5.3.4 Ліфтове устатковання до початку монтування на новозбудованих об’єктах розташовують у зоні дії вантажопідіймального крана, а на об’єктах реконструкції (модернізації) ліфтових установок – щонайближче до входу в будинок.

5.3.5 Прийняте устатковання підлягає розконсервуванню з подальшим змащуванням згідно з таблицею змащення.

Розконсервування гальмівного пристрою виконують перед пусконалагоджувальними роботами.

5.3.6 Устатковання ліфта, у якого гарантійний строк зберігання, зазначений у технічній документації підприємства-виробника, минув, або у разі невідповідності умов зберігання ліфтового устатковання вимогам технічної документації, може бути прийняте до монтування тільки після ревізії, виправлення дефектів, а також після інших робіт, передбачених експлуатаційною документацією, за винятком устатковання, що постачають у запломбованому вигляді.

6 ВИКОНАННЯ РОБІТ З МОНТУВАННЯ

6.1 Монтування

6.1.1 Роботи з монтування ліфтового устатковання розпочинають після завершення підготувальних робіт, зазначених у розділі 5, за наявності комплекту справного устатковання, інструмента, пристосувань, оснастки, захисних та запобіжних пристроїв, необхідних для виконання монтувальних робіт, а також для дотримання правил з техніки безпеки, охорони праці, протипожежної безпеки і виробничої санітарії.

6.1.2 Монтувати устатковання треба методами, що передбачають:

— установлення устатковання в залізобетонних блоках (тюбінгах) до їхнього монтування на будівельному об’єкті;

— додаткове укрупнення ліфтового устатковання на виробничих базах і підприємствах монтувальних організацій до встановлення його в проектне положення.

6.1.3 Доставляють ліфтове устатковання на новобудови в шахту і машинне приміщення за допомогою крана замовника (генпідрядника) за участю представника монтувальної організації.

6.1.4 У разі виконання робіт із монтування ліфтового устатковання на діючих підприємствах, будівлях і спорудах монтувальна організація має враховувати умови транспортування ліфтового устатковання і матеріалів.

6.1.5 Роботи з монтування об’ємних залізобетонних блоків (тюбінгів) потрібно виконувати з урахуванням вимог будівельних норм.

6.1.6 Зварювальні роботи під час монтування ліфтового устатковання мають виконувати особи, що мають посвідчення на право виконання зварювальних робіт, відповідно до вимог НПАОП 0.00-1.02 [1].

6.1.7 Прокладання електропроводок, уземлення, під’єднання проводів і кабелів до електроприладів і устатковання виконують згідно з технічною документацією підприємства-виробника ліфтового устатковання з урахуванням вимог НПАОП 40.1-1.21 [2].

Монтують прилади і схеми автоматики, зв’язку і сигналізації відповідно до технічної документації підприємства-виробника ліфтового устатковання.

6.1.8 Будівельно-оздоблювальні роботи потрібно виконувати після робіт з монтування устатковання ліфта. Штукатурні роботи – в тих випадках, якщо виконання передбачено проектом, – мають бути виконані до початку монтування устатковання ліфта.

Передавання ліфта для виконання будівельно-оздоблювальних робіт потрібно оформлювати актом відповідно до додатка Д.

6.1.9 Регулювальні роботи механічної частини ліфта, а також пусконалагоджувальні роботи електричної частини, систем контролювання і сигналізації потрібно виконувати після завершення будівельно-оздоблювальних робіт.

6.1.10 Температура повітря в машинному приміщенні і шахті під час виконання налагоджувальних робіт не повинна бути нижче ніж 5 °С, для станцій керування на мікроелектроніці – не нижче ніж 15 °С.

6.1.11 У всіх випадках змушеного припинення монтування устатковання замовник (генпідрядник) повинен за актом прийняти ліфт на будь-якій стадії монтування на відповідальне зберігання.

6.2 Контроль та випробовування ліфта

6.2.1 Кожний новозмонтований ліфт після монтування та налагоджування необхідно перевірити

і випробувати, щоб установити відповідність його параметрів і розмірів зазначеним у паспорті, і його придатність до безпечної роботи і технічного обслуговування, про що треба скласти акт технічної готовності ліфта (додаток Ж).

