на ділянках доріг, які розташовані паралельно залізничним коліям, болотам, водним потокам, ярам та гірським ущелинам, на відстані від 35 м до 50 м від краю проїзної частини — через кожні 25 м;

на підходах до дорожніх огороджень першої групи — по три стовпчики з обох боків, які встановлюють на відстані 10 м один від одного;

біля водопропускних труб — по одному стовпчику з кожного боку дороги вздовж осі труби.

  1. Напрямні стовпчики повинні установлюватись на узбіччі на відстані 0,35 м від брівки земляного полотна, а відстань від краю проїзної частини до стовпчика повинна становити не менш ніж 0,7о м.

  2. Тумби із штучним освітленням або світлоповертальною по­верхнею повинні установлюватись у населених пунктах на початку розділювальної смуги, а також на піднятих острівцях безпеки та напрямних острівцях. .

Тумби допускається не установлювати за наявності на зазна­чених елементах дорожніх знаків з внутрішнім освітленням аоо світлофорів.

  1. Вимоги безпеки дорожнього руху

    1. Застосування дорожніх огороджень і напрямних пристроїв повинно поліпшувати орієнтацію учасників дорожнього руху, особливо в умовах недостатньої видимості і у темну пору доби.

    2. У разі проведення відновлення огородження не повинна ут­ворюватись небезпека для руху транспортного потоку. .

    3. Огородження повинні знаходитись у належному експлуата­ційному стані. На них повинні бути відсутні елементи, що різко виступають, та розриви. Початок і кінець огороджень повинен бути закруглений убік від проїзної частини або плавно спрямований до рівня узбіччя, тротуару чи розділювальної смуги.

    4. Очищення і фарбування огороджень слід виконувати за не­обхідністю, але не рідше одного разу на рік. Огляд огороджень повинен провадитись не рідше одного разу на місяць. Пошкоджені елементи огороджень слід відновлювати не пізніше ніж через 24 години після їх виявлення.

    5. Дорожні огородження та напрямні стовпчики повинні бути обладнані світлоповертальними елементами, відповідно до ДСТУ 2587.

Конструкція напрямних стовпчиків та тумб повинна бути розрахована на їх руйнування у разі наїзду транспортного засобу без завдання йому значних пошкоджень.ДОДАТОК 1

Обов’язковий
























І — проїзна частина; 2 — кра­йова зміцнювальна смуга; 3 — ши­рина розділювальної смуги; 4 — роз­рахунковий поздовжній прогин огородження; 5 — перешкода; 6 — бар’єрне двобічне металеве огоро­дження; 7 —двобічне залізобетонне огородження парапетного типу; 8 — бар’єрне однобічне металеве огород­ження

Кресл. 1

  1. — проїзна частина; 2 — крайова зміц­нювальна смуга; 3 — бар'єрне однобічне ме­талеве огородження; 4 — парапетне однобіч­не огородження

Кресл.

2









— перешкода


1 — пппТяна частина: 2 — крайова зміцнювальна смуга: З

Кресл.

ЗДОДАТОК 2 Обов’язковий


Креол. 5






















ІНФОРМАЦІЙНІ ДАНІ

  1. РОЗРОБЛЕНО Науково-дослідним центром безпеки дорожнього руху Міністерства внутрішніх справ України

РОЗРОБНИКИ: Б. Л. Раціборинський, к. ек. н.; 3. Д. Дерех (керівник теми); В. О. Баклаєв; П. М. Бойко; Ю. Є. Заворицький; О. А. Охріменко

ВНЕСЕНО Міністерством внутрішніх справ України

  1. ЗАТВЕРДЖЕНО І ВВЕДЕНО В ДІЮ наказом Держстандарту України № 215 від 25 серпня 1994 р.

  2. ВВЕДЕНО ВПЕРШЕ

  3. НОРМАТИВНО-ТЕХНІЧНІ ДОКУМЕНТИ, на які є посилання

Позначення НТД, на який є посилання Номер пункту

ДСТУ 2587-94 4.5

• ДСТУ 2734-94 Вступна частина

ГОСТ 26804-86 2.3

Типовые проектные решения 3503.1-89, 2.3

ГПИ, «Союздорпроект», 1989 г.

РСТ УРСР 1966-86 Вступна частина

ТУ 14-2-341-78 ” • 2.3

ДСТУ
2735-94

УДК 656.11.054/056.004.14.006.354

Группа Д08

ГОСУДАРСТВЕННЫЙ СТАНДАРТ УКРАИНЫ

ОГРАЖДЕНИЯ ДОРОЖНЫЕ

И НАПРАВЛЯЮЩИЕ УСТРОЙСТВА Правила использования.

Требования безопасности дорожного движения

ОГОРОДЖЕННЯ ДОРОЖНІ І НАПРЯМНІ ПРИСТРОЇ Правила використання.

Вимоги безпеки дорожнього руху

ROADS BARRIES AND GUIDING ARRANGEMENTS Rules of using.

The requirrements of traffic safety

Дата введения 01.01.95

Настоящий стандарт распространяется на стационарные дорожные ограждения (кроме тросовых) и направляющие устройства, которые размещаются для обеспечения безопасности дорожного движения на улицах, дорогах и железнодорожных переездах и устанавливает пра­вила использования этих средств на всех опасных участках дорог улично-дорожной сети.

Требования к защитным средствам тросового типа представлены в ДСТУ 2734.

Правила применения переносных дорожных ограждений представ­лены в РСТ УССР 1966.

Стандарт соответствует требованиям Конвенции о дорожных зна­ках и сигналах (Вена, 1968 г.) и Европейскому соглашению, допол­няющему эту Конвенцию (Женева, 1971 г.).

Требования настоящего стандарта являются обязательными.

Издание официальное

Настоящий стандарт не может быть полностью тиражирован и распространен без разрешения Госстандарта Ухраин