ПВ – поворотно-відкидні, з поворотом навколо вертикальної та нижньої горизонтальної осі;

Підв. – підвісні, з поворотом навколо верхньої горизонтальної осі;

Р – розсувні, з переміщенням стулок по горизонталі;

Г – глухі (ті, які не відчиняються) – допускаються тільки за наявності в конструкціях комплектів скління інших стулок, що відчиняються;

К – комбіновані, такі, що включають декілька схем відчинення.

Варіанти відчинення стулок у комплектах скління наведено у додатку Б.

д) за конструктивними рішеннями притулів стулок:

- з імпостним притулом;

- з безімпостним (штульповим) притулом;

є) за кількістю і розташуванням контурів ущільнення у притулах:

- з одним ущільненням;

- з двома та більше контурами ущільнення.

4.1.4 За архітектурними рисунками та типом оздоблення вироби підрозділяють:

- прямокутні;

- фігурні (трикутні, багатокутні, трапецієподібні, аркові, круглі, овальні тощо);

- з декоративними переплетіннями;

- зі складним рисунком;

- з непрозорим оздоблювальним покриттям;

- з прозорим оздоблювальним покриттям.

4.2 Основні параметри та розміри

4.2.1 Основні параметри та розміри комплектів скління повинні включати конструктивне виконання складників, їх кількість, масу, форму, розміри, компонування, гранично-допустимі масу й габаритні розміри продукції, зовнішню форму (прямолінійність, пропорційність тощо), застосування стандартних виробів і матеріалів, використовування базових конструкцій і виробів, вимоги доступності до окремих складників виробу під час обслуговування.

4.2.2 Конструкція, форма і розміри комплектів скління повинні відповідати вказаним у робочих кресленнях з урахуванням вимог ДБН В.1.3-2. Основні параметри і розміри виміряються за допомогою штангенциркулів згідно з ДСТУ ГОСТ 166, лінійок вимірювальних металевих згідно з ДСТУ ГОСТ 427, рівнів будівельних згідно з ДСТУ ГОСТ 9392.

4.2.3 Умовну познаку комплектів скління виконують за наступною структурою у вигляді чисельника та знаменника:

Чисельник

Вид виробу

Матеріал рами комплекту скління

Висота комплекту скління, мм

Ширина комплекту скління, мм

Матеріал світлопрозорого заповнення


Знаменник

Загальна кількість стулок

Способи відчинення стулок відповідно до 4.1.3, г

П

В

Підв.

ПВ

Р

Г

К

Приклади умовної познаки:

Комплект скління балкону – КСБ, із полівінілхлоридного профілю – ПВХ, висотою 1700 мм, шириною (довжиною) 4000 мм, із багатошаровим склом, п'ятистулковий – 5, з двома стулкам глухими – 2Г, двома стулками розсувними 2Р, одною стулкою поворотно-відкидною 1ПВ:

Комплект скління лоджії – КСЛ, із полівінілхлоридного профілю – ПВХ, висотою 1500 мм, шириною 3200 мм, з однокамерним склопакетом – СПО, чотирьохстулковий – 4, із двома стулками глухими – 2Г і двома стулками розсувними 2Р:

5 ТЕХНІЧНІ ВИМОГИ

Комплекти скління повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-15, ДСТУ Б В.2.6-23, ДСТУ-Н Б В.2.6-83 та цього стандарту і виготовлюватися за конструкторською та технологічною документацією відповідно до ДБН А.2.2-3, ДБН В.2.2-15, ДБН В.3.2-2, технічними каталогами на профільні системи, затвердженими в установленому порядку.

5.1 Характеристики

5.1.1 Вимоги призначеності

Скління проектується для безпеки перебування людини у відкритому приміщені, у тому числі на значній висоті, та додатковому захисту балконів і лоджій від опадів, вітру, шуму та пилу.

Примітка. Висота балконної огорожі в будівлях старої забудови складає 105 см у будинках до 9 поверху і 120 см – у будинках вище 9 поверхів. У сучасних будинках висота балконної огорожі визначається проектом будівлі і складає, як правило, не менше 120 см. Огорожа балконів виконується відповідно до ГОСТ 25772.

5.1.1.1 За опором вітровому навантаженню комплекти скління повинні відповідати вимогам, установленим у проектній документації відповідно до ДБН В.1.2-2, для класів згідно з ДСТУ Б В.2.6-23 та вказаним у замовленні на виготовлення комплектів скління. При цьому гранично-допустимий прогин елемента скління від вітрових навантажень при довжині конструкції до 3,0 м повинен бути не більше 1/200 прогону. Для елементів скління розмірами понад 3,0 м прогін повинен бути не більше 1/300 його довжини, причому у конструкціях, засклених склопакетами, прогін повинен бути не більше 8 мм.

