- приміщення повинно бути забезпечене не менше ніж двома вогнегасниками відповідного типу (для гасіння пожеж електроустановок);

- кінофільми повинні зберігатися в закритих металевих коробках або фільмоносках;

- демонстрування фільмів у класних кімнатах або аудиторіях у разі присутності понад 50 осіб дозволяється лише за наявності двох евакуаційних виходів з приміщення.

7.3.3.2. У приміщеннях, де здійснюється демонстрування кінофільмів, електропроводка повинна бути постійного виконання і відповідати вимогам ПУЕ.

7.4. Відеокомплекси (відеотеки та відеозали)

7.4.1. Приміщення відеокомплексів

7.4.1.1. Приміщення для масового показу відеофільмів дозволяється розташовувати в будівлях I-го та II-го ступенів вогнестійкості на будь-якому наземному поверсі, а в решті будівель - не вище другого поверху з урахуванням вимог чинних будівельних норм (СНиП 2.08.02-89. Общественные здания и сооружения).

7.4.1.2. Місткість переглядового залу визначається з розрахунку не менше 1,5 кв. м площі підлоги на одного глядача, а відеокабіни - не менше 2 - 2,5 кв. м на одного глядача.

7.4.1.3. Кількість місць у переглядовому залі не повинна перевищувати 100, а у відеокабінах - 8.

7.4.1.4. У переглядових залах, що призначені тільки для перегляду відеопрограм, кріплення крісел до підлоги може здійснюватись за умови обов'язкового скріплення їх в рядах.

7.4.1.5. Забороняється обклеювати стіни переглядових залів і відеокабін шпалерами, папером, користуватися драпуванням, що не оброблене вогнезахисною речовиною, розміщувати спеціалізоване обладнання на відстані менше 0,5 м від спалимих матеріалів.

7.4.1.6. У приміщеннях, що призначені для глядачів і відвідувачів, килими та килимові доріжки повинні бути міцно прикріплені до підлоги.

7.4.1.7. Зачиняти двері залу під час перегляду відеопрограм дозволяється лише на такі запори, що розташовані зсередини переглядового залу і легко відчиняються.

7.4.1.8. У всіх приміщеннях відеокомплексів, пов'язаних з перебуванням глядачів і відвідувачів, двері повинні відчинятися в напрямку виходу. У дверних прорізах не допускається улаштування порогів.

7.4.1.9. Над дверима переглядового залу слід установити світлове табло з написом "ВИХІД" на зеленому фоні.

7.4.1.10. У приміщеннях пункту прийому та видачі відеокасет кількість їх не повинна перевищувати 100 одиниць.

7.4.1.11. Відеокасети слід зберігати на стелажах або в шафах, що виготовлені з неспалимих матеріалів.

Основний фонд відеокасет необхідно зберігати в спеціально призначеному місці.

7.4.1.12. Двері приміщення для зберігання відеокасет повинні бути протипожежними з межею вогнестійкості не менше 0,6 години.

7.4.1.13. У всіх приміщеннях відеокомплексів забороняється:

- проживання людей;

- користування побутовими електронагрівними приладами;

- користування відкритим вогнем;

- паління цигарок, за винятком спеціально відведених місць.

7.4.2. Спеціалізоване обладнання

7.4.2.1. Спеціалізоване обладнання (відеомагнітофони, телевізори, відеопрограмні пристрої тощо) повинні експлуатуватися згідно з інструкцією заводів-виробників.

7.4.2.2. Мережа живлення спеціалізованого обладнання відеокомплексів повинна бути окремою від мереж інших споживачів електроенергії і мати власні пристрої для відключення в доступному для обслуги місці.

7.4.2.3. Для кожної одиниці спеціалізованого обладнання на місці його влаштування слід мати індивідуальні розетки, що змонтовані в такому місці, яке доступне для негайного відключення його від електромережі.

7.4.2.4. Спеціалізоване обладнання не рекомендується розміщувати поблизу приладів опалення, в нішах та в місцях, де недостатній повітрообмін.

7.4.2.5. Телевізори, магнітофони, монітори, відеопроекційні пристрої й інше обладнання відеокомплексів повинно експлуатуватися у відповідності з інструкціями заводів-виробників.

7.4.2.6. Забороняється закривати у спеціалізованому обладнанні вентиляційні отвори в кришках, стінках, днищах і корпусах.

7.4.2.7. У спеціалізованому обладнанні відеокомплексів необхідно застосовувати лише стандартні запобіжники, номінальні струми яких передбачені відповідними інструкціями заводів-виробників.

7.4.2.8. Спеціалізоване обладнання, що тривалий час не працює, слід відключати від електромережі.

7.4.2.9. Забороняється залишати без нагляду ввімкнене спеціалізоване обладнання.

