Для записування документів ДАРР використовують знімні електронні носії інформації, серти- фіковані згідно з ДСТУ 3413 та ДСТУ 3417.

  1. Електронний носій інформації має бути без механічних пошкоджень (подряпин, тріщин, сколів, перегинів тощо), забруднень (плям, відбитків пальців), наклейок. Електронний носій інфор­мації має бути без дефектів на робочій поверхні.

  2. Написи на оптичних дисках ЕД ДАРР потрібно виконувати спеціальними маркерами на неробочій поверхні.

  3. На кожному електронному носії інформації має бути етикетка, оформлена згідно з вимогами ДСТУ 33.114.

  4. Фізичний стан ПД ДАРР має відповідати вимогам ДСТУ ГОСТ 13.1.002 та ДСТУ 33.112.

  5. ПД ДАРР постачають для виготовлення документів страхового фонду на прозорих або непрозорих матеріалах (папері, картоні, кальці, восківці, лавсані тощо), призначених для фіксуван­ня абетково-цифрової та графічної інформації, у будь-який зазначений нижче спосіб:

  • рукописний (олівцем або тушшю);

  • електрографічний;

  • друкарський;

  • машинописний;

  • за допомогою друкарських та електрографічних пристроїв персональних електронно-обчис­лювальних машин.

  1. ПД ДАРР має бути без дефектів фізичного стану, що спричиняють втрату чи неодно­значне тлумачення інформації, наприклад:

  • відсутність частини аркуша документа внаслідок обривання;

  • надрив та потертість на згині;

  • Дірка;

  • прозора накладка на цифрах, літерах, елементах зображення;

  • зім’ятість, підчищення, забруднення від клею, мастил тощо;

  • велика кількість виправлень, що ускладнює читаність;

  • відсутність частини тексту чи зображення;

  • нерівно склеєні аркуші тощо.

  1. Дозволено у ПД ДАРР уміщувати окремі документи, фізичний стан яких має незначні відхили, що не спричиняють втрату їхньої інформації під час виготовляння документа СФД, та до­кументи, виконані на підоснові, яка є довідковою і не заважає розумінню його змісту.

  2. Двобічні документи ПД ДАРР має бути виконано на матеріалі достатньої щільності, яка унеможливлює відбивання тексту зворотного боку аркуша документа, що може створювати фон, який перевищує встановлений ДСТУ ГОСТ 13.1.002.

  3. Темплети, фотознімки й аплікації, використані під час виготовляння ПД ДАРР, має бути наклеєно на основу документа по всьому контуру. Забруднення від клею на поверхні документа не допустимо.

  4. ПД ДАРР постачають для виготовлення документів страхового фонду зброшурованою чи окремими документами.

ПД ДАРР рекомендовано брошурувати в комплект завтовшки не більше ніж 50 мм.

  1. Загальні вимоги до оформлення та графічного виконання документації

    1. Оформлення та графічне виконання документів ДАРР мають відповідати вимогам ДСТУ 33.112, ДСТУ 33.114 і цього стандарту.

    2. Документи формують у комплекти ДАРР на об’єкт або ДАРР на територію відповідно до загального змістовного навантаження документації.

    3. На кожному документі ДАРР має бути зазначено термін дії.

У ДАРР уміщують тільки чинні документи.

Примітка 1. Відповідно до терміну дії документа ДАРР підприємство, установа, організація, яка створює СФДАРР, ви­значає періодичність унесення змін до документів СФД.

Примітка 2. Уносять зміни до документів СФД згідно з ДСТУ 33.207 до закінчення терміну дії документів ДАРР.

  1. У комплекті документів ДАРР має бути титульний аркуш, зміст і наскрізна нумерація аркушів.

  2. Форму титульного аркуша ДАРР наведено в додатку В.

  3. Зміст і нумерацію аркушів ДАРР потрібно оформлювати згідно з вимогами ГОСТ 2.105.

  4. Порядок запису документів до змісту має відповідати 6.2.2.2.

  5. У змісті потрібно фіксувати повну назву та реквізити (номер або познаку документа, дату підписання) кожного документа ДАРР.

  6. Формати документів ДАРР як креслеників, так і документів, розроблених на топо­графічній основі, на основі топографічних планів та карт, планів-схем, мають відповідати ГОСТ 2.301.

  7. Текстові документи ДАРР постачають для виготовлення документів страхового фонду на аркушах форматів А4 та АЗ згідно з ГОСТ 2.301.

  8. Документи ПЛАС має бути оформлено відповідно до вимог ДНАОП 0.00-4.33.

  9. Організаційно-розпорядчі документи, уміщені в ДАРР, має бути оформлено згідно з ДСТУ 4163.

