склопакети, ущільнювальні прокладки, віконні прилади для замикання, а також оздоблювальні матеріали (покриття) і клеї (клейові з'єднання) повинні бути випробувані на довговічність (надійність) у випробувальних центрах, акредитованих на право проведення таких випробувань.

5.4.3 Світлопрозорі деталі повинні витримувати вітрове навантаження за чинними будівельними нормами. Мінімально допустимі значення товщини стекол визначають у залежності від габаритних розмірів стулок, виду скління, марки скла і класу опору вітровому навантаженню виробу.

За відсутності розрахунків на міцність допускається приймати мінімальні значення товщини стекол згідно з вимогами таблиці 5.

Основные комплектующие детали изделий: стеклопакеты, уплотняющие прокладки, оконные приборы для запирания, а также отделочные материалы (покрытия) и клеи (клеевые соединения) должны быть испытаны на долговечность (надежность) в испытательных центрах, аккредитованных на право проведения таких испытаний.

5.4.3 Светопрозрачные детали должны выдерживать ветровую нагрузку по действующим строительным нормам. Минимально допустимые значения толщины стекол определяют в зависимости от габаритных размеров створок, вида остекления, марки стекла и класса сопротивления ветровой нагрузке изделия.

При отсутствии прочностных расчетов допускается принимать минимальные значения толщины стекол согласно требованиям таблицы 5.

Таблиця 5 У міліметрах

Таблица 5 В миллиметрах


Розмір поля скління заввишки

Размер поля остекления по высоте


Клас виробів за опором вітровому навантаженню

Класс изделий по сопротивлению ветровой нагрузке


Розмір поля скління завширшки

Размер поля остекления по ширине

до 700 вкл.


Понад 700 до 1000 вкл.

Свыше 700 до 1000 вкл.



до 1000




А


4


5


Б


4


4


В


3


4


Г


3


3


Д


3


3




від 1000 до 1300

от 1000 до 1300



А


5


5


Б


4


5


В


4


4


Г


3


4


Д


3


3




від 1300 до 1600

от 1000 до 1300



А


5


6


Б


5


5


В


4


5


Г


4


4


Д


3


4




від 1600 до 1800

от 1600 до 1800




А


6


6


Б


5


6


В


5


5


Г


4


5


Д


4


4



5.4.4 Віконні прилади і закріплювальні деталі повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-13, НД на конкретні види приладів та мати захисне або захисно-декоративне покриття згідно з ГОСТ 9.303, яке забезпечує надійну корозійну стійкість.

5.4.4 Оконные приборы и крепежные детали должны отвечать требованиям ГОСТ 538, НД на конкретные виды приборов и иметь защитное или защитно-декоративное покрытие согласно ГОСТ 9.303, обеспечивающее надежную коррозийную стойкость.

ДСТУ Б В.2.6-23-2001 (ГОСТ 23166-99) с.24


Віконні прилади повинні відповідати таким вимогам:

- опір статичному навантаженню, яке діє на запірні прилади і ручки, - не менше 500 Н;


- опір обертаючому моменту сил, прикладених до ручки, - не менше 25 Н -м;

- опір навантаженню, прикладеному до обмежувача кута відчинення у режимі провітрювання, - не менше 500 Н;

- зусилля, яке прикладають до стулок виробів для їх відчинення, не повинне перевищувати 50 Н, до полотен балконних дверей - 75 Н;

- зусилля, яке прикладають до стулок при їх зачиненні до потрібного стискання ущільнювальних прокладок, - не більше 120 Н;

- зусилля, яке прикладають до стулок (полотен) виробів для їх відчинення, не повинне перевищувати 50 (75) Н.


5.5 Рівень заводської готовності і комплектність

5.5.1 Віконні блоки повинні мати повну заводську готовність: встановлені замикаючі прилади, завіси, стекла, склопакети, ущільнювальні прокладки і закінчене оздоблення.

Допускається поставка віконних блоків неповної заводської готовності, при цьому рівень готовності виробів встановлюють у договорі на їх виготовлення (поставку) за узгодженням виготовлювача зі споживачем.