7.4.2.10. У разі виникнення будь-яких аварійних ситуацій (іскріння, перегрів, запах диму тощо) спеціалізоване обладнання необхідно відключити від електромережі та доповісти про це адміністрації.

8. ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ

8.1. Відповідальність за пожежну безпеку об'єктів, що будуються, реконструюються, технічно переоснащуються, та будівельних майданчиків, своєчасне виконання протипожежних заходів, забезпечення засобами пожежогасіння, організацію роботи добровільних протипожежних формувань несуть керівники робіт ремонтно-виробничих підприємств, що підпорядковані Міністерству культури і мистецтв України та обласним управлінням культури держадміністрацій.

8.2. Відповідальність за пожежну безпеку окремих ділянок будівництва, наявність і своєчасне виконання передбачених проектом протипожежних заходів покладається на керівників робіт на цих ділянках.

8.3. При виконанні робіт субпідрядними організаціями відповідальність за дотримання заходів пожежної безпеки покладається на керівників цих організацій і керівників окремих дільниць.

8.4. Відповідальність за пожежну безпеку побутових, допоміжних і підсобних приміщень несуть посадові особи, яким підпорядковані ці приміщення.

8.5. Керівник робіт зобов'язаний:

8.5.1. Організувати вивчення та забезпечити контроль за виконанням на споруджуваному об'єкті цих Правил.

8.5.2. Організувати проведення спеціального навчання, інструктажів та перевірки знань з питань пожежної безпеки.

8.5.3. Встановити режим паління, проведення зварювальних та інших вогневих робіт, порядок прибирання, вивезення, утилізації горючих будівельних відходів.

8.5.4. Організувати ознайомлення працівників будівництва з пожежною небезпекою кожного виду будівельно-монтажних робіт, а також речовин, матеріалів, конструкцій та обладнання, що застосовуються на цих роботах.

8.5.5. Згідно з існуючим порядком організувати добровільні протипожежні формування, здійснювати заходи щодо забезпечення об'єктів пожежною технікою й обладнанням, засобами зв'язку, протипожежним водопостачанням, наочною агітацією, знаками пожежної безпеки, первинними засобами пожежогасіння.

8.5.6. Утримувати в справному стані засоби пожежогасіння, сигналізації та зв'язку.

8.5.7. Призначити осіб, відповідальних за протипожежний стан окремих ділянок будівництва, за справність інженерних протипожежних систем та установок.

8.6. Особа, яка відповідає за пожежну безпеку окремих ділянок будівництва, зобов'язана:

8.6.1. Забезпечити на підпорядкованій ділянці дотримання протипожежного режиму всіма працівниками.

8.6.2. Забезпечити безпечну експлуатацію опалювальних приладів, тепловироблювальних установок, електромереж та електроустановок.

8.6.3. Вживати негайних заходів до усунення виявлених несправностей, внаслідок яких може виникнути пожежа.

8.6.4. Навчити працівників правилам користування засобами пожежогасіння.

8.6.5. Забезпечити справне утримання засобів пожежогасіння.

8.6.6. Після закінчення роботи перевіряти протипожежний стан дільниці, відключення електромережі й обладнання.

8.6.7. Не допускати перебування працівників та інших осіб після закінчення роботи в побутових і допоміжних приміщеннях.

8.7. Під час виконання будівельно-монтажних робіт на діючому об'єкті (при неможливості ізолювати будівельний майданчик) пожежну охорону, як правило, здійснює замовник.

8.8. Реконструкція, технічне переоснащення та будівництво, що здійснюється іноземними фірмами, повинні відповідати чинним в Україні нормативним актам з пожежної безпеки.

8.9. До всіх споруд, що будуються, допоміжних споруд, у тому числі й тимчасових, до місць зберігання будівельних матеріалів, конструкцій та устаткування повинен бути забезпечений вільний під'їзд.

8.10. У будівлях, що споруджуються, дозволяється розташування адміністративно-побутових приміщень будівельних організацій, тимчасових комор для зберігання негорючих речовин і матеріалів та майстерень з їх переробки.

8.11. Забороняється розміщення тимчасових складів, майстерень та адміністративно-побутових приміщень у будівлях, що зводяться, з незахищеними несучими металевими конструкціями та панелями з горючими полімерними утеплювачами.

8.12. Горючі будівельні відходи необхідно щодня прибирати з місць виконання робіт і з території будівництва в спеціально відведені місця.

8.13. У будівлях, де проводиться ремонт, реконструкція або нове будівництво, перед настиланням підлоги необхідно міжпідлоговий простір у перекритті ретельно очищати від спалимого сміття (стружки, тирси, трісок тощо).

8.14. При виконанні схованих робіт (протипожежні розділки та відступки від спалимих конструкцій, електромонтажні роботи тощо) повинні бути складені акти на ці роботи.

