10. ОБОВ'ЯЗКИ НАЧАЛЬНИКА ТРАНСПОРТНОГО ВІДДІЛУ

АБО ОСОБИ, НА ЯКУ ПОКЛАДЕНО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

ЗА ЕКСПЛУАТАЦІЮ ТРАНСПОРТУ

10.1. Повинен знати кількість І технічний стан усіх транспортних засобів, що знаходяться в експлуатації.

10.2. Забезпечує додержання у справному технічному стані, пла-ново-попереджувальний ремонт, технічне обслуговування і безпечну експлуатацію транспортних засобів,

10.3. Здійснює контроль дотримання правил безпеки водіями транспортних засобів, наявності посвідчень у водіїв.

10.4. Організує (сумісно з медичною службою) проведення медичних оглядів водіїв.

10.5. Організує проведення вантажно-розвантажувальних робіт і транспортних операцій із забезпеченням необхідних правил безпеки.

10.6. Розробляє і впроваджує заходи щодо дотримання правил безпеки при експлуатації транспортних засобів, у тому числі,

• розробляє схеми руху транспорту;

• улаштовує огорожі шляхів;

• забезпечує встановлення дорожних знаків.

10.7. Проводить аналіз виробничого травматизму і нещасних випадків при експлуатації транспортних засоб І, розроблення і впровадження заходів з їх запобігання.

10.8. Бере участь у розслідуванні аварій І дорожно-транспортних подій.

10.9. Несе відповідальність за рівень аварій, дорожно-транс портних подій і виробничого травматизму у водіїв.

11. ОБОВ'ЯЗКИ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ КАДРІВ

ТА СОЦІАЛЬНИХ ПИТАНЬ (ІНСПЕКТОРА)

ПІДПРИЄМСТВА, ОРГАНІЗАЦІЇ

11.1. Забезпечує прийом, звільнення та переведення на іншу роботу працівників згідно з законодавством України про охорону праці, КЗПП.

11.2. Одержує від служби охорони праці підприємства погоджений з органами санепідемнагляду перелік працівників, які підлягають періодичному медичному огляду і складає списки такт осіб в виробничих підрозділах. Спільно з медслужбою підприємства чи за договором в медичній установі організує проведення медоглядів.

11.3. Розробляє заходи по підготовці кадрів і підвищенню кваліфікації працівників, передбачаючи в них питання з охороні праці. Організує їх виконання.

11.4. Розробляє пропозиції щодо штатної структури служби охорони праці підприємства і подає їх керівнику підприємства.

11.5. Одержує від керівників підрозділів підприємства оформлені контрольні листи і несе відповідальність за їх зберігання.

12. ОБОВ'ЯЗКИ ГОЛОВНОГО БУХГАЛТЕРА (БУХГАЛТЕРА) ПІДПРИЄМСТВА

12.1. Забезпечує створення фонду охорони праці підприємства, відрахунки до державного, галузевого, регіонального фондів, облік і цільове витрачення коштів фонду охорони праці на виконання заходів, які забезпечують доведення умов і безпеки праці до нормативних вимог або підвищення існуючого рівня охорони праці на підприємстві згідно з Інструкцією про порядок перерахування, обліку та витрачання коштів державного, галузевих, регіональних фондів охорони праці та фондів охорони праці підприємств, затвердженою наказом Держнаглядохоронпраці та Мінфіном України від 25.01.94 р. N4.

12.2. Складає звіт про витрати коштів із фонду охорони праці підприємства в установленому порядку і в установлені терміни.

12.3. Складає і в установлені терміни подає керівнику (власнику) підприємства звіт про число днів неявок на роботу в зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

12.4. Виплачує штрафи, накладені на підприємство згідно Положенню про порядок накладання штрафів на підприємства, установи, організації за порушення нормативних актів з охорони праці, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 17.09 1993 р. N 754. Забезпечує відшкодування особам, що постраждали від нещасних випадків на виробництві.

12.5. Подає службі охорони праці за її запитом зведення про трудовитрати і фінансування заходів з охорони праці.

12.6. Несе відповідальність за невчасне виконання фінансових операцій, пов"язаних з охороною праці, а також за невиконання комплексних планів з охорони праці у межах своїх посадових обов'язків.

