У цьому випадку дата реєстрації платником податку на додану вартість не змінюється, датою виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування є дата затвердження акта, датою, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником податку на загальних підставах, є дата реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, датою анулювання Спеціального свідоцтва та датою початку дії нового Свідоцтва є дата внесення до Реєстру запису про перереєстрацію.

29.6. Якщо сільськогосподарське підприємство після досягнення перевищення подало заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та/або заяву про його реєстрацію як платника цього податку на загальних підставах, але не повідомило, що причиною зняття з реєстрації є перевищення, то після встановлення такого факту органом державної податкової служби на підставі акта про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування за формою N 6-РС в такому реєстрі проводиться коригування дати, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником податку на загальних підставах, на перше число місяця, в якому було допущено перевищення. Дати реєстрації платником податку на додану вартість, виключення з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування та анулювання Спеціального свідоцтва не змінюються.

(пункт 29 у редакції наказу Державної
 податкової адміністрації України від 04.12.2008 р. N 755)

30. Перереєстрація платника податку із спеціальним режимом оподаткування або заміна Спеціального свідоцтва здійснюються у разі:

виникнення змін (доповнень) у даних платника податку, що вказуються у Спеціальному свідоцтві, або в разі втрати Спеціального свідоцтва;

зміни місцезнаходження або переведення на обслуговування до державної податкової інспекції в місті (структурного підрозділу в складі державного органу державної податкової служби), на яку (який) покладено функції обслуговування та контролю за великими платниками податків.

Порядок проведення перереєстрації у названих випадках аналогічний викладеному відповідно у пунктах 21, 22 та 23, 24 цього Положення, з урахуванням того, що:

для перереєстрації сільськогосподарського підприємства - суб'єкта спеціального режиму оподаткування або заміни Спеціального свідоцтва подається заява про реєстрацію за формою N 1-РС (додаток 6) із позначкою "Перереєстрація";

платнику податку із спеціальним режимом оподаткування видається Спеціальне свідоцтво за формою N 2-РС (додаток 7).

абзац сьомий пункту 30 виключено

(згідно з наказом Державної податкової
 адміністрації України від 04.12.2008 р. N 755)

31. Сільськогосподарським підприємством, якому видане Спеціальне свідоцтво, застосовується спеціальний режим оподаткування з урахуванням такого:

31.1. При здійсненні діяльності, яка відповідає видам діяльності, указаним у Спеціальному свідоцтві, та поставці сільськогосподарських товарів (послуг), що є такими відповідно до пункту 81.7 статті 81 Закону (підпункт 26.2 пункту 26 цього Положення), сільськогосподарським підприємством застосовується спеціальний режим оподаткування з дати реєстрації суб'єктом спеціального режиму оподаткування, вказаної у Спеціальному свідоцтві, до:

останнього числа місяця, який передує місяцю, в якому було допущено перевищення, визначене у пункті 81.11 статті 81 Закону (пункт 29 цього Положення);

дати виключення з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування згідно з цим Положенням, якщо не було досягнуто перевищення, визначене у пункту 81.11 статті 81 Закону (пункт 29 цього Положення).

31.2. Сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування суми податку на додану вартість розраховуються та сплачуються до бюджету за загальними правилами Закону та ставками, визначеними статтею 6 Закону при поставці несільськогосподарських товарів (послуг) або товарів (послуг), одержаних від здійснення видів діяльності, не вказаних у Спеціальному свідоцтві, а також починаючи з першого числа місяця, в якому було допущено перевищення, визначене пунктом 81.11 статті 81 Закону (пункт 29 цього Положення), чи з дати виключення з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування згідно з цим Положенням, якщо не було досягнуто перевищення, визначене пунктом 81.11 статті 81 Закону (пункт 29 цього Положення).

31.3. При поставці товарів (послуг) та виписці податкових накладних сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму використовується індивідуальний податковий номер, зазначений у Спеціальному свідоцтві, та номер такого свідоцтва.

(пункт 31 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17,
 у редакції наказу Державної податкової
 адміністрації України від 04.12.2008 р. N 755)

32. Сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування не має права реєструватися суб'єктом спрощених систем оподаткування, які передбачають порядок сплати податку на додану вартість, відмінний від загальних норм Закону, чи звільнення від сплати цього податку.

Для переходу юридичної особи - суб'єкта спеціального режиму оподаткування на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності за ставкою єдиного податку 10 відсотків одночасно із заявою про видачу Свідоцтва про право сплати єдиного податку за ставкою 10 відсотків таке сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування за формою N 3-РС разом із Спеціальним свідоцтвом та всіма його завіреними копіями.

У разі невиконання зазначених вимог орган державної податкової служби відмовляє такій особі в переході на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Якщо за результатами розгляду таких заяв органом державної податкової служби приймається рішення, що особа з певного звітного періоду переходить на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, анулювання Спеціального свідоцтва здійснюється у порядку, визначеному підпунктом 25.1 пункту 25 цього Положення.

33. Спеціальне свідоцтво підлягає анулюванню у разі, якщо:

а) сільськогосподарське підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування та/або заяву про його реєстрацію як платника цього податку на загальних підставах;

б) сільськогосподарське підприємство підлягає реєстрації платником цього податку на загальних підставах;

в) сільськогосподарське підприємство припиняється шляхом ліквідації або реорганізації;

г) сільськогосподарське підприємство не подає податкової звітності з цього податку протягом останніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів.

За наявності інших підстав, визначених у підпунктах "б" - "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону (підпункти "б" - "ґ" пункту 25 цього Положення), проводиться анулювання реєстрації платника податку на додану вартість - сільськогосподарського підприємства, що включає анулювання Спеціального свідоцтва, виключення такого підприємства з Реєстру та реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування.

