1. сигнал реверсу (замкнення) (reverse signal)

Сигнал або сповіщення, які формує сповіщувач для того, щоб показати, що подія проникнення вже відсутня, як наприклад зміна стану чи скасування сигналу або сповіщення про проникнення

  1. подія проникнення (intrusion event)

Порушення режиму роботи, що вказує на наявність небезпеки

  1. низька напруга електроживлення (low supply voltage)

Рівень напруги електроживлення, нижче якого функціювання сповіщувача не може бути га­рантовано

  1. магніти для випробування впливу магнітного поля (interference test magnets)

Магніти, що використовують для контролювання стану працездатності сповіщувача за на­явності зовнішнього магнітного поля, один з яких має бути ідентичним відповідному магніту, що постачають зі сповіщувачем

  1. зовнішнє магнітне поле (external magnetic field)

Навмисно створене магнітне поле, що створюється не відповідним магнітом, а іншим дже­релом, наприклад магнітом протидії

  1. стійкість (immunity)

Характеристика сповіщувача, за якої дозволено лише обмежене скорочення функційних вимог сто­совно здійснення виявлення за наявності одного з магнітів для випробування впливу магнітного поля.

  1. Скорочення

У цьому стандарті вжито скорочення, зазначені в EN 50131-1, а також такі:

EMC — електромагнітна сумісність (EMC ElectroMagnetic Compatibility)

ОВЗВ — основне випробування здатності виявлення (BTD Basic Test of Detection capability).

  1. ФУНКЦІЙНІ ВИМОГИ

    1. Події

Сповіщувач повинен обробляти події відповідно до таблиці 1 та розділу 4.

Таблиця 1 — Події, що обробляються відповідно до класифікації безпеки

Подія

Клас

1

2

3

4

Перевищення відстані для розмикання контактів

Об

Об

Об

Об

Внутрішня відстань для замикання контактів

Об

Об

Об

Об

Дистанційне увімкнення індикації виявлення3'

НОб

НОб

Об

Об

Вплив магнітного поля

НОб

НОб

Об

Об

Стійкість до втручання до внутрішньої частини сповіщувача

НОб

Об

Об

Об

Виявлення втручання до внутрішньої частини сповіщувача

НОбь>

Обс)

о сп о

Обс)



Кінець таблиці 1

Подія

Клас

1

2

3

4

Цілісність внутрішніх з'єднань

Об

Об

Об

Об

Видалення з поверхні встановлення^

НОб

Об

Об

Об

Низька напруга електроживлення®1

НОб

НОб

Об

Об

Загальна втрата зовнішнього електроживлення’1

Об

Об

Об

Об

Узгоджені кодовані пари31

НОб

НОб

НОб

Об

Об — обов’язково.

НОб — необов’язково.

а) Вимагається тільки за наявності індикатора виявлення.

ь> Формування сигналу про втручання в разі відкриття звичайними засобами не вимагається.

с) Не вимагається в разі герметизованих контактів.

d> Обов'язково для безпроводових сповіщувачів класів 2, 3 і 4; обов'язково для всіх типів сповіщувачів зовнішнього встановлення класу 4.

е> Див. 4.6.7.

° Див. 4.6.6.

s) Кодування пар повинне мати не менше ніж 8 відмінностей.



  1. Сигнали або сповіщення

Реагування на сигнали або сповіщення, сформовані сповіщувачем, визначається системою охоронної сигналізації. Сповіщувач має формувати сигнали або сповіщення відповідно до таблиці 2, базуючись на подіях відповідно до таблиці 1. Сигнали або сповіщення мають формуватися протягом 10 с після виникнення події. Сповіщувач має відреагувати на події, що визначені необов’язковими відпо­відно до таблиці 1, як обов’язкові відповідно до таблиці 2.