  10. Графічне виконання документів ДАРР має відповідати вимогам ДСТУ ГОСТ 13.1.002 та ГОСТ 2.004.

  11. Документи ДАРР, що їх постачають для виготовлення документів страхового фонду, має бути виконано в чорно-білих кольорах.

Дозволено у ДАРР уміщувати документи, виконані в інших кольорах, згідно з ДСТУ ISO 128-20.

  1. Оформлення та графічне виконання проектних для будівництва, виконавчих, техно­логічних та інших документів, уміщених у ДАРР, має відповідати вимогам нормативних документів на їхнє розроблення.

  2. Оформлення та графічне виконання текстових документів, уміщених у ДАРР, має відповідати вимогам ГОСТ 2.105 та ДСТУ 3008.

  3. Потрібно, щоб відбитком печатки чи штампа на документах не було затемнено текст, що ними засвідчують. Текст на відбитках печатки чи штампа та текст, на який їх поставлено, ма­ють бути чіткими, не розпливчастими.

  4. Потрібно, щоб тло топографічних карт і планів, топографічної основи карт, карт-схем, використаних під час розробляння документів ДАРР, не затемнювало умовні познаки, які стосують­ся проведення аварійно-рятувальних робіт.

  5. Дозволено у ДАРР уміщувати:

  • документи, розроблені на основі ксерокопій та сканованих копій топографічних карт і планів, топографічної основи карт, карт-схем за умови чіткості та читаності нанесених по всьому полю документа умовних познак, які стосуються проведення аварійно-рятувальних робіт;

  • окремі документи чи документи з фрагментами, що мають інформацію довідкового харак­теру, часткова втрата якої під час виготовляння документів СФД не впливає на розуміння змісту документа.

    1. Щодо умовних літерних познак, зображень та знаків, використаних у документах ДАРР, мають бути пояснення, якщо їх не встановлено чинними нормативними документами.

    2. Шрифт тексту в документах ДАРР має бути чіткої конфігурації, незабрудненим і для текстових друкованих документів — однаковим по всьому документу.

    3. ПД ДАРР, які відповідають вимогам 6.2.2.1 — 6.2.2.21, перетворюють в електронну форму у форматах електронних документів, визначених ДСТУ 33.114.

    4. В ЕД ДАРР має бути електронний цифровий підпис й аркуш посвідчення (АП) згідно з ДСТУ 33.114.

    5. На ЕД ДАРР оформлюють атрибути пошуку й ідентифікації згідно з ДСТУ 33.114.

    6. Якість ДАРР, підготовленої для виготовлення документів страхового фонду, засвідчу­ють актом про відповідність ДАРР вимогам нормативних документів комплексу «Страховий фонд документації» (акт).

    7. Форму акта про відповідність комплекту ДАРР вимогам до виготовлення документів страхового фонду на електронних носіях інформації та мікрографічній плівці наведено в додатку Г.

  1. Загальні вимоги до відправлення документації

    1. Документи ДАРР перед відправленням підлягають комплектуванню за видом носія інформації.

    2. Відправляють ПД ДАРР для виготовлення документів страхового фонду згідно з ДСТУ 33.112.

    3. Відправляють ЕД ДАРР для виготовлення документів страхового фонду згідно з ДСТУ 33.114.

    4. Кожний аркуш ПД ДАРР перед відправленням потрібно згорнути згідно з ГОСТ 2.501.

    5. Документи ДАРР пересилають однією чи кількома посилками в тарі, виготовленій згідно з ГОСТ 27840. Потрібно, щоб маса однієї посилки не перевищувала норм, установлених норма­тивними документами в системі зв’язку.

    6. Вид пакования посилки має забезпечувати збережуваність вкладнів від пошкодження під час вантажно-розвантажувальних робіт і транспортування, а також запобігати вільному доступу до документів.

    7. Пакувальний матеріал має щільно обтягувати партію документів та не мати пошкоджень.

    8. Обв’язувальний матеріал має міцно скріплювати та щільно обтягувати паковання.

    9. На накривку посилки потрібно наносити транспортне марковання (маніпуляційні знаки щодо способів поводження з посилкою під час її транспортування та зберігання чи застережні на­писи) й адреси одержувача та відправника.

    10. Кожну партію документів відправляють із супровідним листом, оформленим згідно з ДСТУ 4163, комплектувальними документами, актом, відомістю електронних документів та АП.

АП оформлюють до кожної партії ЕД ДАРР або кожного комплекту ЕД ДАРР згідно з ДСТУ 33.114.

Відомість електронних документів оформлюють у разі, якщо ДАРР записано на кількох елек­тронних носіях інформації.

