15.12. Своєчасно доводити до працівників підрозділу накази, розпорядження, рішення, вказівки керівника (власника) підприємства з питань охорони праці.

15.13. Відстороняти від роботи оаб, що порушують вимоги Інструкцій з охорони праці, а також осіб, які не пройшли медогляд в установлений термін. Приймати заходи економічного впливу на порушника і допускати їх до роботи тільки після позачергової перевірки знань. 15.14. Забезпечити своєчасну видачу працівникам установлених нормами спецодягу, спецвзуття та Інших засобів Індивідуального захисту, а також вилучення їх при звільненні працівника, при переведенні на іншу роботу і при закінченні термінів використання . У випадках дострокового зносу не з вини працівника заміняти їх на придатні до використання.

15.15. Негайно повідомляти керівника (власника) підприємства та керівника служби охорони пращ про кожен нещасний випадок, який стався в підрозділі. Приймати участь в роботі комісії по розслідуванню нещасного випадку та в визначенні заходів по ліквідації причин, що визвали нещасний випадок.

15.16. Приймати участь в проведенні атестації робочих місць за умовами праці.

15.17. Приймати участь у роботі комісії структурного підрозділу

по перевірці знань працівників з питань охорони праці.

15.18. Забезпечити належне утримання і функціонування в підрозділі санітарно-побутових приміщень, приміщень громадського харчування та приміщень охорони здоров'я.

15.19. Забезпечити заходи безпеки при проведенні вантажно-розвантажувальних робіт, при цьому обов'язково проводити з робітниками цільовий інструктаж.

15.20. Готувати пропозиції до колективного договору з питань охорони праці. Ознайомлювати працівників підрозділу з проектом колективного договору.

15.21. Забезпечити робочі місця плакатами, попереджувальними написами, знаками безпеки Слідкувати за Тх збереженням і своєчасним поповненням.

15.22. Забезпечити наявність у виробничих і допоміжних приміщеннях засобів пожежогасіння, їх справність і вміння робітників користуватися ними.

15.23. Приймати заходи щодо поповнення аптечок першої допомоги медикаментами і приладдям для подачі першої допомоги потерпілому та доставки його в лікувальний заклад.

16. ОБОВ'ЯЗКИ РОБІТНИКА ПО ВИКОНАННЮ ВИМОГ НОРМАТИВНИХ АКТІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Робітник (службовець, працівник, студент-практикант тощо) зобов'язаний:

16.1. Знати і виконувати вимоги інструкцій з охорони праці (по професії та окремим видам робіт) в обсязі роботи, що виконується. Знати свої права і обов'язки в основах законодавства про охорону праці.

16.2. Вміти користуватися засобами індивідуального і колективного захисту. Застосовувати їх обов'язково в процесі роботи. Не виводити засоби захисту з ладу за власним бажанням.

16.3. Знати прийоми надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків, уміти користуватися засобами пожежогасіння. Знати вимоги власної поведінки при аваріях, пожежах і евакуаціях.

16.4 Додержуватися обов'язків з охорони праці, передбачених колективним договором і правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.

16.5. Проходити в установленому порядку попередній та періодичні медичні огляди.

16.6. Співробітничати з керівником підрозділу (представником власника) у справах організації безпечних і здорових умов праці, особисто приймати заходи по ліквідації виробничої ситуації, яка створює загрозу життю і здоров'ю власному або оточуючих людей, навколишньому природному середовищу.

16 7. Негайно повідомляти про небезпеку своєму безпосередньому керівникові або іншій посадовій особі за положенням (призначенням).

16.8. Попереджувати та застерігати товаришів по роботі про не-дозволеність порушення правил безпеки при виконанні робіт

16.9. Нести персональну відповідальність за порушення правил безпеки згідно з чинним законодавством.