7.1.12.2. Під усіма електричними прасками у цехах (дільницях) пошиття одягу і в місцях прасування повинні бути встановлені стійкі неспалимі підставки.

7.1.12.3. Підключення електропрасок до мережі електроживлення слід здійснювати шнурами в гумових шлангах.

7.1.12.4. Запаси матеріалів у виробничих приміщеннях не повинні перевищувати змінної потреби.

7.1.12.5. Готову продукцію по мірі її виготовлення слід прибирати в складські приміщення, а виробничі приміщення по закінченні роботи ретельно очищати від горючих та інших виробничих відходів і оглядати.

7.1.12.6. У цехах (дільницях) пошиття одягу забороняється:

- користуватися зіпсованими електричними прасками;

- залишати без нагляду ввімкненими в електромережу праски, освітлювальні прилади;

- користуватися тимчасовою електропроводкою;

- зберігати та складати біля батарей центрального опалення, інших нагрівних приладів та електрообладнання готову продукцію, спалимі матеріали та предмети.

7.1.13. Костюмерні склади (кімнати)

7.1.13.1. Особи, які приймають одяг у приміщенні костюмерної, повинні перевірити зміст кишень і вилучити з них сірники та запальнички.

7.1.13.2. Прасування костюмів і білизни дозволяється проводити у спеціально призначених для цієї мети місцях.

7.1.13.3. У приміщенні костюмерної між вішалками слід передбачити вільні проходи. Центральний прохід має бути шириною не менше 1,2 м.

7.1.13.4. У приміщеннях костюмерних складів (кімнат) забороняється:

- користуватися зіпсованими електричними прасками;

- залишати без догляду ввімкненими електропраски;

- користуватися побутовими нагрівними електроприладами;

- користуватися тимчасовою електропроводкою;

- зберігати та складати біля приладів опалення костюми, білизну та інші спалимі матеріали.

7.1.14. Реквізиторські склади (кімнати)

7.1.14.1. Вилучення пилу та бруду з предметів реквізиту необхідно здійснювати вологим способом (обмиванням або обтиранням). При неможливості застосування такого способу пил вилучається за допомогою пилососа.

7.1.14.2. Реквізит слід розміщувати на стелажах. Відстань між стелажами повинна бути не менше 1 м. Відстань від реквізиту до світильників повинна бути не менше 0,5 м, а до сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації - не менше 0,6 м.

7.1.14.3. У приміщеннях реквізиторських складів (кімнат) забороняється:

- прасувати простирадла, рушники, білизну тощо;

- користуватися тимчасовою електропроводкою;

- установлювати вимикачі, електророзетки;

- користуватися зіпсованими електропрасками, пилососами;

- користуватися електролампами розжарювання без захисних скляних ковпаків;

- користуватися побутовими електронагрівними приладами.

7.1.15. Бутафорські дільниці

7.1.15.1. Листи пластмаси, що покриті захисною речовиною або маскувальним папером, повинні зберігатися в такому місці, яке захищало б їх від дії сонячних променів.

7.1.15.2. Маскувальний папір з пластмасових листів необхідно знімати в спеціально виділеному й обладнаному для цього місці.

7.1.15.3. Для зняття маскувального паперу, очищення листів пластмаси від пилу, залишків клею, паперу або захисної речовини слід застосовувати теплу (40-50 град.) мильну воду з наступним протиранням вологою бавовняною тканиною.

7.1.15.4. Залишки паперу та картону треба своєчасно прибирати з виробничих приміщень у спеціально відведене місце.

7.1.15.5. Витяжна вентиляція, яка забезпечує відсмоктування горючого пилу від верстатів під час різання пластмасових листів, повинна бути завжди включеною.

7.1.15.6. Приміщення для різання пластмасових матеріалів слід обладнувати металевими ящиками з кришками для збору відходів пластмаси. По мірі заповнення, але не менше одного разу за зміну, ящики необхідно спорожняти.

7.1.15.7. Відстань між нагрівниками сусідніх машин для вакуумного формування у відкритому положенні повинна бути не менше одного метра.

7.1.15.8. Розлиті на підлогу лаки, фарби та розчинювачі слід негайно прибирати. Мити підлогу, стіни та обладнання горючими розчинювачами забороняється.

7.1.15.9. У приміщеннях для склеювання пластмас користуватися відкритим вогнем забороняється.

7.1.15.10. Для паяння бутафорських виробів необхідно застосовувати електропаяльники потужністю 50-60 Вт. У неробочому стані електропаяльники слід розміщати на неспалимій металевій підставці так, щоб нагрівальний елемент не доторкувався до спалимих матеріалів.

7.1.15.11. Сушіння бутафорських, ліпних виробів тощо повинно здійснюватись у спеціальних камерах, обладнаних працюючою витяжною вентиляцією.