  1. У разі відправлення ДАРР однією партією в посилку вкладають такі документи:

  • один комплект документів, ВК ДАРР, акт, АП (для ЕД ДАРР) і супровідний лист;

  • кілька комплектів документів на різні об’єкти та території, ВК ДАРР, акти й АП (для ЕД ДАРР) до кожного комплекту ДАРР і супровідний лист.

  1. У разі відправлення одного комплекту ДАРР кількома партіями в посилки вкладають такі документи:

  • у першу посилку — першу партію документів комплекту, ВК ДАРР, СП ДАРР та АП (для ЕД ДАРР) на першу партію документів комплекту, акт і супровідний лист про надсилання першої партії документів;

  • у наступні посилки — наступну партію комплекту документів, СП ДАРР та АП (для ЕД ДАРР) на наступну партію документів комплекту, супровідний лист про надсилання наступної партії документів.

Примітка 1. Розподіляти аркуші одного документа між партіями не дозволено.

Примітка 2. ЕД ДАРР, записані на кількох електронних носіях інформації, надсилають із відомістю електронних носіїв інформації, яку вкладають у першу посилку, у наступні посилки вкладають копію цього документа.

  1. У разі відправлення ДАРР кількома посилками на накривці транспортної тари кожної посилки поза межами поля, призначеного для службових познак, потрібно зазначати:

  • дату й індекс листа, з яким відправляють посилки;

  • номер посилки та через дріб — кількість посилок, що надсилають.

Примітка. Першій посилці надають номер 1/K, де K — це кількість посилок із ДАРР, які надсилають для виготовлення документів страхового фонду одночасно.

  1. ПД ДАРР потрібно запаковувати в поліетиленові пакети та вкладати в посилки відпо­відно до їхнього запису у ВК ДАРР і СП ДАРР.

  2. У разі надсилання ЕД ДАРР потрібно дотримувати такі правила:

  • кожний електронний носій інформації має бути в захисному заводському пакованні;

  • електронний носій інформації в захисному заводському пакованні для захисту від вологи поміщають у поліетиленовий пакет, який для герметичності запаюють;

  • герметично запаковані електронні носії інформації встановлюють у транспортну тару у вер­тикальному положенні та кожен із них відокремлюють картонною прокладкою для унеможливлення їхнього переміщення під час транспортування.

Примітка. Транспортною тарою для ЕД ДАРР, крім тари, зазначеної у 6.3.5, може бути тара підприємства-виробника елек­тронних носіїв інформації та/чи картонні коробки.

    1. На накривку транспортної тари наносять інформацію згідно з 6.3.9 та 6.3.13.

    2. Постачальник документів має вчасно вносити зміни до документів ДАРР та подавати їх до підприємства СФД.

  1. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО КОМПЛЕКТУВАЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ

    1. Загальні вимоги до оформлення

      1. ДАРР постачають для виготовлення документів страхового фонду разом із комплекту­вальними документами.

      2. Комплектувальними документами для ДАРР є:

  • ВК ДАРР на об’єкт;

  • ВК ДАРР на територію;

  • СП ДАРР

  1. До кожного комплекту ДАРР потрібно розробити окрему ВК ДАРР.

  2. У ВК ДАРР на об’єкт уміщують документи, потрібні для використання під час ліквідування надзвичайних ситуацій на будівлях, спорудах, інженерних мережах, виробництві, технологічних одиницях і територіях, означених межами землевідводу, підприємства (чи організації, установи).

  3. У ВК ДАРР на територію вміщують документи, потрібні для використання під час ліквіду­вання надзвичайних ситуацій на території, яка є одиницею адміністративно-територіального уст­рою України.

Примітка. Одиниця адміністративно-територіального устрою України — це Автономна Республіка Крим, область, район, місто, район у місті, селище міського типу, сільрада, селище, село згідно з ДК 014.

  1. Комплектувальні документи виготовляють на кальці чи білому папері із застосуванням друкувальних чи електрографічних пристроїв.

  2. Графічне виконання комплектувальних документів має відповідати вимогам ДСТУ ГОСТ 13.1.002.

  3. ВК ДАРР та СП ДАРР виконують на аркушах формату АЗ чи А4 згідно з ГОСТ 2.301. Оформлюють текстову частину комплектувальних документів згідно з ГОСТ 2.105.

  4. Комплектувальні документи розроблюють у двох примірниках та виконують їхній запис на електронний носій інформації.

Записують ВК ДАРР і СП ДАРР на електронні носії інформації згідно з вимогами ДСТУ 33.114.

  1. На документи, які мають гриф обмеження доступу, складають окрему ВК ДАРР.

  2. Відомості комплекту надають познаку, яку складають з абревіатури ВК ДАРР і цифро­вих кодів, зазначених після абревіатури через дефіс.