Проводять вказане регулювання комбінації навушників і захисної каски і вимірюють зусилля, прикладене через ущільнювальні прокладки до пластин, які їх підтримують, за методом, що не дає змоги визначити зусилля притиску у разі помітних змін відстані між пластинами. Також вимірюють площу контактування однієї з ущільнювальних прокладок із пластиною.

Необхідність застосовування методу полягає в тому, що зусилля, яке створюється притискальним пристроєм, може бути нерівномірно розподілене по поверхні ущільнювальної прокладки і площа фактичного контактування може бути менша за площу поверхні прокладки. Ця вимога відкидає використовування спеціального обладнання або пристосовань для корпусів окремо або просте їх притискання до поверхні пластини руками.

  1. Апаратура

    1. Монтажний пристрій — схему прикладу наведено на рисунку 4. Пристрій вимірює зусилля притискання електронним пристроєм.

імітатор вушних раковин не використовують для цих випробовувань.

    1. Маркувальний засіб, наприклад, розбавлена літографська фарба, білий вазелін (петролатум) або емульсійна фарба.

    2. Засоби вимірювання площі контактування, наприклад, планіметр.

    3. Адаптер для непласких ущільнювальних прокладок. Для навушників з непласкими ущільнювальними прокладками виробник повинен постачати придатний адаптер, який приєднують до монтажного пристрою.

  1. Процедура випробовувань

Примітка. Для комбінацій навушників і захисної каски без засобів регулювання зусилля притиску рекомендовано виконувати це випробовування одночасно з вимірюванням зусилля еквівалента притискального пристрою, як це описано в 7.4.

Обидва випробовування виконують за відсутності в касці внутрішньої оснастки.

  1. Відрегулюйте обидві пластини так, щоб вони були паралельні і відстань їх зовнішніх поверхонь відповідала випробовувальній ширині, вказаній у таблиці 3.

  2. Прикріпіть аркуш паперу розміром більшим за поверхню ущільнювальної прокладки до зовнішньої поверхні однієї з пластин.

  3. Покрийте одну з ущільнювальних прокладок маркувальним засобом.

  4. Установіть навушники і притискачі в положення регулювання, відмічене в 7.2.3.6.

  5. Розмістіть комбінацію навушників і захисної каски на монтажному пристрої так, щоб центри отворів в ущільнювальних прокладках співпали з монтажними отворами в пластинах для імітаторів вушних раковин (див. рисунок 4).

Упевніться, що жодна із частин комбінації навушників і захисної каски не контактує з будь-якою частиною монтажного пристрою так, щоб впливати на вимірювання зусилля.

Примітка. Деякі конструкції касок можуть вимагати додаткових засобів для запобігання відхиленню касок.

    1. Якщо комбінація навушників і захисної каски містить засоби регулювання зусилля еквівалента притискального пристрою, установіть зусилля в максимальне положення або 14 Н, якщо максимальне зусилля більше. У випадку, якщо через конструкцію притискального механізму зусилля 14 Н не може бути встановлено, застосуйте максимально можливе зусилля, що не перевищує 14 Н.

    2. Знімайте показники з індикатора сили протягом (120 ± 5) с після першого відпускання притискачів в 7.5.3.4, потім зніміть комбінацію навушників і захисної каски з монтажного пристрою.

    3. Зніміть аркуш паперу з монтажного пристрою і виміряйте площу зображення контактної поверхні ущільнювальних прокладок. У разі потреби окресліть зображення олівцем. Виміряйте площу контакту ущільнювальної прокладки. Долучіть до площі будь-які прогалини всередині контактної поверхні.

    4. Розрахуйте тиск ущільнювальної прокладки у паскалях.

    5. За наявності моделей з різними діапазонами розмірів повторіть випробовування з іншими відповідними ви пробовувальними ширинами і висотами, кожне після періоду не менше 4 год.

  1. Звіт про випробовування

Занесіть до звіту тиск ущільнювальної прокладки у паскалях.

  1. Ударна міцність до пошкодження у разі упадення

    1. Принцип

Комбінації навушників і захисної каски дають змогу впасти на сталеву плиту з визначеної висоти.

  1. Апаратура

    1. Гладка сталева плита товщиною не менше 1см. Придатний розмір — 50смх50см.

    2. Біфілярна підвіска з ефективною довжиною 1,0м і підвісними проводами з відстанню між ними, що приблизно дорівнює довжині каски (див. рисунок 5).

