ДСТУ Б В.2.4-12-95 (ГОСТ 21.606-95) С.12
Приклади:
Для трубопроводів графу, як правило, не заповнюють.
У графі «Найменування» для кожної установки записують літерно-цифрову позначку за 3.6 у вигляді заголовка та підкреслюють.
8.10 У специфікації вироби записують по групах у такій послідовності:
8.11 У найменуваннях установок вказують літерно-цифрові позначки установок за 3.6.
В основному написі найменування установки вказують повністю.
Приклад:
Установка підживлювальних насосів К8.
9 ЕСКІЗНІ КРЕСЛЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ВИДІВ НЕТИПОВИХ ВИРОБІВ
9.1 Ескізні креслення загальних видів нетипових виробів (далі – ескізні креслення) виконують за ДСТУ Б А.2.4-11-95 (ГОСТ 21.114) з урахуванням вимог даного стандарту.
9.2 Ескізні креслення розробляють на нескладні у виготовленні нетипові вироби (конструкції, пристрої, монтажні блоки, крім тепломеханічного обладнання індивідуального виготовлення, елементи повітроводів (газоходів), опорні конструкції та конструкції кріплень трубопроводів, повітроводів (газоходів), тепломеханічного обладнання та пов’язаних з ними обслуговуючих майданчиків та ін.), передбачені основним комплектом робочих креслень марки ТМ, за відсутності їх серійного виробництва, типових креслень (документації масового застосування), стандартів та інших документів на ці вироби.
9.3 Ескізне креслення визначає вихідну конструкцію нетипового виробу, містить спрощене зображення, основні параметри та технічні вимоги до виробу в обсязі вихідних даних (завдання), що необхідні для розробки конструкторської документації.
Примеры:
Для трубопроводов графу, как правило, не заполняют.
В графе «Наименование» для каждой установки записывают буквенно-цифровое обозначение по 3.6 в виде заголовка и подчеркивают.
8.10 В спецификации изделия записывают по группам в такой последовательности:
8.11 В наименованиях установок указывают буквенно-цифровые обозначения по 3.6.
В основной надписи наименование установки указывают полностью.
Пример:
Установка подпиточных насосов К8.
9 ЭСКИЗНЫЕ ЧЕРТЕЖИ ОБЩИХ ВИДОВ НЕТИПОВЫХ ИЗДЕЛИЙ
9.1 Эскизные чертежи общих видов нетиповых изделий (далее – эскизные чертежи) выполняют по ГОСТ 21.114 с учетом требований настоящего стандарта..
9.2 Эскизные чертежи разрабатывают на несложные в изготовлении нетиповые изделия (конструкции, устройства, монтажные блоки кроме тепломеханическою оборудования индивидуального изготовления, элементы воздухо-водов (газоходов), опорные конструкции и конструкции креплений трубопроводов, возду-ховодов (газоходов), тепломеханического оборудования и связанных с ними обслужи-вающих площадок и др.), предусмотренные основным комплектом рабочих чертежей марки ТМ, при отсутствии их серийного производства, типовых чертежей (документации массового применения), стандартов или других документов на эти изделия.
9.3 Эскизный чертеж определяет исходную конструкцию нетипового изделия, содержит упрощенное изображение, основные параметры и технические требования к изделию в объеме исходных данных (задания), необходимых для разработки конструкторской документации.
ДСТУ Б В.2.4-12-95 (ГОСТ 21.606 95) С.13
9.4 В найменуванні нетипового виробу вказують літерно-цифрову позначку у межах кожного виду нетиповою виробу та, за необхідності, у дужках позиційну позначку, передбачену основним комплектом робочих креслень марки ТМ, за 3.6.
Приклад:
Блок теплообмінників БТ1 (К8.3).
9.5 Найменування складових частин нетипового виробу на ескізному кресленні вказують у таблиці, яка розміщується, як правило, на тому самому аркуші, що й зображення виробу. На полицях ліній-виносок вказують номери позицій складових частин нетипового виробу, що включені у таблицю.
Таблицю виконують за формою 7 ДСТУ Б А.2.4-4-95 (ГОСТ 21.101). Графу «Маса од., кг», як правило, не заповнюють. Орієнтовну масу нетипового виробу наводять у кінці таблиці.
10 СПЕЦИФІКАЦІЯ ОБЛАДНАННЯ, ВИРОБІВ ТА МАТЕРІАЛІВ
10.1 Специфікацію обладнання, виробів та матеріалів (далі - Специфікація) виконують за ДСТУ Б А.2.4-10-95(ГОСТ 21.110) з урахуванням вимог даного стандарту.