Розрахункове вітрове навантаження на комплекти скління згідно з ДБН В.1.2-2 повинно бути не нижче нормативного вітрового навантаження для конструкції огорож балконів і лоджій, але не менше 0,3 кН /м2.

5.1.1.2 При проектуванні скління з полівінілхлоридного профілю необхідно враховувати лінійне розширення елементів скління конструкції внаслідок перегріву від сонячної радіації влітку. Повинні використовуватися відповідні профільні системи.

5.1.1.3 При проектуванні скління балконів і лоджій необхідно виконувати санітарно-гігієнічні вимоги в частині природного освітлення приміщень згідно з ДБН В.2.5-28, ДСТУ Б В.2.2-6. За показником загального коефіцієнта пропускання світла комплекти скління повинні відповідати вимогам, установленим у проектній документації відповідно до ДСТУ Б В.2.6-23 та вказаним у замовленні на виготовлення комплектів скління.

5.1.1.4 Клас межі повітро- та водопроникності встановлюється згідно з ДСТУ Б В.2.6-23 за методом випробування згідно з ДСТУ Б В.2.6-18.

5.1.1.5 Будівельні огороджувальні конструктивні елементи балконів і лоджій, на які передаються навантаження від установлених комплектів скління повинні бути перевірені на дію додаткових впливів.

5.1.2 Вимоги надійності

5.1.2.1 Прилади і завіси комплектів скління за надійністю та початковою безвідмовністю за числом циклів відчинення-зачинення повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-23, ДСТУ Б В.2.6-32, ДСТУ Б В.2.6-39.

5.1.2.2 Опір статистичному навантаженню, діючого у площині стулки елемента скління, опір статистичному навантаженню, що діє перпендикулярно до площини стулки, опір статистичному навантаженню, що діє на запірні прилади та ручки, опір дії моменту сил на ручку пристроїв поворотних, відкидних і поворотно-відкидних, безвідмовність пристроїв відчинення стулки, міцність обмежувача кута відчинення стулки у режимі провітрювання повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-23, ДСТУ Б В.2.6-39.

5.1.3 Вимоги стійкості до зовнішніх факторів

5.1.3.1 Комплекти скління повинні забезпечувати захист балконів і лоджій від вітру, пилу, дощу, снігу. Індекс ізоляції повітряного шуму зачинених систем скління повинен бути не менше 26 дБ, при цьому для будинків, у яких зовнішній шум перевищує допустимі значення, можливе застосування конструкції з підвищеним шумозахистом. Метод випробування згідно з ДСТУ Б В.2.6-19.

5.1.3.2 Скління балконів і лоджій пзоовдичнинйе сприяти комфорту за рахунок поліпшення загального енергетичного балансу будівлі згідно з ДБН В.2.6-31.

5.1.3.3 Комплекти скління повинні відповідати вимогам до виробів підвищеної вологостійкості. Конструкційні матеріали, ущільнювачі, мастики, замазки, оздоблювальні матеріали повинні відповідати вимогам ДСТУ Б В.2.6-23, ДСТУ-Н Б В.2.6-146, ДСТУ Б В.2.7-158.

5.1.3.4 Деталі та вироби із заліза, що торкаються профілю ПВХ, повинні бути захищені цинковим, нікелевим, кадмієвим або іншим протикорозійним покриттями згідно з ГОСТ 9.303 із захисним шаром не менше 20 мкм, що дозволене для використання центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я України.

5.1.3.5 У місцях сполучення профілів зі склом або склопакетами у виробах повинні бути встановлені гнучкі ущільнювальні прокладки з атмосферостійких полімерних матеріалів згідно з ДСТУ Б В.2.7-242, які забезпечують надійне закріплення скла або склопакетів.

5.1.3.6 Елементи з'єднання та кріплення (болти, гайки, гвинти тощо) повинні відповідати вимогам нормативних документів і використовуватися згідно з ДСТУ Б В.2.6-23, ДСТУ Б В.2.6-39.

5.1.4 Вимоги ергономіки та технічної естетики

5.1.4.1 Фурнітурні вироби комплектів скління повинні установлюватися з урахуванням антропометричних характеристик людини, забезпечувати зручність їх обслуговування, включаючи вільний та безпечний доступ до функціональних приладів при їх очищенні, заміні скла та ущільнювальних прокладок.

5.1.4.2 При поворотно-відкидному способі відкривання стулок конструкція засобу відчинення повинна передбачати захист від помилкових дій при переводі комплектів скління з режиму відчинення стулок у режим провітрювання і назад, а також установку обмежувача кута відчинення стулки у режимі провітрювання.