Таблиця 2 — Формування сигналів або сповіщень

Подія

Сигнали або сповіщення

Проникнення

Втручання

Несправність

Перевищення відстані розмикання контактів

Об

НД

НД

Внутрішня відстань замикання контактів

нд

нд

нд

Вплив магнітного поля для класу За)

НОб

НОб

НОб

Вплив магнітного поля для класу 4Ь>

Об

НОб

Об

Виявлення втручання до внутрішньої частини сповіщувача

НД

Об

нд

Видалення з поверхні встановлення

нд

Об

нд

Низька напруга електроживлення®1

НОб

НОб

Об

Загальна втрата зовнішнього електроживлення®11

Об

НОб

НОб

Об — обов’язково.

НОб — необов'язково.

НД — не дозволено.

а> Вимагається тільки в разі, коли відстані наближення та віддалення більше ніж удвічі перевищують відстані, визна­чені виробником (згідно з 6.6.4); принаймні один з цих сигналів або сповіщень (проникнення або/та втручання або/та несправність) має бути сформованим.

ь> Вимагається тільки в разі, коли відстані наближення та віддалення більше ніж удвічі перевищують відстані, визна­чені виробником (згідно з 6.6.4); будь-який із сигналів або сповіщень про проникнення та несправність, або інші незалежні сигнали або сповіщення, мають формуватися.

с> Див. 4.6.7.

d| Див. 4.6.6.

  1. Виявлення

    1. Здійснення виявлення

      1. Загальні вимоги

Експлуатаційні характеристики сповіщувача має бути перевірено відповідно до рекомендацій виробника стосовно осей координат руху відповідно до додатка D.

Виробник повинен зрозуміло в документації на продукцію вказати будь-які обмеження, що стосуються монтування, наприклад недопустиму зону між поверхнею сповіщувача й мінімальною відстанню замикання контактів.

  1. Відстань віддалення/розмикання контактів

Сповіщувач має формувати сигнал або сповіщення про проникнення за заданої максимальної відстані(-ей), вказаної(-их) виробником. Цю відстань має бути визначено для всіх функційних осей координат. Якщо сповіщувач призначений для встановлення на феромагнітних поверхнях або всередині феромагнітного матеріалу, також має бути вказано відстань віддалення/розмикання контактів для всіх функційних осей координат, коли сповіщувач установлюють із використанням матеріалу відповідно до додатка Е.

  1. Відстань наближення/замикання контактів

Сповіщувач має формувати сигнал або сповіщення реверсу за заданої мінімальної відстані(-ей), вказаної(-их) виробником. Цю відстань потрібно визначити для всіх функційних осей координат. Якщо сповіщувач призначено для встановлення на феромагнітних поверхнях або всередині фе­ромагнітного матеріалу, також має бути вказано відстань наближення/замикання контактів для всіх функційних осей координат, коли сповіщувач установлюють із використанням матеріалу відповідно до додатка Е.

  1. Індикація виявлення

За наявності індикатора виявлення, який вказує, коли формується сигнал або сповіщення про проникнення, цей індикатор має вмикатися та вимикатися дистанційно.

Засоби регулювання для увімкнення чи вимкнення цієї індикації локально у внутрішній частині спо­віщувача мають бути доступними тільки у разі, коли сповіщувач відкривається звичайними засобами.

Сповіщувачі класів 3 та 4 мають отримувати команди увімкнення та вимкнення індикації з при­ладу приймально-контрольного за наявності такого індикатора.

  1. Вимоги до функціювання

    1. Інтервали часу між сигналами або сповіщеннями про проникнення

Сповіщувачі з проводовими каналами зв’язку можуть формувати сигнал або сповіщення про проникнення не більше ніж за 15 с після закінчення попереднього сигналу або сповіщення про проникнення.

Сповіщувачі з безпроводовими каналами зв’язку повинні мати можливість формувати сигнал або сповіщення про проникнення після закінчення попереднього сигналу або сповіщення про проникнення протягом часу:

Клас 1 300 с

Клас 2 180 с

Клас З ЗО с

Клас 4 15 с.