  2. Процедура випробовування

    1. Прикріпіть сталеву плиту до вертикальної стіни і змонтуйте біфілярну підвіску як це показано на рисунку 5.

    2. Установіть навушники в позицію використовування і довжину звукоізолювальних корпусів з притискачами в максимальне положення.

    3. Закріпіть біфілярну підвіску за нижню і верхню крайню точку корпусу каски, регулюючи площину симетрії підвішеної комбінації навушників і захисної каски паралельно до сталевої плити. Підвісьте комбінацію так, щоб каска була перевернута і в горизонтальному положенні так, щоб нижня точка гребеня каски була на відстані (1000 ± 10)мм від лінії підвішування.

Див. рисунок 5.

  1. Підніміть комбінацію навушників і захисної каски так, щоб біфілярна підвіска була натягнутою і лежала в горизонтальній площині.

  2. Дайте змогу комбінації навушників і захисної каски впасти один раз на плиту і зафіксуйте наявність тріщин у будь-якій частині (окрім ущільнювальних прокладок) або відокремлення частин.

Примітка. У випадку відокремлення будь-якої частини комбінацію навушників і захисної каски збирають знову і продовжують випробовування за схемою, забезпечивши у цьому випадку, щоб правильне складання виконувалося без допомоги інструментів або змінних частин.

  1. Звіт про випробовування

Занесіть до звіту інформацію про наявність тріщин у будь-якій частині комбінації навушників і захисної каски або відокремлень.

Рисунок 5 - Випробовування ударної міцності до пошкоджень у разі упадення комбінації навушників і

захисної каски

  1. Стійкість до низьких температур (необов'язкове випробовування)

    1. Принцип

Комбінацію навушників із захисною каскою витримують за температури мінус 20°С і дають змогу їй впасти з визначеної висоти на сталеву плиту.

  1. Апаратура

    1. Холодильна камера, здатна підтримувати постійну температуру (- 20 ± 3)°С

    2. Гладка сталева плита товщиною не менше 1см. Придатний розмір — 50см х 50см.

    3. Біфілярна підвіска з ефективною довжиною 1,0м і підвісними проводами з відстанню між ними, що приблизна дорівнює довжині каски (див. рисунок 5).

  2. Процедура випробовування

    1. Прикріпіть сталеву плиту до вертикальної стіни і змонтуйте біфілярну підвіску, як це показано на рисунку 5.

    2. Установіть навушники в положення використання і довжину звукоізолювапьних корпусів із притискачами в максимальне положення.

    3. Витримайте комбінацію навушників із захисною каскою в холодильній камері протягом 4 год.

    4. Вилучіть комбінацію навушників із захисною каскою з холодильної камери і в межах 10с виконайте 7.7.3.5 — 7.7.3.7.

    5. Закріпіть біфілярну підвіску за нижню і верхню крайню точку корпусу каски, регулюючи площину симетрії підвішеної комбінації навушників і захисної каски паралельно до сталевої плити. Підвісьте комбінацію так, щоб каска була перевернутою і в горизонтальному, щоб нижня точка гребеня каски розташовувалася на відстані (1000 ± 10)мм від лінії підвішування.

Див. рисунок 5.

  1. Підніміть комбінацію навушників і захисної каски так, щоб біфілярна підвіска була натягнута і лежала в горизонтальній площині.

  2. Дайте змогу комбінації навушників і захисної каски впасти один раз на плиту і зафіксуйте наявність тріщин у будь-якій частині комбінації (окрім ущільнювальних прокладок) або відокремлення частин.

Примітка. У випадку відокремлення будь-якої частини комбінацію навушників і захисної каски збирають знову і продовжують випробовування по схемі, забезпечивши у цьому разі, щоб правильне складання виконувалося без допомоги інструментів або змінних частин.

  1. Звіт про випробовування

Занесіть до звіту інформацію про наявність тріщин у будь-якій частині комбінації навушників і захисної каски або відокремлень.

  1. Гнучкість притискача

Випробовування проводять із комбінаціями навушників і захисної каски, які не містять положення очікування. Для тих моделей, що містять положення очікування, випробовують відповідно до 7.9.

  1. Принцип

Комбінацію навушників і захисної каски встановлюють на відповідне регулювання і притискачі вигинаються до стандартної протяжності визначену кількість разів.