6.2.2 Засоби вимірювання, які застосовують для контролювання якості робіт, потрібно періодично повіряти згідно з ДСТУ 2708 та атестувати згідно з ДСТУ 3215.

6.2.3 Контролюють якість швів зварювальних з’єднань методом зовнішнього оглядання, вимірюванням та методами неруйнівного контролювання згідно з вимогами ГОСТ 3242.

6.2.4 Відхили елементів конструкцій шахт ліфтів від симетричності і перпендикулярності треба контролювати виском на сталевому дроті згідно з ГОСТ 3282 з вантажем не менше ніж 10 кг, а устатковання – висками згідно з ДСТУ Б В.2.8-18.

6.2.5 Відхили елементів конструкції шахт і устатковання від рівнобіжності щодо горизонтальної площини (бази) треба контролювати брусковим рівнем згідно з ДСТУ ГОСТ 9392 або будівельним першої групи згідно з ДСТУ Б В.2.8-19.

6.2.6 Зазор між елементами устатковання треба контролювати щупом.

6.2.7 Лінійні розміри треба контролювати металевою вимірювальною рулеткою згідно з ДСТУ 4179 або лінійкою згідно з ДСТУ ГОСТ 427.

6.2.8 Відхили від площинності і рівнобіжності бічних поверхонь напрямних треба контролювати при- стосованням, виготовленим за робочими креслениками, затвердженими в установленому порядку.

6.2.9 Приймають електромонтувальні роботи і контролюють їхнє виконання – відповідно до вимог конструкторської документації підприємства-виробника ліфта.

6.2.10 Після завершення робіт із монтування, регулювання обкатування ліфта – потрібно перевірити звукопроникність будівельних конструкцій у приміщеннях, що межують із шахтою і машинним приміщенням. Результати перевіряння потрібно оформити актом санітарно-епідеміологічної станції (СЕС).

6.2.11 Технічний огляд і приймання та введення ліфта в експлуатування виконують згідно з чинним порядком, визначеним Кабінетом Міністрів.

6.3 Вимоги щодо безпеки під час монтування

6.3.1 Під час виконання робіт із монтування ліфтового устатковання необхідно дотримуватися вимог НПАОП 0.00-1.02 [1], НПАОП 0.00.1.21 [2], ДБН А.3.2-2 [4], галузевих стандартів щодо ліфтів, а також технічних рішень і організаційних заходів щодо безпеки виконання монтувальних робіт.

6.3.2 Розподіл функцій щодо убезпечення умов праці під час монтування ліфтів між організаціями, що беруть участь у монтуванні, регламентовано договором і чинним законодавством.

6.3.3 Сторожову і протипожежну охорону об’єкта монтування, устатковання, матеріалів і виділених приміщень здійснює замовник (генпідрядник).

7 ГАРАНТІЯ БЕЗПЕЧНОСТІ МОНТУВАННЯ

Організації, що виконують роботи з монтування ліфтового устатковання, повинні гарантувати безпечну роботу ліфтів у частині, що відноситься до монтування, упродовж 6 міс., а в житлових будинках – упродовж 18 міс. із дня підписання акта технічної готовності ліфта, за умови дотримання власником правил експлуатування.



ДОДАТОК А

(обов’язковий)

АКТ ГОТОВНОСТІ БУДІВЕЛЬНОЇ ЧАСТИНИ ЛІФТА ДЛЯ ВИКОНАННЯ РОБІТ З МОНТУВАННЯ

м.___________

«__» ___________20__р.

_____________________________________________________________________

(місце розташовання ліфта)

Цей акт складений про те, що__________________________________________________

(шахта, машинне (блокове) приміщення)

ліфта №_______ (зав.номер) готова(і) до виконання робіт із монтування устатковання ліфта відповідно до вимог чинних нормативних документів.

Примітка 1. Будівельна частина ліфтової установки виконана згідно з робочими креслениками і відповідає вимогам відповідних нормативних документів.