Примітка. За найменший рівень готовності приймають вироби, які постачають у зібраному вигляді з різним ступенем оздоблення, при цьому комплектація виробів може не включати у себе деталі скління, ущільнювальні прокладки і накладні віконні прилади. Віконні блоки збірно-розбірної конструкції можуть постачатись у брусках, комплектно.


5.5.2 У випадку поставки виробів неповної заводської готовності відповідальність за якість готових виробів встановлюють у договорах на поставку.

5.5.3 Комплектація виробів при їх поставці споживачу повинна відповідати вимогам, встановленим у договорі.

У комплект поставки повинні входити документ про якість (паспорт) і інструкція з експлуатації виробів.

Поставку збірно-розбірних виробів супроводжують інструкцією з їх збирання.

Оконные приборы должны отвечать следующим требованиям:

- сопротивление статической нагрузке, действующей на запорные приборы и ручки, -не менее 500 Н;

- сопротивление крутящему моменту сил, приложенных к ручке, - не менее 25 Н -м;

- сопротивление нагрузке, приложенной к ограничителю угла открывания в режиме проветривания, - не менее 500 Н;

- усилие, прикладываемое к створкам изделий для их открывания, не должно превышать 50 Н, к полотнам балконных дверей -75 Н;

- усилие, прикладываемое к створкам при их закрывании до требуемого сжатия уплотняющих прокладок, - не более 120 Н;

- усилие, прикладываемое к створкам (полотнам) изделий для их открывания, не должно превышать 50 (75) Н.


5.5 Уровень заводской готовности и комплектность

5.5.1 Оконные блоки должны иметь полную заводскую готовность: установленные запирающие приборы, петли, стекла, стеклопа-кеты, уплотняющие прокладки и законченную отделку.

Допускается поставка оконных блоков неполной заводской готовности, при этом уровень готовности изделий устанавливают в договоре на их изготовление (поставку) по согласованию изготовителя с потребителем.

Примечание. За наименьший уровень готовности принимают изделия, поставляемые в собранном виде с различной степенью отделки, при этом комплектация изделий может не включать в себя детали остекления, уплотняющие прокладки и накладные оконные приборы. Оконные блоки сборно-разборной конструкции могут поставляться в брусках, комплектно.

5.5.2 В случае поставки изделий неполной заводской готовности ответственность за качество готовых изделий устанавливают в договорах на поставку.

5.5.3 Комплектация изделий при их поставке потребителю должна соответствовать требованиям, установленным в договоре.

В комплект поставки должны входить документ о качестве (паспорт) и инструкция по эксплуатации изделий.

Поставку сборно-разборных изделий сопровождают инструкцией по их сборке.


ДСТУ Б В.2.6-23-2001 (ГОСТ 23166-99) с.25


5.5.4 За узгодженням виготовлювача зі споживачем у комплект поставки виробів можуть входити протимоскітні сітки, жалюзі, віконниці, лиштва, підвіконні дошки та інші деталі.

5.5.5 Частини замикаючих приладів, які виступають за площину виробу, допускається поставляти не змонтованими, а у комплекті з виробами.

5.5.6 За вимогою споживача виготовлювач представляє типову інструкцію з монтажу виробів.

5.6 Маркування

5.6.1 Кожний виріб маркують водостійкою фарбою або етикеткою з указаниям підприємства-виготовлювача (товарного знака), марки виробу, дати його виготовлення та (або) номера замовлення, знака (штампа), що підтверджує приймання виробу технічним контролем. Вироби маркують, як правило, на нелицьовій стороні верхньої частини вертикального профілю коробки виробу.

5.6.2 Замикаючі прилади і склопакети, які входять до складу виробу, повинні бути марковані відповідно до технічної документації на цю продукцію.

5.6.3 При поставці збірно-розбірних виробів у розібраному вигляді вимоги до маркування виробів встановлюють у НД на ці вироби.


6 ПРАВИЛА ПРИЙМАННЯ

6.1 Віконні блоки повинні бути прийняті технічним контролем підприємства-виготовлювача на відповідність вимогам даного стандарту, стандартів на конкретні види виробів, а також вимогам, зазначеним у договорі на виготовлення (поставку) виробів.

Вироби приймають партіями. При прийманні виробів на підприємстві-виготовлювачі за партію приймають кількість виробів, виготовлених у межах однієї зміни. Об'єм партії може бути встановлений у робочій документації підприємства-виготовлювача, наприклад, кількість виробів, які виготовляють за одним замовленням, кількість виробів однієї марки тощо.