7.1.15.12. Тара з-під лаків і фарб повинна бути міцно закритою і зберігатися на спеціальних майданчиках, розташованих на безпечній у пожежному відношенні відстані від виробничих приміщень.

7.1.16. Кіноапаратний комплекс та апаратні магнітного копіювання

7.1.16.1. Контроль на екрані 16, 32, 35 та 70-мм фільмокопій необхідно здійснювати за допомогою спеціальних кінопроекторів із кіноапаратних комплексів, до складу яких входять: проекційна, перемотувальна, електросилова, приміщення для кіномеханіка, тамбур, коридор тощо.

7.1.16.2. Для контролю на екрані фільмокопій, що демонструються за допомогою переносних кінопроекторів, кіноапаратний комплекс не передбачається.

7.1.16.3. Передавальне вікно із кінопроекційної до контрольного переглядового залу (конференц-залу) повинно бути обладнане вогнезатримним пристроєм.

7.1.16.4. Кінофільми слід зберігати в приміщенні перемотувальної у справному фільмостаті, який щільно закривається, по одній коробці в кожній секції.

7.1.16.5. Кінопроектор з ксеноновим джерелом освітлення повинен мати місцеву витяжну вентиляцію, що включається перед ввімкненням освітлювача.

У разі непередбаченого відключення місцевої вентиляції, освітлювач кінопроектора слід негайно виключити. Ввімкнення та відключення місцевої вентиляції повинно здійснюватись із приміщення кінопроекційної.

7.1.16.6. Забороняється під час роботи кінопроектора відкривати захисні кришки освітлювача.

7.1.16.7. У приміщеннях кіноапаратного комплексу й апаратних магнітного копіювання забороняється зберігати сторонні речі, залишати без нагляду ввімкнене обладнання.

7.1.16.8. У приміщеннях магнітного копіювання слід дотримуватись тих самих правил пожежної безпеки, що й для кіноапаратного комплексу.

7.1.16.9. У разі виникнення пожежі в кінопроекційній кіномеханік зобов'язаний негайно виключити кінопроектор і подати освітлення в переглядовий зал (конференц-зал).

У разі виникнення пожежі в переглядовому залі (конференц-залі), кіномеханік зобов'язаний додатково ще закрити заслінки на проекційних і оглядових вікнах та вжити заходів з запобігання паніці та евакуації глядачів із приміщення.

7.1.16.10. Кіномеханік зобов'язаний негайно повідомити про пожежу адміністрацію та пожежну охорону і приступити до її гасіння наявними засобами пожежогасіння.

7.1.17. Автотранспортні цехи

7.1.17.1. Відповідальність за пожежну безпеку в автотранспортних цехах покладається на їх керівників або на осіб, які виконують ці обов'язки. Вони зобов'язані:

- забезпечити дотримання в автотранспортних цехах установленого протипожежного режиму;

- забезпечити утримання і готовність засобів пожежогасіння, зв'язку та пожежної сигналізації;

- навчити працівників правилам користування первинними засобами пожежогасіння;

- забезпечити, щоб після закінчення роботи приміщення прибирались, а джерела живлення електроенергією відключались;

- не допускати проведення вогневих робіт із застосуванням відкритого вогню, а також малярних робіт в непередбачених для цієї мети місцях;

- не допускати захаращення під'їздів до джерел водопостачання, підступів до пожежного обладнання.

7.1.17.2. На території цеху, в місцях стоянки автотранспорту та в складах забороняється паління цигарок, про що на видних місцях повинні бути вивішені відповідні застережні знаки пожежної безпеки.

7.1.17.3. Забороняється зливати пально-мастильні матеріали та інші пожежонебезпечні речовини в каналізаційні системи; їх слід зливати в спеціальні ємкості.

7.1.17.4. Біля входу в цех на вхідних дверях повинен бути напис із зазначенням категорії приміщення по вибухопожежонебезпеці та клас зони по ПУЕ.

7.1.17.5. Для живлення світильників загального освітлення в цехах дозволяється використання напруги 127 В та 220 В. Освітлення повинно відповідати вимогам ПУЕ.

7.1.17.6. Освітлювальна електромережа повинна бути змонтована так, щоб світильники з лампами розжарювання знаходились від спалимих матеріалів і конструкцій на відстані не менше 0,5 м.

7.1.17.7. Освітлення оглядової ями люмінесцентними світильниками або лампами розжарювання напругою 127 В або 220 В допускається за умови, що вся проводка схована і має надійну ізоляцію; світильники закриті склом та огороджені металевими сітками; металевий корпус світильника має бути заземленим.

7.1.17.8. Переносні світильники повинні бути обладнані захисними скляними ковпаками та металевими сітками для захисту від механічних пошкоджень. Для цих світильників та іншої переносної електроапаратури слід застосовувати гнучкі кабелі або проводи з мідними жилами.

Живлення переносних світильників в приміщеннях з підвищеною пожежною небезпекою й особливо небезпечних приміщеннях допускається напругою не вище 42 В.