У таких випадках сільськогосподарське підприємство зобов'язане повернути податковому органу Спеціальне свідоцтво.

33.1. Анулювання Спеціального свідоцтва на підставі, визначеній у підпункті "а" цього пункту, здійснюється за ініціативою сільськогосподарського підприємства.

Для анулювання Спеціального свідоцтва сільськогосподарське підприємство подає до органу державної податкової служби, в якому воно зареєстроване як суб'єкт спеціального режиму оподаткування, заяву:

про зняття його з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за формою N 3-РС та реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою N 1-ПДВ з позначкою "Перереєстрація", якщо було допущено перевищення, визначене пунктом 81.11 статті 81 Закону (пункт 29 цього Положення);

про реєстрацію його платником податку на додану вартість на загальних умовах за формою N 1-ПДВ з позначкою "Перереєстрація", якщо не було допущено перевищення, визначене пунктом 81.11 статті 81 Закону (пункт 29 цього Положення).

До таких заяв додається Спеціальне свідоцтво та всі його засвідчені копії.

Орган державної податкової служби протягом десяти календарних днів від дня отримання таких заяв видає заявнику (відправляє поштою з повідомленням про вручення) Свідоцтво за процедурами перереєстрації, визначеними цим Положенням.

При цьому дата реєстрації платником податку на додану вартість не змінюється, датою початку дії нового Свідоцтва, датою анулювання Спеціального свідоцтва та датою виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування є дата внесення відповідного запису до Реєстру. Датою, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником податку на загальних підставах, є:

перше число місяця, в якому було допущено перевищення, визначене пунктом 81.11 статті 81 Закону (пункт 29 цього Положення);

дата виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування - в інших випадках, визначених Законом та цим Положенням.

33.2. Анулювання Спеціального свідоцтва на підставі, визначеній у підпункті "б" цього пункту, може бути здійснене за ініціативою податкового органу у порядку, визначеному пунктом 81.11 статті 81 Закону (пункт 29 цього Положення).

У таких випадках орган державної податкової служби видає сільськогосподарському підприємству Свідоцтво лише в обмін на оригінал та всі завірені копії Спеціального свідоцтва, яке було анульоване.

33.3. Анулювання Спеціального свідоцтва на підставах, визначених у підпунктах "в", "г" пункту 81.12 статті 81 Закону (підпункти "в", "г" цього пункту) або у інших випадках, визначених у підпунктах "б" - "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону (підпункти "б" - "ґ" пункту 25 цього Положення), може бути здійснене за ініціативою сільськогосподарського підприємства або органу державної податкової служби.

У таких випадках одночасно з анулюванням Спеціального свідоцтва здійснюється анулювання реєстрації платника податку на додану вартість, зареєстрованого як суб'єкт спеціального режиму оподаткування, за правилами та у строки, визначеними пунктом 9.8 статті 9 Закону (пункт 25 цього Положення).

33.3.1. Для анулювання Спеціального свідоцтва та анулювання реєстрації за ініціативою сільськогосподарського підприємства подається:

заява про зняття сільськогосподарського підприємства з реєстрації як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість за формою N 3-РС - у випадках, визначених у підпунктах "в", "г" пункту 81.12 статті 81 Закону (підпункти "в", "г" цього пункту);

заява про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою N 3-ПДВ - у інших випадках, визначених у підпунктах "б" - "ґ" пункту 9.8 статті 9 Закону (підпункти "б" - "ґ" пункту 25 цього Положення).

Такі заяви подаються разом із Спеціальним свідоцтвом та всіма його завіреними копіями.

33.3.2. Анулювання Спеціального свідоцтва та анулювання реєстрації за ініціативою органу державної податкової служби оформляється актом про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість за формою N 6-ПДВ. У таких випадках сільськогосподарське підприємство зобов'язане повернути податковому органу Спеціальне свідоцтво протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. Затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з податку на додану вартість.

33.4. Якщо анулювання Спеціального свідоцтва проведене за ініціативою органу державної податкової служби, то один примірник акта про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування зберігається в обліковій справі (реєстраційній частині) платника податків. Документи чи копії документів, на підставі яких податковий орган прийняв рішення про таке виключення, мають бути додані до цього примірника акта.

Не пізніше наступного робочого дня після внесення до Реєстру запису про перереєстрацію один примірник акта про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування надсилається податковим органом такому підприємству за правилами, встановленими підпунктом 25.2.2 підпункту 25.2 пункту 25 цього Положення, для направлення акта про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.

Акти про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування у день їх затвердження реєструються у журналі обліку актів про виключення сільськогосподарських підприємств з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування за формою N 6-РЖС (додаток 12). Номер акта відповідає порядковому номеру запису в цьому журналі.

Інформація про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування оприлюднюється у порядку, визначеному пунктом 35 цього Положення.

(пункт 33 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17,
 у редакції наказу Державної податкової
 адміністрації України від 04.12.2008 р. N 755)

(Положення доповнено новим розділом згідно з наказом
 Державної податкової адміністрації України від 15.12.2004 р. N 707,
у зв'язку з цим пункти 26, 27 вважати відповідно пунктами 34, 35)

Заголовок розділу виключено 

(згідно з наказом Державної податкової
 адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17)

34. Засвідчення копій Спеціального свідоцтва здійснюється за правилами, встановленими підпунктом 14.4 пункту 14 цього Положення.

(пункт 34 у редакції наказів Державної
 податкової адміністрації України від 16.01.2006 р. N 17,
 від 04.12.2008 р. N 755)

Оприлюднення даних з Реєстру

35. Для інформування платників податку Державна податкова адміністрація України не пізніше 2, 12 та 22 числа кожного місяця оприлюднює на web-сайті Державної податкової адміністрації України (www.sta.gov.ua):