6.2 Якість продукції, встановлену у даному стандарті, підтверджують:

- вхідним контролем матеріалів та комплектуючих деталей;

- операційним виробничим контролем;

- приймальним контролем готових виробів;

5.5.4 По согласованию изготовителя с потребителем в комплект поставки изделий могут входить противомоскитные сетки, жалюзи, ставни, наличники, подоконные доски и другие детали.

5.5.5 Выступающие за плоскость изделия части запирающих приборов допускается поставлять не смонтированными, а в комплекте с изделиями.

5.5.6 По требованию потребителя изготовитель представляет типовую инструкцию по монтажу изделий.

5.6 Маркировка

5.6.1 Каждое изделие маркируют водостойкой краской или этикеткой с указанием предприятия-изготовителя (товарного знака), марки изделия, даты его изготовления и (или) номера заказа, знака (штампа), подтверждающего приемку изделия техническим контролем. Изделия маркируют, как правило, на нелицевой стороне верхней части вертикального профиля коробки изделия.

5.6.2 Входящие в состав изделия запирающие приборы и стеклопакеты должны быть маркированы в соответствии с технической документацией на эту продукцию.

5.6.3 При поставке сборно-разборных изделий в разобранном виде требования к маркировке изделий устанавливают в НД на эти изделия.

6 ПРАВИЛА ПРИЕМКИ

6.1 Оконные блоки должны быть приняты техническим контролем предприятия-изготовителя на соответствие требованиям настоящего стандарта, стандартов на конкретные виды изделий, а также требованиям, определенным в договоре на изготовление (поставку) изделий.

Изделия принимают партиями. При приемке изделий на предприятии-изготовителе за партию принимают количество изделий, изготовленных в пределах одной смены. Объем партии может быть установлен в рабочей документации предприятия-изготовителя, например, количество изделий, изготовляемых по одному заказу, количество изделий одной марки и т.д.

6.2 Качество продукции, установленное в настоящем стандарте, подтверждают:

- входным контролем материалов и комплектующих деталей;

- операционным производственным контролем;

- приемочным контролем готовых изделий;

ДСТУ Б В.2.6-23-2001 (ГОСТ 23166-99) с.26


- контрольними приймально-здавальними випробуваннями партії виробів, які проводить служба якості підприємства-виготовлювача;

- періодичними випробуваннями виробів у незалежних випробувальних центрах;

- кваліфікаційними і сертифікаційними випробуваннями.

6.3 Порядок проведення вхідного контролю і операційного виробничого контролю на робочих місцях встановлюють у технологічній документації.

У випадку, якщо підприємство-виготовлювач комплектує віконні блоки склопакетами, віконними приладами та іншими виробами власного виробництва, вони повинні бути прийняті і випробувані у відповідності з вимогами нормативної документації на ці вироби.


6.4 Приймальний контроль якості готової продукції проводять поштучно, методом суцільного контролю. При цьому перевіряють:

- зовнішній вигляд (на відсутність дефектів, які видно неозброєним оком);

- роботу віконних приладів;

- провисання елементів, які відчиняються, і відхилення розміру відстані між наплавами стулок;

- наявність водозливних та інших отворів;

- наявність і правильність встановлення ущільнювальних прокладок;

- інші вимоги, встановлені у стандартах на конкретні види виробів.

Вироби, які пройшли приймальний контроль, маркують. Вироби, які не пройшли приймальний контроль хоча б за одним показником, бракують.

6.5 Кожна партія виробів проходить контрольні приймально-здавальні випробування, які проводить служба якості, як правило, не рідше одного разу за зміну. Порядок проведення цього виду випробувань встановлюють у НД на конкретні види виробів.

У випадку негативного результату випробувань хоча б за одним показником, проводять повторну перевірку якості виробів на подвоєній кількості зразків за показником, який мав негативний результат випробувань. При повторному виявленні невідповідності показника встановленим вимогам, контрольну і наступну партію виробів піддають суцільному контролю. При позитивному результаті суцільного контролю повертаються до встановленого порядку контрольних приймально-здавальних випробувань.