7.1.17.9. Оглядові ями та східці в них повинні бути виконані із неспалимих матеріалів.

7.1.17.10. Після закінчення кожної зміни та після проведення ремонтних робіт оглядові ями необхідно звільняти від промащених матеріалів і сміття.

Для складування промащених матеріалів слід мати металевий ящик, який щільно закривається кришкою.

7.1.17.11. Кожен автомобіль повинен бути укомплектований справним вогнегасником згідно з нормами.

Забороняється випускати із гаража на лінію автобуси із зіпсованими пристроями аварійного відкривання люків, дверей і вікон в салонах, а також при відсутності інформативних написів про способи їх відкривання та первинних засобів пожежогасіння.

7.1.17.12. З метою попередження виникнення пожежі на автотранспорті забороняється:

- подавати бензин у карбюратор при зіпсованій системі живлення з каністри або іншої ємкості через шланг чи іншим способом;

- заливати бензин у карбюратор з метою запуску двигуна;

- експлуатувати системи живлення, що вийшли з ладу;

- залишати в кабіні або на двигуні промащені матеріали;

- мити двигун бензином або іншими легкозаймистими рідинами;

- палити цигарки в автомобілі та поблизу паливного бака;

- користуватися пластмасовими ємкостями для зберігання бензину.

7.1.17.13. Приміщення цеху та відкриті стоянки автотранспорту забороняється захаращувати предметами й обладнанням, які б заважали швидкій евакуації автомобілів.

7.1.17.14. Місця розташування автомобілів повинні бути забезпечені тросами з жорсткими буксирами із розрахунку один трос (буксир) на 10 автомашин.

7.1.17.15. Над виробничими приміщеннями не допускається розташовувати приміщення з масовим перебуванням людей.

7.1.17.16. Приміщення для обслуговування автомобілів (за винятком приміщень для миття та прибирання) слід виділяти протипожежними стінами (перегородками) від приміщень для зберігання автомобілів.

7.1.17.17. Під горючими (дерев'яними) навісами дозволяється зберігати не більше 20 машин.

7.1.17.18. У цехах, під навісами і на відкритих майданчиках стоянки автомобілів забороняється:

- перевищувати кількість автотранспорту, передбачену нормами, порушувати спосіб його розстановки;

- зменшувати відстань між автотранспортом і будівлями та спорудами;

- заставляти виїзні ворота і проїзди;

- зберігати пально-мастильні матеріали;

- ставити на стоянку автотранспорт при наявності витікання пального з паливопроводів, паливного бака, з відкритою горловиною паливного бака, з системами електрообладнання, що вийшли з ладу;

- проводити ковальські, термічні, зварювальні, малярні та деревооздоблювальні роботи;

- заправляти автотранспорт пальним (заправка повинна здійснюватись тільки на автозаправних станціях);

- зберігати тару з-під легкозаймистих і горючих рідин, за винятком каністр, які є інвентарем;

- підігрівати двигун відкритим вогнем (паяльною лампою, факелом);

- користуватися відкритим вогнем для освітлення при технічних обслуговуваннях;

- виконувати ремонтні та регулювальні роботи;

- залишати після закінчення робочого дня ввімкненими в електромережу електроспоживачі;

- користуватися опалювальними приладами кустарного виготовлення, а також газовими приладами для додаткового опалювання приміщень;

- залишати на стоянці автомобіль завантажений, з невимкненою "масою", з працюючим двигуном.

7.1.17.19 Ремонтувати паливні баки і тару з-під бензину дозволяється тільки після вилучення з них палива та наступного їх пропарювання.

7.1.17.20. Мити й знежирювати деталі слід негорючими миючими розчинами.

7.1.17.21. Заряджання акумуляторних батарей повинно здійснюватись у спеціально виділеному приміщенні, на вхідних дверях якого необхідно вивісити попереджувальні написи: "Акумуляторна", "З вогнем не заходити", "Палити цигарки забороняється".

7.1.17.22. Для освітлення акумуляторних приміщень необхідно застосовувати світильники вибухобезпечної конструкції. Все електрообладнання слід розташовувати за межами акумуляторних приміщень. Електричні дроти для освітлювальної електромережі повинні мати кислототривку ізоляцію.

7.1.17.23. Опалення в акумуляторних приміщеннях повинно бути центральним.

7.1.17.24. Приточно-витяжна вентиляція зарядних станцій і приміщень, призначених для зберігання заряджених батарей, повинна бути завжди включеною.

Забороняється поєднувати вентиляцію зарядних станцій із загальною вентиляцією.

7.1.17.25. Зарядка невеликої кількості акумуляторів (загальною потужністю до 1,4 кВт) може здійснюватися в загальних приміщеннях за умови, що акумулятори будуть розміщені в шафах, забезпечених надійною вентиляцією.