13. ОБОВ'ЯЗКИ НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ПОСТАЧАННЯ АБО ОСОБИ, НА ЯКУ ПОКЛАДЕНІ ЦІ ФУНКЦІЇ (ЗАВІДУЮЧОГО ГОСПОДАРСТВОМ)

13.1. Здійснює забезпечення підрозділів підприємства якісними засобами індивідуального і колективного захисту,а також милом, миючими і знешкоджуючими засобами за встановленими нормами згідно заявкам підрозділів і умовам колективного договору.

13.2. Організує приймання, зберігання і облік засобів індивідуального захисту згідно з Інструкцією про порядок забезпечення працівників і службовців спецодягом, спецазуттям і іншими засобами індивідуального захисту.

13.3. Забезпечує роботу комісії по перевірці нових спецодягу та спецвзуття та їх списування після закінчення строку використання. Вчасно подає рекламації на неякісні спецодяг та спецвзуття.

13.4. Організує своєчасне прання, хімчистку і ремонт спецодягу.

13.5. Забезпечує навчання працівників відділу безпечним методам праці при вантажно-розвантажувальних роботах, складуванні, зберіганні та транспортуванні вантажів і матеріалів.

13.6. Несе відповідальність за невчасне забезпечення підприємства матеріалами та засобами, необхідними для дотримання безпечних умов праці.

14. ОБОВ'ЯЗКИ ЗАВІДУЮЧОГО МЕДИКО-САНІТАРНОЮ СЛУЖБОЮ ПІДПРИЄМСТВА

14.1 Щомісячно особистим обходом перевіряє санітарний стан приміщень І території підприємства. Інформує про результати керівника

14 2, Щоквартально Інформує керівника (власника) підприємства про стан захворюванності працівників І надає пропозиції по ліквідації факторів, які викликають зростання захворюванності.

14.3 Одержує від відділу кадрів екземпляр списку осіб, які підлягають періодичному медогляду, організує медогляд згідно з графіком, який розроблено на підприємстві.

144 Контролює проведення медогляду, якщо він проводиться в Інших медустановах за договором.

14.5. Подає в органи МІнздраву України заключний акт про результати періодичного медогляду працівників в поточному році.

15. ОБОВ'ЯЗКИ КЕРІВНИКА СТРУКТУРНОГО ПІДРОЗДІЛУ

ПІДПРИЄМСТВА (СТАНЦІЇ, ФІЛІЇ, ЦЕХУ, ДІЛЬНИЦІ,

ЛАБОРАТОРІЇ, ВІДДІЛУ, СЛУЖБИ ТОЩО)

Керівник зобов'язаний:

15.1. Знати основи законодавства України про охорону праці.

15.2 Знати перелік робіт з підвищеною небезпекою та робочих місць зі шкідливими умовами праці у підпорядкованому підрозділі.

15.3. Забезпечити права працівників на пільги та компенсації, гарантовані законодавством України і умовами колективного договору

15.4. Забезпечити відповідно з діючими нормативами безпечну організацію робочих місць за санітарно-гігієнічними вимогами в межах допустимих рівнів І концентрацій шкідливих факторів.

15.5. Визначити обов'язки з питань охорони праці для підлеглих керівників (заступники, начальники дільниць в цеху відділень зв"яз-ку змін, майстри тощо) Внести ці обов'язки в посадові Інструкції.

15.6 Забезпечити своєчасне навчання працівників безпечним методам І прийомам праці та перевірку їх знань Контролювати додержання працівниками правил охорони праці в обсязі виконуваної роботи з метою зменшення профілактики порушень І травмонебезпечних ситуацій шляхом систематичного обходу, Огляду робочих місць

15.7. Проводити з підлеглими працівниками заняття з питань охорони праці, проводити планові та позачергові Інструктажі з правил безпеки.

15.8. Забезпечити належне утримання виробничих і допоміжних приміщень, не допускати захаращенності робочих місць, ненормо-ваних проходів і проїздів, нерівностей І слизькості підлог виробничих приміщень і закріпленої теріторіі, порушень норм освітленості.

15.9. Зупиняти роботу машин і механізмів, дія яких небезпечна для життя і здоров'я працюючих, І доповідати про ие керівнику (власнику) підприємства.

15.10. Розробляти інструкції з охорони праці, своєчасно переглядати їх, забезпечувати інструкціями робочі місця.

15.11. Здійснювати виконання в установлені терміни приписів органів державного нагляду І служби охорони праці підприємства, заходів, передбачених актами перевірок, планами, а також наказами та вказівками керівника (власника) підприємства.