10.2 Специфікацію складають за розділами:
Найменування кожною розділу записують у вигляді заголовка у графі 2 та підкреслюють.
До розділу «Обладнання» включають тепломеханічне обладнання, установки (блоки), повітроводи та газоходи, що вказані на планах та розрізах креслень розташування обладнання.
Для обладнання, установок (блоків), повітроводів та газоходів у графі 1 Специфікації вказують позиційну позначку (марку) за 3.6.
До розділу «Вироби та матеріали» включають арматуру (в т.ч. клапани регулюючі), закладні конструкції, опори (кріплення) трубопроводів та інші пристрої, трубопроводи по кожному діаметру, конструкції теплоізоляційні, а також матеріали, передбачені основним комплектом робочих креслень. Для виробів та матеріалів у графі 2 Специфікації перед їх найменуванням вказують порядковий номер запису виробу (матеріалу) у Специфікації у межах розділу.
9.4 В наименовании нетипового изделия указывают буквенно-цифровое обозначение в пределах каждого вида нетипового изделия и, при необходимости, в скобках позиционное обозначение, предусмотренное основным комплектом рабочих чертежей марки ТM, по 3.6.
Пример:
Блок теплообменников БТ1(К8.3).
9.5 Наименование составных частей нетипового изделия на эскизном чертеже указывают в таблице, размещаемой, как правило, на том же листе, что и изображение изделия. На полках линий-выносок указывают номера позиции составных частей нетипового изделия, включенных в таблицу.
Таблицу выполняют по форме 7 ГОСТ 21.101. Графу «Масса уд., кг», как правило, не заполняют. Ориентировочную массу нетипового изделия приводят в конце таблицы.
10 СПЕЦИФИКАЦИЯ ОБОРУДОВАНИЯ, ИЗДЕЛИЙ И МАТЕРИАЛОВ
10.1 Спецификацию оборудования, изделий и материалов (далее - Спецификация) выполняют по ГОСТ 21.110 с учетом требований настоящего стандарта.
10.2 Спецификацию составляют по разделам:
Наименование каждого раздела, записывают в виде заголовка в графе 2 и подчеркивают.
В раздел «Оборудование» включают тепломеханическое оборудование, установки (блоки), воздуховоды и газоходы, указанные на планах и разрезах чертежей расположения оборудования.
Для оборудования, установок (блоков), воздуховодов и газоходов в графе 1 Спецификации указывают позиционное обозначение (марку) по 3.6.
В раздел «Изделия и материалы» включают арматуру (в т.ч. клапаны регулирующие), закладные конструкции, опоры (крепления) трубопроводов и другие устройства, трубопроводы по каждому диаметру, конструкции теплоизоляционные, а также материалы, пре- дусмотренные основным комплектом рабочих чертежей. Для изделий и материалов в графе 2 Спецификации перед их наименованием указывают порядковый номер записи (материала) в Спецификации в пределах раздела.
ДСТУ Б В.2.4-12-95 (ГОСТ 21.606-95) С.14
10.3 До специфікації обладнання, вироби і матеріали записують по групах у такій послідовності:
в розділі “Обладнання”:
- тепломеханічне обладнання, установки (блоки);
- повітроводи;
- газоходи;
в розділі “Вироби та матеріали”:
- арматура;
- інші вироби;
- закладні конструкції;
- трубопроводи по кожному діаметру;
- конструкції теплоізоляційні;
- матеріали.
Елементи трубопроводів (відводи, переходи, трійники, хрестовини, фланці, болти, гайки, шайби, прокладки) у Специфікацію не включають.
10.4 У Специфікації приймають такі одиниці виміру:
11 ОПИТУВАЛЬНІ ЛИСТИ ТА ГАБАРИТНІ КРЕСЛЕННЯ
11.1 Опитувальні листи та габаритні креслення виконують у відповідності з даними заводів-виготовлювачів обладнання та комплектують їх у вигляді окремого випуску з найменуванням “Опитувальні листи”.
Випуску “Опитувальні листи” присвоюють самостійну позначку, яка складається з позначки основного комплекту робочих креслень марки ТМ та через крапку шифру “ОЛ”. Позначку вказують на титульному аркуші випуску опитувальних листів.
Приклад: 2345-11-ТМ.ОЛ
11.2 Після титульного аркушу випуску опитувальних листів розміщують зміст.