  1. Апаратура

Згинальний пристрій, що забезпечує відносний синусоїдальний рух між двома паралельними пластинами, які підтримують корпуси навушників — схему прикладу наведено на рисунку 6.

  1. Процедура випробовування

    1. Установіть регулювання корпусів і притискального пристрою в середнє положення діапазону регулювання. Якщо можливе ненавмисне змінення регулювання корпусів і притискального пристрою, положення зафіксуйте, наприклад, липкою стрічкою. Такі засоби не повинні впливати на нормальну рухомість звукоізолювапьних корпусів на притискальному пристрої.

    2. Установіть комбінацію навушників і захисної каски на устаткування і надійно прикріпіть корпуси до пластин за допомогою, наприклад, еластичних стрічок.

Примітка. Може виникнути необхідність в підтримуванні корпусу каски.

  1. Установіть мінімальну відстань між пластинами так, щоб вона відповідала відстані між ущільнювальними прокладками навушників у вільному стані або на 25мм, якщо ця відстань більша.

  2. Установіть максимальну відстань між пластинами (200 ± 5)мм.

  3. Виконайте послідовну зміну мінімальної і максимальної відстаней протягом 1000 циклів зі швидкістю 10—12 циклів/хв.

Упевніться, що протягом випробовування жодна частина еківівалента притискального пристрою не торкається будь-якого предмета, що може вплинути на механічну дію.

  1. Випробовування міцності механізму положення очікування

    1. Принцип

Комбінацію навушників і захисної каски з вмонтованим положенням очікування встановлюють на відповідне регулювання і механізм положення очікування піддають дії визначену кількість разів.

  1. Апаратура

Згинальний пристрій, що забезпечує відносний синусоїдальний рух між двома паралельними пластинами, які підтримують корпуси навушників — схему прикладу наведено на рисунку 6.



Примітка. Дві пластини урухомлюють так, щоб піддати притискачі діапазону рухів комбінації навушників із захисною випробовувальною каскою.

Рисунок 6 - Схема прикладу згинального пристрою

  1. Процедура випробовування

    1. Установіть регулювання корпусів і притискального пристрою в середнє положення діапазону регулювання. Якщо можлива ненавмисна зміна регулювання корпусів і притискального пристрою положення зафіксуйте, наприклад, липкою стрічкою. Такі засоби не повинні впливати на нормальну рухомість звукоізолювальних корпусів на притискальному пристрої.

  1. Установіть комбінацію навушників і захисної каски на устатковання і надійно закріпіть корпуси до пластин за допомогою, наприклад, еластичних стрічок.

Примітка. Може виникнути необхідність у підтримуванні корпусу каски.

  1. Установіть мінімальну відстань між пластинами так, щоб вона відповідала відстані між ущільнювальними прокладками навушників у вільному стані або на 25мм, якщо ця відстань більша.

  2. Установіть максимальну відстань, що відповідає відстані увімкнення положення готовності.

  3. Виконайте послідовну зміну мінімальної і максимальної відстаней протягом 1000 циклів зі швидкістю 4—6 циклів/хв.

Упевніться, що протягом випробовування жодна частина еківівалента притискального пристрою не торкається будь-якого предмета, що може вплинути на механічну дію.

7.9.4 Звіт про випробовування

Зафіксуйте і занесіть до звіту будь-які зміни чи пошкодження навушників або притискачів після проведення 1000 циклів.

  1. Занурювання у воду

    1. Принцип

Після вилучення усіх змінних складових частин навушники, притискачі і захисну каску витримують у воді.

  1. Апаратура

    1. Ванна з водою, здатна підтримувати постійну температуру води (50 ± 2)°С.

    2. Засоби підтримування комбінації навушників із захисною каскою нижче поверхні води.

  2. Процедура випробовування

Після вилучення звукоізолювальних корпусів (за можливості) або ущільнювальних прокладок, частини навушників, що залишилися, і притискачі, установлені в середнє положення діапазону регулювання і в положенні (використовування, очікування, паркування), як після постачання від виробника, занурюють у ванну з водою на (24 ± 1) год. У випадку, якщо корпуси неземні, ущільнювальні прокладки та звукопоглиначі нез'ємні та змінні, то прокладки і звукопоглиначі повинні бути захищені від води під час випробовування.

  1. Занурювання у воду навантаженої комбінації (необов'язкове випробовування)

    1. Принцип