  1. Увімкнення затримок

Коли сповіщувач потребує підімкнення до зовнішнього або внутрішнього джерела електро­живлення згідно з 4.6, він має відповідати всім функційним вимогам не пізніше ніж через 180 с після отримання від джерела електроживлення своєї номінальної напруги.

  1. Сигнали про несправний стан

Сповіщувач має формувати сигнал або сповіщення про несправність відповідно до технічних вимог виробника та вимог відповідно до таблиці 2 за наявності несправного стану відповідно до таб­лиці 1 або в результаті проведення внутрішньої власної перевірки, якщо цю функцію передбачено.

  1. Безпека від втручання

    1. Вимоги до безпеки від втручання

Усі виводи підімкнення, механічні Й електронні засоби регулювання мають знаходитися все­редині корпусу сповіщувача.

Вимоги до безпеки від втручання для кожного класу сповіщувачів указані відповідно до таблиці 1.

  1. Виявлення втручання до внутрішньої частини сповіщувача крізь корпус і наявні отвори

Наявні отвори не мають давати змоги втручатися у функціювання сповіщувача в разі засто­сування звичайних наявних інструментів. Не має бути жодних пошкоджень, що можуть завадити нормальному функціюванню сповіщувача.

Якщо є можливість отримати доступ до внутрішньої частини сповіщувача, то необхідно ви­користовувати відповідні інструменти для відкриття. Для сповіщувачів класів 2, 3 та 4 корпуси, що надають доступ до компонентів системи, який може негативно вплинути на функціювання спо­віщувача, має бути оснащено пристроєм безпеки від втручання, який формуватиме сигнали або сповіщення відповідно до таблиці 2. Отримання такого доступу має бути неможливим без формуван­ня сигналу або сповіщення про втручання або спричинення візуальних пошкоджень. Герметизовані контакти не потребують пристроїв безпеки від втручання до внутрішньої частини сповіщувача.

  1. Виявлення видалення сповіщувача з поверхні встановлення

Пристрій безпеки від втручання має бути встановлено для того, щоб формувати сигнал або сповіщення про втручання відповідно до таблиці 2 в разі видалення сповіщувача з поверхні вста­новлення. Функціюванню пристрою не мають перешкоджати зовнішні засоби. Пристрій має бути приведено в дію до отримання доступу.

  1. Вплив магнітного поля

Коли сповіщувач установлено відповідно до інструкцій виробника та підлягає впливу зовнішнього магнітного поля, що створюється магнітом для випробувань впливу магнітного поля відповідно до до­датка А, який прикладають до зовнішньої поверхні сповіщувача відповідно до додатка F, сповіщувач має: а) бути стійким до впливу магнітів для випробування впливу магнітного поля та продовжу­вати функціювати у звичайному режимі, в цьому разі відстані замикання/розмикання контактів не мають перевищувати вдвічі відстані згідно з 4.3.1,

або

Ь) сформувати сигнал або сповіщення про проникнення та/або втручання, та/або інший не­залежний сигнал, або сповіщення відповідно до таблиці 2 у разі, коли відстані замикання/розми­кання контактів удвічі перевищують відстані згідно з 4.3.1. Ці сигнали або сповіщення можуть фор­муватися або за прикладання магніту для випробування впливу магнітного поля, або коли відповідний магніт повертається в своє вихідне положення встановлення.

Примітка. Сигнали або сповіщення, що формуються сповіщувачами класу 4, має бути використано системою охорон­ної сигналізації для повної ідентифікації спроб перешкоджання роботі сповіщувача внаслідок впливу магнітного поля.

  1. Узгоджені кодовані пари

Сповіщувач класу 4 має складатися з узгодженої пари перемикального елемента та відповід­ного магніту. Засоби узгодження повинні мати не менше ніж 8 відмінностей. Неможливим має бути визначення ідентичності окремої пари візуальним оглядом сповіщувача.