Зміст виконують за формою 2 ДСТУ Б.А.2.4-4-95 (ГОСТ 21.101). Змісту присвоюють позначку, яка складається з позначки випуску опитувальних листів та шифру “С”.
Приклад: 2345-11.ТМ.ОЛС.
10.3 Спецификацию оборудование, изделия и материалы записывают по группам в такой последовательности:
в разделе «Оборудование»:
в разделе «Изделия и материалы»:
Элементы трубопроводов (отводы, переходы, тройники, крестовины, фланцы, болты, гайки, шайбы, прокладки) в Спецификацию не включают.
10.4 В Спецификации принимают следующие единицы измерения:
11. ОПРОСНЫЕ ЛИСТЫ И ГАБАРИТНЫЕ ЧЕРЕТЕЖИ
11.1 Опросные листы и габаритные чертежи выполняют в соответствии с данными заводов-изготовителей оборудования и комплектуют их в виде отдельного выпуска с наименованием «Опросные листы».
Выпуску «Опросные листы» присваивают самостоятельное обозначение, состоящее из обозначения основного комплекта рабочих чертежей марки ТМ через точку шифра «ОЛ». Обозначение указывают на титульном листе выпуска опросных листов.
Пример: 2345-11-ТМ.ОЛ.
11.2 После титульного листа выпуска опросных листов помещают содержание.
Содержание выполняют по форме 2 ГОСТ 21.101. Содержанию присваивают обозначение, состоящее из обозначения выпуска опросных листов и шифра «С».
Пример: 2345-11-ТМ.ОЛС.
ДСТУ Б В.2.4-12-95 (ГОСТ 21.606-95) С.15
Аркуші змісту оформлюють основним написом. На першому аркуші змісту основний напис виконують за формою 5 ДСТУ Б.А.2.4-4-95 (ГОСГ 21.101) та на наступних аркушах - за формою 6 ДСІ'У Б.А.2.4-4-95 (ГОСТ 21.101).
У графі 5 основного напису вказують «Зміст».
У графах змісту (форма 2 ДСТУ Б.А.2.4-4-95 (І'ОС Г 21.101) вказують:
- у графі «Позначки» - позначка чи порядковий номер опитувального листа (габаритного креслення);
- у графі «Найменування» - найменування опитувального листа (габаритного креслення) у повній відповідності з найменуванням, яке вказано на опитувальному листі (габаритному кресленні);
- у графі «Примітка» - відомості про зміни, що вносяться в опитувальні листи (габаритні креслення).
11.3 У найменуванні опитувального листа (габаритного креслення) вказують позначку чи порядковий номер у межах випуску та, за необхідності і, у дужках позиційне обладнання, передбачене основним комплектом робочих креслень марки ТМ.
11.4 Зміни в опитувальні листи (габаритні креслення) вносять у відповідності з ДСТУ Б.А.2.4-4-95 (ГОСТ 21.101) з урахуванням додаткових вимог даного стандарту.
Зміни в опитувальні листи (габаритні креслення) вносять самостійно у межах кожного опитувального листа (габаритного креслення).
Відомості про зміни, що вносяться в опитувальні листи (габаритні креслення), наводять у графі «Примітка» змісту випуску опиту-вальних листів.
Таблицю реєстрації змін (форма 10 ДСТУ Б.А.2.4-4-95 (ГОСТ 21.101) не виконують.
11.5 Випуск опитувальних листів записують у розділі «Документи, що додаються» відомості документів, що додаються і на які посилаються, яка входить у загальні дані по робочих кресленнях основною комплекту марки ТМ.
Листы содержания оформляют основной надписью. На первом листе содержания основную надпись выполняют по форме 5 ГОСТ 21.101 и на последующих листах по форме 6 ГОСТ 21.101.
В графе 5 основной надписи указывают «Содержание».
В графах содержания (форма 2 ГОСТ 21.101) указывают:
- в графе «Обозначение» обозначение или порядковый номер опросного листа (габаритного чертежа);
- в графе «Наименование» - наименование опросного листа (габаритного чертежа) в полном соответствии с наименованием, указанным на опросном листе (габаритном чертеже);
- в графе «Примечание» - сведения об изменениях, вносимых в опросные листы (габаритные чертежи).
11.3 В наименовании опросного листа (габаритного чертежа) указывают обозначение или порядковый номер в пределах выпуска и, при необходимости, в скобках позиционное обозначение, предусмотренное основным комплектом рабочих чертежей марки ТМ.