8.15. До початку проведення вогневих робіт керівник повинен видати про це наказ. Вогневі роботи треба проводити згідно з вимогами Правил пожежної безпеки в Україні.

8.16. Виконання робіт всередині будівель і споруд із застосуванням горючих речовин і матеріалів разом з іншими будівельно-монтажними роботами, пов'язаними із застосуванням відкритого вогню (зварювання тощо), не дозволяється.

8.17. При спорудженні будівель у три поверхи і більше необхідно користуватися, як правило, металевим риштуванням.

Риштування на кожні 40 м їх периметру необхідно обладнувати одними сходами або драбиною, але не менше ніж двома сходами (драбинами) на всю будівлю. Настил і підмостки риштувань необхідно після закінчення робіт очищати від спалимого сміття, а в холодну пору року - від снігу, льоду, посипати піском.

8.18. Опалубку з горючих і важкогорючих матеріалів дозволяється влаштовувати одночасно не більше ніж на три поверхи. Після досягнення необхідної міцності бетону дерев'яна опалубка та риштування повинні бути розібрані і винесені за межі будівлі.

8.19. Легкозаймисті та горючі рідини, які використовуються при будівельно-монтажних роботах, повинні зберігатися в окремо розташованих будівлях із неспалимих матеріалів. Не допускається зберігання цих рідин разом з іншими речовинами та матеріалами, а також у підвальних і напівпідвальних приміщеннях.

8.20. Забороняється зберігання горючих рідин у відкритій тарі.

Наливати та видавати легкозаймисті рідини дозволяється за допомогою насосів через мідну сітку тільки у металеву іскробезпечну тару, що герметично закривається. Наливати їх відрами або за допомогою сифона забороняється.

8.21. При користуванні горючими речовинами кількість їх на робочому місці не повинна перевищувати змінної потреби. Ємкості з горючими речовинами слід відкривати тільки перед використанням, не тримати їх відкритими, а після закінчення роботи закритими здавати на склад.

8.22. Порожню тару з-під легкозаймистих і горючих рідин слід зберігати на спеціально відведеному майданчику.

8.23. Забороняється застосування речовин, матеріалів та виробів, на які відсутні сертифікати, видані у встановленому порядку, що засвідчують безпеку їх використання.

8.24. Для опалення та підсушування місць виконання робіт всередині будівель, які споруджуються, реконструюються або ремонтуються, слід застосовувати тільки спеціальні електричні або газові прилади з пальниками інфрачервоного випромінювання заводського виготовлення зі справними та підключеними системами контролю автоматики та блокування.

Виконання цих робіт повинно здійснюватись з суворим дотриманням усіх вимог Правил пожежної безпеки в Україні.

8.25. Застосування для опалення та сушіння саморобних опалювальних приладів, мангалів, електроприладів з відкритими електронагрівними елементами забороняється.

8.26. Робота тепловиробних установок повинна перебувати під постійним наглядом обслуги.

8.27. У місцях, де працюють установки з газовими пальниками інфрачервоного випромінювання, забороняється зберігання горючих і важкогорючих речовин і матеріалів, проведення інших робіт.

8.28. При експлуатації пальників інфрачервоного випромінювання забороняється:

8.28.1. Використовувати установку в приміщеннях без природного провітрювання або штучної вентиляції з відповідною кратністю повітрообміну, а також у підвальних і цокольних поверхах.

8.28.2. Застосовувати пальник з пошкодженою керамікою, а також з видимими язиками полум'я.

8.28.3. Користуватися установкою в разі, коли в приміщенні вчувається запах газу.

8.28.4. Спрямовувати теплові промені пальників безпосередньо в бік горючих матеріалів, балонів з газами, газопроводів, електропроводок тощо.

8.28.5. Користуватися газовими установками одночасно з установками на твердому паливі.

8.28.6. Зберігати запасні балони в приміщеннях, де здійснюється сушіння, а також поблизу енергоустановки, що працює.

8.29. Повітронагрівні установки, що працюють на рідкому та газоподібному паливі, повинні розміщуватися на відстані не ближче 5 м від будівлі, що споруджується.

8.30. Резервуари для палива повинні мати місткість не більше 200 л і знаходитися на відстані не менше 10 м від повітронагрівника та не менше 15 м від будівлі, що зводиться.

Паливо до повітронагрівника слід подавати металевим трубопроводом.

8.31. При експлуатації тепловироблювальних установок забороняється:

8.31.1. Працювати на установці з порушеною герметичністю повітропроводів, нещільними з'єднаннями корпуса форсунки з тепловироблювальною установкою, несправними димоходами, електродвигунами та пусковою апаратурою, а також при відсутності теплового захисту електродвигуна й інших несправностей.