5.1.4.3 Прилади одного типу і призначення необхідно встановлювати в системах скління на однаковому рівні.

5.1.4.4 Відчинення стулок для провітрювання, за відсутності вільного доступу з підлоги, повинно здійснюватися за допомогою механізмів відчинення.

Зусилля для приведення в дію ручного механізму відчинення стулок не повинно перевищувати 100 Н.

5.1.4.5 Зусилля відчинення-зачинення для поворотних і відкидних виробів повинне бути не більше 80 Н. Для розсувних виробів – не більше 100 Н.

5.1.4.6 Стулки, що відчиняються з поворотом навкруги вертикальної крайньої осі, з поворотом навкруги горизонтальної нижньої або верхньої осі, з поворотом навкруги вертикальної і нижньої крайніх осей (поворотно-відкидні), повинні відчинятися тільки в приміщення.

5.1.4.7 Показники зовнішнього вигляду виробів: колір, глянець, якість лицьових поверхонь повинні відповідати кольору, глянцю і якості лицьових поверхонь зразка-еталона, узгодженого за встановленим порядком.

5.1.5 Вимоги до основних параметрів і розмірів

5.1.5.1 Номінальні розміри перерізу профілю, підсилюючих вкладок, комбінація профілів установлюються згідно з технічною документацією на їх виробництво та згідно з ДСТУ Б В.2.7-130 та ДСТУ Б В.2.6-15.

Відхили від номінальних розмірів, форми і розміщення поверхні комплектів скління повинні відповідати конструкторській та технологічній документації, технічним каталогам на профільні системи.

5.1.5.2 Габаритні розміри і архітектурні рисунки комплектів скління повинні відповідати ДСТУ Б В.2.6-15, ДСТУ Б В.2.6-23.

5.1.5.3 Гранично-допустимі відхили номінальних габаритних розмірів комплектів скління не повинні перевищувати (+2,00; –1,0) мм.

5.1.5.4 Рамочні деталі комплектів скління повинні мати правильну геометричну форму. Відхил від прямолінійності краю деталей рамочних елементів не повинен перевищувати 1,0 мм на 1 м довжини на будь-якій ділянці комплекту скління.

5.1.5.5 Граничні відхили від номінальних розмірів коробок і стулок комплектів скління за довжиною і шириною, розмірів розташування віконних приладів, а також різниця довжин діагоналей прямокутних елементів виробів не повинні перевищувати значень, установлених у таблиці 1.

Таблиця 1 – Граничні відхили від номінальних розмірів для комплектів скління

У міліметрах

Параметри виробу

Інтервал номінальних розмірів

Граничні відхили

1. Зовнішні розміри коробок, стулок:

товщина

Усі розміри

±0,5

довжина, ширина:

До 2000 вкл.

0; –1,5

Понад 2000

0; –2,0

2. Площинність і прямолінійність за висотою, шириною і діагоналлю

До 1600 вкл.

2,0

Понад 1600 до 2500 вкл.

3,0

Понад 2500

4,0

3. Різниця довжин діагоналей

До 1600 вкл.

2,0

Понад 1600 до 2500 вкл.

3,0

Понад 2500

4,0

5.1.5.6 Відхил від розміру відстані між наплавами суміжних зачинених стулок допускається не більше 1,0 мм на 1,0 пог. м.

5.1.5.7 Провисання (завищення) елементів, які відчиняються (стулок) у виробі не повинне перевищувати 1,5 мм на 1,0 м ширини.

5.1.5.8 Перепад лицьових поверхонь (провисання) у кутових і Т-подібних з'єднаннях суміжних деталей коробок і стулок, установлення яких передбачене в одній площині, не повинен перевищувати 1,0 мм.

5.1.5.9 Зазори у кутових і Т-подібних з'єднаннях розміром понад 0,5 мм не допускаються. Граничні відхили від номінальних розмірів зазорів у притворах комплектів скління для зачинених стулок із встановленими ущільнювальними прокладками наведено у таблиці 2.

5.1.5.10 Висота затиснення скла (виключаючи висоту підкладок під скло і склопакети) в конструкціях повинна бути не менше 13 мм.

5.1.5.11 Засоби встановлення елементів відчинення-зачинення стулок не повинні заважати їх щільному зачиненню.

Таблиця 2 – Граничні відхили від номінальних розмірів зазорів у притворах комплектів скління

У міліметрах

Інтервали номінальних розмірів стулок

Граничні відхили від номінальних розмірів зазорів (на кожну сторону стулки)

До 630 вкл.

+1,5; –0,5

Понад 630

+2,0; –1,0

5.1.6 Конструктивні вимоги