Примітка 2. Виконавча схема будівельної частини шахти виконана відповідно до кресленика додатка цього акта, і результати фактичних вимірювань внесені в таблицю цього додатка.

ЗДАВ:

Представник будівельної

організації (замовник)

_____________

(посада)

___________________

(особистий підпис)

___________________

(розшифровання підпису)

«___ »_________________ 20____ р.

ПРИЙНЯВ:

Представник монтувальної

організації

_____________

(посада)

___________________

(особистий підпис)

___________________

(розшифровання підпису)

«___ »_________________ 20____ р.

Додаток до акта готовності будівельної частини під монтування устатковання ліфта

Познаки:

А, А1, Б, Б1, В

розміри, визначені монтувальним (установчим) креслеником. Розмір В дорівнює відстані між напрямними кабіни мінус 50 мм;

А2, Г3, Г4

розміри для ліфта з прохідною кабіною;

Е1, Е2

розміри для ліфта з розсувними дверима шахти

Рисунок А1 – Виконавча схема будівельної частини шахти ліфта



Результати фактичного вимірювання

Розміри у міліметрах

Місце

вимірювання

B1

B2

Г1

Г2

Г3

Г4

Д1

Д2

Д3

Д4

Е1

Е2

Приямок шахти

1-й поверх

2-й поверх

3-й поверх

n-й поверх

ДОДАТОК Б

(довідковий)

ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ І РОБІТ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ПЕРЕД МОНТУВАННЯМ ЛІФТА

на об’єкті: вул._________________________ будинок №____ під’їзд_______

ліфт №___________ в/п___________ кг

на____ зупинок.

До початку монтувальних робіт необхідно:

1) представити монтувальній організації технічну документацію;

2) передати за актом готовність будівельної частини ліфта;

3) завезти устатковання на об’єкт і передати його за актом у строки, погоджені з монтувальною організацією.

1 Шахта

1.1 Виконати розміри шахти відповідно до проекту (допустимий відхил тільки у бік збільшення, але не більше ніж на 30 мм. Відхил від вертикалі не більше ніж на 30 мм.

1.2 Виконати в шахті отвори і ніші відповідно до проекту:

а) для кронштейнів напрямників;

б) для ригелів підмостків;

в) для викличних апаратів, кнопок;

г) для улаштування електричного зв’язку спарених ліфтів.

1.3 Установити закладні деталі відповідно до проекту.

1.4 Надати карту перевіряння фактичних розмірів шахти.

1.5 Установити інвентарні підмостки відповідно до виданого кресленика.

1.6 На всіх поверхових майданчиках нанести відмітку чистої підлоги.

1.7 Виконати дверні прорізи шахти відповідно до проекту.

1.8 Дверні прорізи шахти обгородити щитами висотою не менше ніж 1500 мм з проміжними дошками і бортиками знизу висотою 100 мм.

1.9 Виконати освітлення в шахті.

1.10 Виконати в приямку бетонну подушку відповідно до проекту.

2 Машинне приміщення

2.1 Встановити двері, які мають бути суцільні, металеві або покриті металевим листом, установити замки, виконати вентиляцію.

2.2 Виконати аварійний люк, який має бути суцільний, металевий або покритий металевим листом, установити замок, відкидну ручку.

2.3 Установити вікно і ґрати із внутрішньої сторони.

2.4 Стіни машинного приміщення оштукатурити і пофарбувати на висоту 2000 мм.

2.5 Подати в машинне приміщення або шахту шину контуру уземлення.

2.6 Подати в машинне приміщення тимчасовий силовий ввід і забезпечити освітлення.

2.7 Виконати перекриття над шахтою з отворами для проходження канатів.

2.8 Встановити монорельсову римбалку та провести випробування.

2.9 Виконати безаварійний підхід до машинного приміщення.

2.10 Забезпечити чисту підлогу (за узгодженням із монтувальною організацією).

2.11 Виконати опоряджувальні роботи в повному обсязі.

2.12 Установити балки відповідно до проекту